עבודה מהבית, כן או לא ?

האם הייתם רוצים לקום בשעה שבה אתם מחליטים שתקומו ? האם הייתם מוותרים על פקקי התנועה מורתי העצבים שבכבישים? האם הייתם רוצים להתעורר בנחת בלי הלחץ של ההתארגנות והיציאה המוקדמת מהבית לכיוון העבודה?
ובכן רבים מכם יגידו שבוודאי, ויחטפו את ההצעה בשתי ידיים. אך ישנם כאלה שיותרו על התענוג וידחו אותו בלי להתבלבל.
ובכן לשם כך התכנסנו היום כדי לדון בשאלה האם עבודה מהבית היא הפתרון האידיאלי או שמה העבודה במשרד היא הדרך הטובה והבטוחה נותר.
ראשית כל נסקור ונבין מדוע ישנם אנשים שמעדיפים את העבודה במשרד ובהמשך נדון בצדדים החיובים של העבודה הנעשית מהבית:
_ האם חשבתם על כך שמקום העבודה מהווה הזדמנות מצוינת לקשירת קשר עם אנשים ובניית חברויות? האם חשבתם על זה שמקום העבודה מציע ביום עשרות אפשרויות לאינטראקציה עם אנשים אחרים ובניית מיומנויות תקשורת ?
תקשורת עם אנשים היא דבר מאוד חשוב ומקום העבודה מכיל בתוכו אין ספור אפשרויות לעבודה על מיומנויות אלו. בין עם הבוס, ובין עם העמיתים מהעבודה.
מקום העבודה הוא מקום מעולה כדי ליצור חברויות, וליצור חוויות רבות כשיוצאים להפסקת צהריים עם החברים ומבלים יחד לאחר יום העבודה. אומנם לעיטים יש מריבות בין העמיתים לעבודה אך זה מוציא אותנו מחושלים יותר.
בנוסף העבודה במשרד בונה לנו רצף של שיגרה וסדר בראש. רבים יגידו ששיגרה ומונוטונית היא דבר נהדר ועבודה מחוץ לבית יוצרת לנו שיגרה בטוחה, רצף של ימים קבוע וידוע מראש, וסדר יום מאורגן ויציב.
כעט לאחר שסקרנו את מה שאנו מפסידים כאשר אנו עובדים מהבית, נעבור ונדון בצדדים החיוביים שיש בעבודה מהבית.
עבודה מהבית היא פריווילגיה שלא רבים זוכים לקבל. העיקרון של עבודה מהבית הוא לתת לנו חופש, מרווח ועצמאיות. רבים חולמים על האפשרות שהיו יכולים לבצע את עבודתם ומטלות שעליהם לעשות מהבית. רבים אף היו מוכני לוותר על עבודתם הנוכחית לו הייתה להם אופציה לעבוד מהבית.
וכעט נשאלת שאלה מדוע זה כך? מדוע אלפי אנשים מעוניינים לבצע את עבודתם מהבית?
הדבר הראשון הוא העצמאות.
העבודה מהבית נותנת לאנשים את האופציה לנהל את סדר יומם על פי שיקולם האישי בלבד וללא התערבות של גורמים חיצונים שמכתיבים את סדר היום.
עבודה מהבית נותנת לנו נותנת לנו שליטה על הימים שלנו ומאפשרת לנו לנהל את היום על פי שיקולנו האישי בלבד, ואנו לא צריכים לתת דין וחשבון לאף אחד.
יתרון נוסף הוא הזמן שאנו חוסכים כאשר אנו עובדים מהבית. האם חשבתם פעם כמה זמן מתבזבז כאשר הולכים למקום העבודה ויוצאים לכבישים הפקוקים אשר שורפים שעות מהיום בהמתנה מורטת עצבים.
האם חשבתם שהדרך לעבודה שורפת לנו חלק ניכר וחשוב מהיום שאותו אפשר לנצל לעשיית דברים חשובים יותר?
בנוסף העבודה מהבית מעניקה לנו סביבת עבודה שקטה ונעימה. אנו יכולים להתרכז יותר בעבודה ואיננו נתונים להסחת דעת חיצונית. כשאנו עובדים מהבית הראש פנוי ונקי יותר. לעיתים בעבודה במשרד אנו נקלעים לסכסוך עם עמיתים לעבודה, מה שגורם לאי ריכוז ולתפוקה של העבודה לרדת. מה שאין כך בעבודה מהבית שאז אנו פנויים להתרכזות במטלות ולעשייתם על הצד הטוב ביותר מבלי שנופרע על ידי עימותים, מריבות ושאר הסחות הדעת שיש במקום עבודה עם אנשים.
לסיכום עבודה מהבית היא הפתרון המושלם לאנשים שרוצים חופש ועצמאות. ואם הייתה לכם אפשרות לעבוד מהבית האם לא הייתם בוחרים בה?

Tags :
Share This :