עבודה מהבית – יעילות , לויאליות והנאות

שוק העבודה המתפתח בקצב מדהים, יחד עם התפתחות הטכנולוגיה והאינטרנט, מביא עימו חדשות לבקרים משרות חדשות ורבות בתחום עבודה מהבית. אם עד לפני שניים ושלושה עשורים שוק העבודה התנהל רובו ככולו מחוץ למסגרת הביתית, הרי שהיום הדבר הפוך ומנוגד לכל מה שהכרנו עד היום.

עבודה מהבית – אפשרויות בלתי נגמרות

אם אתם שולטים במחשבים, ומתנהלים ברשתות החברתיות כמו דגים במים, הרי עבודה מהבית היא בדיוק בשבילכם. מנעד העבודות רחב מאין כמוהו, וכל אחד יכול למצוא את עצמו מתפרנס יפה מאד מישיבה בבית מול מחשב, כוס קפה ליד, גלישה באינטרנט ועבודה בשעות ובתנאים נוחים ואופטימליים יותר. קלדנות ותמלול, בניית אתרים וקידום מכירות, צפייה בפרסומות ומילוי סקרים. עבודות סמינריוניות ותרגומים, מסחר בבורסה וטלמרקטינג, שירות לקוחות ועוד עבודות רבות ומגוונות. רק לבחור ולעבוד.

עבודה מהבית – שילוב משפחה וקריירה

עם התקדמות העולם, יוקר המחיה, שילוב נשים בעבודות רבות ומגוונות, יציאה לשוק עבודה ועמידה בקצב חיים מהיר ותובעני יותר, רבים מוצאים את עצמם בוחרים בין קריירה למשפחה. יחד עם זאת, ניתן למצוא את עמק השווה ולשלב בהחלט בין השניים. מה גם שהטכנולוגיה ומעסיקים רבים מאפשרים זאת, מתוך הבנה שעובד מסופק הוא עובד יעיל ולויאלי יותר. הדבר תורם רבות לשקט הנפשי, במיוחד לאימהות עובדות, שלא צריכות לוותר על משפחתן מחד ועל עבודתן מגיסא.

עבודה מהבית – חגיגה באינטרנט

עסקים רבים מוצאים את היעילות והתועלת שקיימות בחשיפה באינטרנט וברשתות החברתיות. רובם ככולם מחזיקים אתרים המקדמים את עסקיהם, מתוך הבנה שהחשיפה היא פנומנלית ומגיעה לקהל לקוחות פוטנציאלים כמעט בלתי נתפש. אין נוח יותר מלפתוח את המחשב הביתי, להקליד דבר אותו מחפשים ומייד עולות אינספור אפשרויות של עסקים נותני שירות לכל דבר ועניין. לכן, הנוחות כאן היא נוחות אשר טובה לשני הצדדים, לעסק וללקוח. מתוך כך, התעורר הצורך להעסיק עובדים במגוון עבודות כדי לקדם את האתרים של אותם עסקים ולהגיש אותם ללקוחות. כאן נכנסת עבודה מהבית לתמונה. ניתן לעסוק בזה מכל מקום בעולם, ולא צריך להגיע למשרד בשביל זה.

עבודה מהבית – יתרונות

אי אפשר להתעלם מהיתרונות הרבים שקיימים מצורת עבודה זו של עבודה מהבית. בין היתרונות הרבים, אשר מיטיבים עם המעסיק ועם העובד ניתן למצוא את היתרונות הבאים :

§ חסכון בזמן. עובד שנמצא בבית ומתחיל את יום העבודה שלו ליד שולחן העבודה בבית, חוסך לעצמו זמן רב ויקר שלא מבוזבז על זמני נסיעות למקום העבודה וחזרה. זמן זה, מנותב לתועלת זמן עבודה נוסף, הוא עירני יתר ומתוסכל פחות מהפקקים שנחסכו ממנו. כתוצאה מכך המעסיק מרוויח עובד רגוע ויעיל יותר, שלא מגיע למקום העבודה עייף מנסיעות.

§ חסכון בהוצאות ביגוד. מי שעובד בבית יכול לעבוד במכנס קצר וחולצת טריקו, אין לעובד צורך בהוצאת כספים על בגדים ייצוגיים שמתאימים לעבודה במשרד מול לקוחות ואחרים. הכסף שנחסך כאן יכול להיות מנותב לדברים אחרים.

§ חסכון בהוצאות נסיעה ודלק. עובדים רבים מגיעים למקום עבודתם ברכבם הפרטי, דבר אשר מעלה את ההוצאות על הדלק, בלאי הרכב והוצאות חניה. מעסיק מחויב לשלם הוצאות נסיעה, וכשעובד עושה את עבודתו מהבית הוא עובד שהוצאות אלו נחסכות ממנו ומהמעסיק שלו.

§ חסכון בהוצאות משרד מעולה בעיקר למעסיק. ככל שיותר עובדים מספקים את עבודתם מהבית, כך הצורך בחלל עבודה גדול הולך ומצטמצם. כתוצאה מכך הוצאות הארנונה קטנות, צריכת החשמל קטנה יותר והוצאות על ציוד משרדי שוטף נעשות בהתאם למספר העובדים שנמצאים פיזית במקום.

§ שעות עבודה רבות יותר. עם הזמן שהתפנה כתוצאה ממעבר לעבודה בבית, ניתן לעבוד שעות רבות יותר, כי הן זמינות יותר. דבר אשר מעלה את תפוקת העבודה, רווח המעסיק ושכר העובד בהתאם.

Tags :
Share This :