עבודה מהבית – יתרונות, יתרונות, יתרונות

בעולם אוטופי אדם יכול להנות מחופש אינסופי, מכל הנאות החיים וממחסור בטרדות כלכליות כאלו או אחרות. הוא יכול להיות אדון לעצמו, לנתב את זמנו כראות עיניו בלי לתת דין וחשבון לבוס שיושב לו על הראש במשרד או בכל מקום עבודה בו הוא נמצא, ולהרוויח כסף שיספק את צרכיו. אין עולם כזה, אולם בשנים האחרונות הולכת ומתרחבת המגמה בה עובדים רבים עוברים ממקומות עבודה מלאים בסטרס ולחץ ועושים את אותה עבודה מהבית. היתרונות בשיטה זו הם רבים ומגוונים.

עבודה מהבית – כשנוחות, שקט נפשי ויעילות נפגשים

הרצון להתקדם בחיים, יוקר המחיה והמרוץ האינסופי אחרי פרנסה טובה בשילוב עם עבודה מספקת גובים מחיר נפשי ומשפחתי לא קטן מנתח אוכלוסייה נרחב. הדרישות במקומות העבודה הולכים וגדלים, במקביל לתחרותיות בין עסקים שנלחמים על קהל יעד והרחבת מעגל לקוחות. שעות העבודה הולכות ומתארכות, זמן משפחה ופנאי הולך ומצטמצם ורבים מוצאים עצמם מסיימים ימי עבודה באפיסת כוחות ותסכול. דבר זה הוא פקטור חשוב בפגיעה באיכות העבודה ובריאות הנפש והגוף. בשנים האחרונות מעסיקים ועובדים רבים מוצאים את הקשר בין הדברים, ודלתות המעבר מעבודה בסביבת לחץ לסביבה של עבודה מהבית נפתחות בהמוניהן. מתוך הבנה שאדם שיכול לשלב עבודה יחד עם נוחות, שקט נפשי, סביבת עבודה רגועה יותר ופנאי גדול יותר הוא עובד מאושר יותר ויעילותו עולה. כך תרומתו לאיכות העבודה עולה והרווח הוא של שני הצדדים.

עבודה מהבית – חיי משפחה

כל אחד רוצה בכל מאודו לשלב חיי משפחה בריאים ומספקים יחד עם עבודה ששכרה בצידה. היום, עם התקדמות הטכנולוגיה והתפתחות האינטרנט והמדיה, בעלי משפחות רבים יכולים לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר כאשר הם בוחרים ומתאפשר להם מצד המעסיק לעבור לנתיב של עבודה מהבית. כך נוצר מצב בו העובד עובד, רגוע יותר, נהנה ממשפחתו ומזמן איכות רב יותר. הסיפוק הנפשי שלו משפיע על עבודתו, הוא יעיל יותר ורף התסכול יורד. כתוצאה מכך איכות העבודה עולה ולבוס משתלם שהעובד שלו נותן מעצמו יותר.

עבודה מהבית – נוחות

עבודה בחללי עבודה משותפים פעמים רבות מצריכה מהעובד להתפשר על דברים רבים כדי להתאים את עצמו לתנאים הקיימים במקום עבודתו. כשהנוחות יורדת, הדבר משפיע ובמשך הזמן התפוקה והיעילות יורדים במקביל. כאשר אדם עובד בעבודה אותה הוא יכול לעשות מכל מקום בעולם, אין כמו לעשות זאת במסגרת עבודה מהבית. הנוחות היא מקסימלית, השקט הנפשי גודל ושוב, היעילות והלויאליות גוברים ביחד איתם.

עבודה מהבית – חסכון בזמן

עבודה מחוץ לבית גוזלת מהעובד זמן יקר שמתבזבז בפקקים, המתנה לתחבורה ציבורית ומעבר מהבית למקום העבודה. לעתים מקום העבודה מרוחק, ולכן זמן העבודה מתקצר. דבר שיוצר פגיעה בהספק העבודה. מעבר מעבודה במשרד, לאותה משרה בתור עבודה מהבית, יוצר מצב בו ניתן לחסוך את הזמן שהתפנה לטובת תחילת עבודה מוקדם יותר, סיום עבודה קצת יותר מאוחר. והכל מהבית.

עבודה מהבית – חסכון בעלויות

עבודה מהבית היא עבודה בה אפשר לחסוך כסף שהיה יוצא על קניית בגדים ייצוגיים, נסיעות, אוכל מחוץ לבית ועוד פרודוקטים נלווים. החסכון כאן הוא חסכון בהוצאות גם למעסיק וזאת מכיוון שמעסיק מחויב בהחזר הוצאות נסיעה לעובדיו. וכאשר העבודה מתנהלת מהבית הרי שזוהי הוצאה שנחסכה.

עבודה מהבית – חסכון בעלויות מקום

בל נשכח את החסכון הגדול למעסיק שעובדיו כפופים לו במסגרת עבודה מהבית והוא אינו צריך לשכור חלל עבודה בו תתקיים העבודה. כמו כן, נחסכות הוצאות כמו חשמל, מים, ארנונה, תשלומי חניות וציוד משרדי.

עבודה מהבית – מציאת משרות

זה לא פשוט למצוא עבודה מהבית כיום, אולם זה אפשרי בהחלט. חלק מהעבודות ניתן לבצע מהטלפון הנייד וחלקן מצריכות מחשב נייד וחיבור לאינטרנט. מעבר לרמה הטכנית צריכה להיות יכולת מסוימת או ידע חיוני המאפשר לבצע את העבודה. אם במהלך החיפוש מגלים שיש תחום מסוים שמעניין ובו רוצים להתמקצע ולעבוד, שווה להשקיע קצת מאמץ וללמוד על נושא זה ברשתות האינטרנטיות.

איך מוצאים עבודה מהבית?

אנשים רבים מעוניינים לשנות את מקום עבודתם, ומעוניינים לעבור לעבוד מהבית. לא כולם בעלי ניסיון בתחום. אולם בהלך הרוחות היום בו עבודה מהבית תופסת תאוצה גם מצד המעסיקים תמיד ניתן למצוא עבודה, ומשם להתחיל ולהתמקצע. כל מה שצריך זה מחשב נייד, חיבור לאינטרנט, רצון לעבוד וכושר התמדה. תחום האינטרנט מוצף בעבודות במגוון תחומים. יש לשבת מול המחשב, להתחיל לדפדף, למצוא משהו מעניין ולפנות לבעל העסק המפרסם דרישה לעובדים.

מחפשים עבודה מהבית? מה עושים?

ü דבר ראשון מיקוד במטרה. יש לבנות סדר יום קבוע, לקום כל בוקר בשעה קבועה ולקבוע סדר יום קבוע. ארוחת בוקר, סקירת מודעות דרושים, שליחת קורות חיים, מקדישים זמן לשיחות טלפון למציאת עבודה.

ü בדקו עם עצמכם במה אתם רוצים לעסוק. אחת השיטות לפקס את חיפוש העבודה הספציפית, היא לקחת דף ועט ולרשום את החוזקות ותחומי העניין בעבודה. דבר זה יקל מאד במציאת עבודה מהבית.

ü פנו לחברות כוח אדם וחברות גיוס והשמה והירשמו.

ü הפיצו את העובדה כי אתם מחפשים עבודה מהבית ותתחמו את סוג העבודה בו אתם מעוניינים לעבוד.

ü השתמשו ברשתות חברתיות. הרבה מגייסים משתמשים ברשתות חברתיות כדי לגייס עובדים חדשים. שלחו פניות דרך רשתות אלו, ספרו על עצמכם ועל הניסיון שלכם.

ü הפיצו קורות חיים. בכמה שיותר מקומות, חברות השמה וחברות כוח אדם.

מצאתם עבודה מהבית – התמקדו בחוזקות שלכם.

שניה לפני שמצאתם עבודה מהבית חשוב מאד שתדעו מה החוזקות שלכם, במה אתם טובים. מה מעניין אתכם ואיך אתם יכולים למנף את עצמכם למקסימום האפשרי בלי לעשות צחוק מעצמכם ומהמעסיק מולו אתם עומדים. מגוון העבודות המוצעות באינטרנט הוא גדול מאד .

ü מוכשרים בשפות? תוכלו למצוא עבודה כמתרגמים.

ü מוכשרים בכתיבת תוכן? הרבה מעסיקים מחפשים אנשים כמוכם שיוכלו לקדם את האתר שלהם.

ü פלפלים ומוכשרים במכירות? עסקים רבים מחפשים אנשי מכירות באינטרנט תותחים.

ü יודעים לדבר יפה ולתת שירות טלפוני? מקומות עבודה רבים מחפשים מוקדני שירות לקוחות שעובדים מהבית, כדי לחסוך בהוצאות משרדיות. תודעת שירות גבוהה חשובה ותורמת בענף זה.

עבודה מהבית – שמירה על כללים ומקצועיות

לאחר שהגעתם ליעד, מצאתם עבודה מהבית והתקבלתם, חשוב מאד שלא תרפו מעצמכם. משמעת עצמית חשובה יותר כשעובדים מהבית וזאת מכיוון שכאן אין בוס שעומד על הראש. קבעו לעצמכם סדר יום קבוע, תחילת יום עבודה בשעה מסודרת, עם הפסקות מסודרות. סינון רעשי רקע והסחות דעת, הצבת יעדים ועמידה בהם. השעות שמיועדות לעבודה, הן לעבודה נטו. תנו פוש, שימו גז, סיימו את הפרויקט שקיבלתם ותתפנו לעצמכם ולשעות הפנאי שלכם. נכון, כשעובדים מהבית קל יותר לשכוח שהעבודה מחייבת ואם תזלזלו השכר יהיה בהתאם, אבל כשרוצים להצליח ולשלב עבודה עם הקדמות ויציבות כלכלית – משקיעים.

לסיכום –

החלטתם לעזוב עבודה מחוץ לבית ולעבור לאזור הנוחות ולמצוא עבודה מהבית.

מצאתם עבודה, נהדר. היו חדורי מוטיבציה, חדורי משמעת עצמית ובעלי נכונות להשקיע מעט יותר וההצלחה תהיה מנת חלקכם. העבודות לא יפסיקו להגיע.

למה עבודה מהבית הפכה למושא התקווה של רוב האנשים בימינו.

בעידן של היום דובר כבר הרבה מאוד על מירוץ החיים והלחצים הרבים בהם אנחנו נמצאים.
אנו מבלים את רוב שעותינו הערות בעבודה ועד שרובנו מגיעים לבית, אנחנו כבר מגיעים מותשים, עצבניים וחסרי סבלנות.

אין ספק שעומס השעות בהם אנחנו מבלים מחוץ לבית מעיב על האנרגיות שלנו, היכולת שלנו להיות עם המשפחה ולהקדיש להם זמן.
כתוצאה מזה, לרוב אנחנו תמיד מרגישים שלא הספקנו כלום ותמיד ממהרים ובלחץ להספיק את המשימה הבאה.
האיזון של הזמן בין העבודה לבית ולפנאי מכניסה הרבה מאיתנו ללחצים יום יומיים לא פשוטים
וכולנו מכירים את התחושה שמגיעים לסוף השבוע עם הלשון בחוץ.

אין ספק שהעבודה מהבית החלה להיות פופולרית עוד לפני עידן הקרונה והפכה למושא התקווה של לא מעט אנשים.
חיסכון זמן הנסיעות, ההתארגנות ולחץ הבוקר נהפך למשמעותי וניכר כאשר עובדים מהבית.
זו הסיבה שרוב העובדים מהבית מעידים כי הם מרגישים שאיכות החיים שלהם עלתה משמעותית, ואף שהם מרגישים הספק מקצועי גדול יותר ופחות אשמה על שלא נמצאים ונותנים את תשומת הלב לבית ולמשפחה.

עד לפני כשנה זה באמת היה חלום רחוק ובעיקר עובדי ההייטק והעצמאיים היו היחידים שיכלו להרשות לעצמם לעבוד מהבית.
ובשנה האחרונה הקורונה טרפה את הקלפים.
הקורונה בעצם עודדה את זה לקרות במהירות שלא חשבנו.
כך נוצר מצב בו עסקים רבים שינו גישה והמשיכו להעסיק את עובדיהם מהבית בזמן המגפה.

היום לאחר ששוק העבודה נפתח מחדש ראינו כי הרבה עסקים ואף שוק העובדים עצמו לא חזרו לעבוד כמו שעבדו בעבר.
באחד מהסקרים שבוצעו בנושא גילו כי
כ77% מהמנהלים סברו כי תפוקת העובדים נשמרה ואף עלתה בעת העבודה מהבית בתקופת הקורונה
כ78% סברו כי איכות העבודה השתפרה גם היא.
ואילו מצד העובדים גילו כי העובדים עצמם דיווחו שהם מרגישים מאושרים יותר.

אז למה זה קורה?
כמו שאמרנו, רבות דובר על איכות החיים שלנו בכל הקשור בשילוב בין בית לעבודה.
הזמן לפנאי עם המשפחה הפך להיות דבר בלתי מושג ורגשות האשם שלנו יחד עם הלחץ להספיק את כל משימתנו השוטפות מעיבים על תחושת האושר הכללית של רובנו.

לכן העבודה מהבית הפכה יותר ויותר פופולרית גם לאחר תקופת הקורונה ואנו רואים כי יותר ויותר עובדים מבקשים לעבוד מהבית או לשלב עבודה מהבית.

היום, זה כבר קל יותר מתמיד
בגלל השינוי המסיבי בשוק העבודה ולאחר כי מעסיקים גילו כי גם להם יותר משתלם להעסיק עובדים מהבית, נפתחו המון משרות אשר נותנות לנו את היכולת לשלב בין העבודה והפנאי שלנו בצורה יותר חכמה.

היום עבודה מהבית זו לא רק נחלתם של אנשי הייטק אלא ישנה הזדמנות שווה לעבודה מהבית בהרבה תחומים וגם ללא ניסיון מיוחד.
ולדוגמא ישנו אתר הנקרא "עבודה מהבית" בו תוכלו להיחשף ולקבל המון הצעות לעבודה מהבית ולשפר את איכות חייכם באופן ניכר.

Tags :
Share This :