עבודה מהבית כהרגל


הבית הוא המקום המוגן שלנו, המקום אליו אנחנו חוזרים אחרי כל יום עבודה ונמצאים עם המשפחה. במצב של היום ישנה יותר מודעות כלפי עבודה מהבית. לעבוד מהבית הוא אחד היתרונות הגדולים שיש לנו בתקופה הנוכחית, כיוון שלא רק שיש לנו עבודה, אלא גם מוגנים מהידבקות. אחד היתרונות בעבודה מהבית הוא שאנחנו בעצם עובדים מהמקום בטוח שלנו, אך החיסרון הכי גדול הוא שכאשר אנחנו עובדים מהבית, אנחנו יכולים להפוך את העבודה הזו להרגל. הכוונה היא שכאשר אנחנו עובדים מהבית, אנחנו יותר מנהלים את עצמנו מבחינת העבודה, אך כאשר אנחנו מנהלים את עצמנו, נוצר שלב שבו אנחנו לפעמים "מזלזלים" בעבודה, ובעצם לא נותנים את כל כולנו בעבודה כפי שהיינו עושים בעבודה מחוץ לבית. ומנגד, לפעמים כאשר אנחנו עובדים מהבית, אנחנו לא באמת יכולים תמיד לעשות את ההפרדה בין העבודה לחוץ, כלומר אנחנו יכולים להיות שקועים כל כולנו בעבודה עד שאנחנו לא יכולים באמת לסיים את יום העבודה או לעשות הפסקות בעבודה ולזכור שאנחנו נמצאים בבית, שבו הזמן שאנחנו יכולים להתרענן ולחזור יותר מפוקסים בלהמשיך בעבודה הוא גדול יותר. השיטה והדרך הכי טובים כדי לא להפוך את הדברים להרגל זה לדעת מתי לעשות הפסקה מהעבודה כדי להנות מהרגעים הפשוטים של היום. לעבוד מהבית יכול להיות הרגל טוב, אך גם יכול להיות הרגל רע, הכל תלוי באיך אנחנו לוקחים את העבודה מהבית. הוא יכול להיות הרגל טוב, בכך שנתכנן את סדר היום שלנו ומתי נעשה הפסקות, אך יכול להיות הרגל רע אם אנחנו נשאבים לתוך העבודה, וקורעים את עצמנו מהבוקר עד הערב מבלי לעשות הפסקה או שתיים במהלך היום, כדי להתרענן ולחזור לעבודה בכל הכוח. כשעובדים מהבית צריכים קודם כל לדעת ולעשות את ההפרדה בין העבודה שאנחנו עושים מהבית, לבין המשפחה שנמצאת בבית, ולשלב בצורה הכי נכונה וטובה את הזמן ביניהם, על מנת שנצליח לשמור על ההרגל הטוב של העבודה מהבית. מי שלא יודע ולא מצליח להפוך את העבודה מהבית להרגל טוב, עדיף שימצא את הדרך הנכונה להפוך אותו להרגל טוב, או שלא יעבוד מהבית.

עבודה מהבית בעידן הקורונה

הקורונה שינתה לכולנו את החיים מהקצה אל הקצה. פתאום לא יכולנו לעשות הרבה מהדברים אותם אנחנו עושים באופן קבוע במשך שנים ארוכות, דברים בסיסיים מאוד – לפגוש את סבתא בערב שישי, ללכת לבלות עם חברים, לצאת לקנות משהו ככה סתם כשצריך או אפילו למצוא עבודה מספקת שכרגע פועלת ולא מפטרת עובדים. הקורונה שינתה לכולנו את החיים והפתרון שאולי יעבוד הכי טוב עם הקורונה הוא כמובן עבודה מהבית.
עבודה מהבית זה הוא מושג רחב ולרוב לא אומר בדיוק מה שאנשים חושבים במבט ראשון. לעבודה מהבית יש סטיגמה רעה שזה הכל מרמה ופירמידה או יותר מידי טוב בשביל להיות אמיתי, משפטים כמו "התעשרו בקלות מהבית ב5 שלבים פשוטים" נשמעים נאמרים יותר מידי פעמים באינטרנט והודעות ספאם שנשלחות אלינו למייל. משפטים אלה רחוקים מלייצג את המציאות כאשר מדברים על עבודה מהבית מכיוון שעבודה מהבית לרוב היא איננה פשוטה, עבודה מהבית צורכת אותה כמות השקעה בדיוק כמו עבודה רגילה אליה אתה הולך פיזית על בסיס יום יומי ולרוב צורכת מהעובד את ביצוע אותן פעולות כפי שהיה עושה אילו היה עובד במשרד. את היתרון לעבודה מהבית אנו רואים היום בצורה חדה יותר מאי פעם – בקורונה. במגיפת הקורונה כולנו ספגנו פגיעה כלכלית קשה, כפי שאמרתי בהתחלה דברים רגילים שהיינו נוהגים לעשות כמו ללכת לקניון או לחנות נהפכו מבסיסיים לפריבילגיה ורבים בעקבות כך איבדו מקומות עבודותיהם. אלו ששרדו למדו דבר אחד מאוד חשוב – הם היו חייבים ללמוד כיצד לייעל את עסקם ככך שיוכלו להמשיך לפעול גם בזמני סגר שבו אנשים לא יכולים לבוא פיזית ולרכוש את שירותיהם. עבודה מהבית הצילה עסקים רבים במדינת ישראל שעשו את המהפך מחברה המבוססת על הגעה לעבודה בבוקר ועזיבה בערב כפי שיטות העולם הישן לעבודה דרך האינטרנט המאפשרת עבודה לכל אורך שעות היום מבלי לעזוב את הבית. עבודה מהבית בעידן הקורונה היא כבר לא אופציונלית אלא הפכה להכרח אם אתה בעל עסק אשר רוצה להמשיך לעבוד, בימינו במקום ללכת לחנות ופיזית לקנות משהו כנראה שמה שנעשה הוא להזמין אות אותו הדבר באינטרנט ושיגיע אלינו ישירות לפתח הבית., בעסקים שכאלה המציעים מוצרים עד הבית עבודה מהבית היא משתלמת יותר מכיוון שבעל העסק חוסך המון בהשכרת משרדים לעובדיו.
לסיכום עבודה מהבית היא בימינו היא דבר הכרחי וחשוב על מנת להמשיך לעבוד ולהרוויח את הפרנסה שלנו ביושרה בצורה מסודרת.

Tags :
Share This :