עבודה מהבית – יתרונות וחסרונות

השכיר המצוי היושב במשרד יום יום, משעות הבוקר המוקדמות עד לשעות אחר הצהרים המאוחרות, מידי פעם מתרוצצות בתוכו מחשבות פנימיות, הקוראות לו למרוד במצבו העגום כשכיר, לפתוח אפיק חדש, גם אם הוא לא מאלה המסוגלים לקחת על עצמם את עול העצמאות, לשנות את דפוסי העבודה, לעבור לעבודה מהבית כשכיר.
היתרונות של עבודה מהבית הם רבות, הגמישות בשעות, הורדת שעות הנסיעות המעייפות, האפשרות להיות עם הילדים בכל רגע נתון כאשר יש צורך, בלי לשאול את הבוס יומיים מראש ולקבל עיקום בפנים.
אבל האם אכן זה כל כך פשוט לעבוד מהבית?
עבודה מהבית טומנת בחוּבַּה מספר אתגרים אשר על כל אחד לשקול היטב בטרם עשיית הצעד של עזיבת מקום עבודה מסודר לטובת עבודה מהבית.
האתגר הראשון אשר עליו לצלוח, הוא אתגר המשמעת העצמית והחריצות. טבע העצל הוא דחיינות, עוד רגע אתפנה, עוד שעה אתיישב, מחר אני יעשה את זה ברצף, חבל כבר להתחיל מאוחר, תירוצים מעין אלו חולפים בראשו של דחין כרוני, אדם שמכיר את עצמו ככזה, שלא יתקרב לעבודה מהבית, השכר לעבודה מהבית בדרך כלל הוא תמורת מוצר, וזה דורש עבודה, אין לחם חינם, ובשביל זה צריך לשבת ולעבוד, ומי שחולה במחלת הדחיינות והמשמעת העצמית שלו שואפת לרף הנמוך, לא יכול להתמודד עם עבודה מעין זו ולא תהיה לו פרנסה מעבודה כזו.
יוער, גם אם העובד במקום עבודתו הוא מהעובדים החרוצים, צריך לבחון את עצמו איך הוא במטלות הבית, כי פעמים בעבודה ממסדית בתוך משרד, עם משימות מוגדרות כאשר בעל הבית לוחץ, הגם שהפועלים עצלים עושים הם את מלאכתם נאמנה. מלאכות הבית זו תהיה הבחינה הטובה ביותר לעובד האם באמת הוא מסוגל לעבוד מהבית או שלא. אם מצטברות בבית רשימת מטלות שנדחות מיום ליום, משעה לשעה, ספק גדול אם יוכל לעמוד בעבודות מסוג עבודה מהבית.
האתגר השני קשב וריכוז, כל אחד מכיר מעבודה המשרדית שלו, קופץ מייל, רואים דברים חדשים, מתפזרים לכל מיני כיוונים, בתוך משרד מסודר, אז בתוך הבית מה יהיה, קשב וריכוז לא ללכת למקומות אחרים, זה גם קשור למשמעת העצמית, אז בחרתי לשייך אותו לקשב וריכוז, אז אם יש לכם קשב וריכוז ברמה גבוהה, אתם יכולים לחשוב על עבודה מהבית.
האתגר השלישי החברה, העבודה מהבית היא נטו עבודה, אין חברים, אין התרעננות עם חבר או חברה מהשולחן ליד, אין דיבורים, רק עובדים. אז הטיפוס החברתי שלא יחשוב אפילו על עבודה מהבית, אלא אם כן יש לו מספר אנשים שיעבדו יחדיו ממשרד מהבית, שיהיה לו איזה שהוא סוג של חברה. לטיפוס הסגור יותר, שסולד מחברה ואנשים, אוהב את השקט שלו זו בהחלט אופציה מעניינת.
האתגר הרביעי הוא לצד השני, לחולי העבודה שביננו, אלו שסופרים כל הזמן את הכסף שהם יכולים לעשות על ידי העבודה, כאשר העבודה היא זמינה ממש מתחת ליד, גם כשתיסעו לחופש תיקחו אתכם את המחשב הנייד כדי לעשות את העבודה, תחזרו בשעות המאוחרות של הלילה, ישר תתיישבו לעבוד, במקרה כזה פספסתם את החיים ואת המשפחה בלי לשים לב, לאנשים כאלה workaholism בשפה המקצועית, מכורים לעבודה, העבודה מהבית תגרום להם סבל ולא מומלץ להם להיכנס לתחום.
סוף דבר, לעבודה מהבית יתרונות וחסרונות רבים, לא ניתן להמליץ לאדם האם לעבוד מהבית או להיות שכיר במשרד, כל אחד יבדוק את עצמו בהתאם לכישוריו ויראה אם הוא עם הסגוליות הייחודיות אשר מתאימות לעבודה מהבית או לשכיר.

Tags :
Share This :