עבודה מהבית יכולה להועיל גם למעסיקים. על ידי מתן אפשרות לעובדים לעבוד מרחוק, חברות יכולות להפחית את עלויות התקורה שלהן, כגון שכירות משרדים ושירותים. בנוסף, עבודה מרחוק יכולה להגביר את

תפוקת העובדים, שכן מחקרים הראו שאנשים שעובדים מהבית לרוב ממוקדים יותר ויש להם פחות הסחות דעת מאלה שעובדים בסביבה משרדית.

כמובן, יש גם כמה חסרונות פוטנציאליים לעבודה מהבית. אחד האתגרים הגדולים ביותר יכול להיות שמירה על מוטיבציה והימנעות מהסחות דעת. כשאתה עובד מהבית, זה יכול להיות קל להיות מוסחת על ידי מטלות הבית, טלוויזיה או מדיה חברתית. כדי להימנע מהסחות דעת אלו, חשוב להקים מרחב עבודה ייעודי וליצור שגרה קבועה.

אתגר נוסף בעבודה מהבית יכול להיות היעדר אינטראקציה חברתית. כשאתה עובד במשרד, יש לך הזדמנות ליצור אינטראקציה עם עמיתים ולבנות מערכות יחסים. כשאתה עובד מהבית, אתה עלול לפספס את ההזדמנויות הללו לסוציאליזציה. כדי להתמודד עם זה, זה יכול להיות מועיל לתזמן ועידות וידאו או שיחות טלפון קבועות עם עמיתים, או להשתתף באירועים וכנסים בתעשייה כדי להישאר מחובר עם אחרים בתחומך.

לסיכום, עבודה מהבית מציעה יתרונות רבים, כולל גמישות מוגברת, זמן נסיעה מופחת ושיפור האיזון בין העבודה לחיים. אמנם יש בהחלט כמה חסרונות פוטנציאליים לעבודה מרחוק, אבל רבים מהם ניתנים למתן באמצעות תכנון ותקשורת קפדניים. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם ויותר חברות מאמצות עבודה מרחוק, סביר להניח שעבודה מהבית תהפוך לאופציה נפוצה עוד יותר עבור אנשי מקצוע במגוון רחב של תעשיות.

בזמנים שונים בחיים אנשים נתקלים בקשיים שונים, למשל שינויים בהרכב המשפחתי, מחלה חס וחלילה או אילוצים טכניים כאלה ואחרים. הבעיה היא שבעולם שלנו חייבים משכורת יציבה וקבועה ולכן אופציה טובה תהיה עבודה מהבית. יש אפשריות שונות לעבודה מהבית- אפשר לעבוד במכירות או בהזנת נתונים, בשיווק בתיירות או במרכז שירות לקוחות אבל המשותף לכולם שזה מאפשר לעובד מרחב וזמן לעבוד לפי רצונותיו וצרכיו.
שוק העבודה בעיקר קיבל את הבשורה הזאת בתקופת משבר הקורונוה, אמנם עוד לפני כן היו פ ושם אנשים שעבדו מהבית אבל פתאום בגלל המגפה העולם כולו ראה שזה אפשרי ואפילו רצוי, וכך עבודות רבות החל מהוראה ועד למשרדים ממשלתיים אימצו את הקונספט הזה שמאפשר לעובד מרחב וסביבה רגועה ובטוחה יותר מה שגורם לעליה באפקטביות של עבודתו.
היום אמנם השוק הלך קצת אחורה בהקשר הזה כיוון שחזרנו למציאות בה רוב מוחלט של העבודה חזרה למשרדים אבל את הגלגל אין להשיב ובהרבה משרות אנשים יחפשו עבודה שמשלבת בין בית למשרד בצורה כזאת או אחרת. חריגים בהקשר הזה הוא ענף ההייטק ותקשורת שבאמת רבים מהם עובדים כמעט לחלוטין מהבית.
מהצד השני עבודה מהבית יכולה להיות קשה עבור אנשים מסויימים, כאלה שקשה להם בכל הנושא של משמעת עצמית, וכשהם בבית הם לא מצליחים ליצור רצף של עבודה כי הם מאבדים ריכוז מהר ולכן הם דווקא זקוקים לאווירה שמייצרת רצינות ורציפות. כמובן שבהרבה תחומים עבודה מהבית בכלל לא תהיה רלוונטית כמו בניה, סבלות, נהגים או כל עבודה פיזית אחרת.
חסרון נוסף הוא העניין החברתי, היום בעידן הפוסט מודרני של פירוק הקהילות, ובגלל כל הטכנולוגיה שמגיעה אלינו גם ככה קשה לאנשים ליצור קשרים חברתיים אמיתיים ולכן לוותר על מפגש פיזי יכולה להיות אופציה לא כל כך מוצלחת עבור הרבה אנשים.
אבל כמו שכתבתי בתחילת המאמר יש הרבה גם שעבודה מהבית היא הפתרון לא רק המומלץ אלא היחידי עבורם, והוא מאפשר משרה ומשכורת גם עבור אנשים שבגלל כל מיני קשיים לא יכולים לצאת מהבית, בנוסף עבודה מהבית יכולה לחסוך שמן רב של עמידה בפקקים ונסיעות כאלה ואחרות. עוד יתרון גדול בעיני הוא שסוג כזה של עבודה מאפשר גם להתמקד יותר בחיי משפחה ובתחומים אחרים כיוון שאפילו מי שעובד במשמרות מהבית יכול תוך כדי למשל לבשל או לשמור על ילדיו.
הטכנולוגיה בנושא הזה כבר קיימת ועובדת די טוב ולכן עכשיו השאלה היא רק באיזה מקומות סוג כזה של עבודה הוא אפקטיבי ובאיזה לא, כך למשל אפילו בחברות הייטק רבות מתחילים לדרוש חזרה מהעובדים לחזור למשרדים כי הם הבינו שעבודה כצוות היא מגבשת יותר וגם אפקטיבית יותר. אבל ברור שיש גם עבודות שזה לא המצב, ואין מניעה שהם יבוצעו כמעט לגמרי מהבית כמו שירותי לקוחות או הזנת נתונים, בצורה הזאת גם העובד יכול יותר בקלות לקחת על עצמו יותר שעות עבודה ובנוסף להרוויח את כל היתרונות שיש לבית להציע כמו מרחב נוח, שקט, אוכל טוב יותר, אווירה נעימה ועוד.
אין ספק שהעולם עוד לומד את התחום הזה, ומנסה ליצור איזונים בו וכל תפקיד נמצא בנקודה אחרת בהיבט הזה אבל כלל ברור שהנחת האופציה על השולחן היא מסקרנת ואפשר רק לדמיין לאן זה יוביל את עולם העבודה בשנים הבאות. בעולם בו הטכנולוגיה מחליפה עוד ועוד משרות פזיות והעולם עובר יותר ויותר לייצור שירותים וטכנולוגיה אין ספק שמקצועות רבים יכולים לאפשר את השינוי הזה שלטעמי הוא מבורך, כל עוד הוא נעשה באיזון נכון.

עבודה מהבית -מאמר 1-
לצאת מהבית מוקדם לעבודה זה לא פשוט, לארגן את הילדים מהר לבי הספר, אם מישהו מהילדים לא מרגיש טוב או מתעורר מאוחר אתם כהורים חייבים להתארגן על סידור מחדש של כל היום שלכם, להסביר לבוס שלכם בהפתעה שהיום אתם מגיעים מאוחר יותר או לא מגיעים בכלל בהתרעה כזאת יכולות להיות לזה השלכות מורכבות מאוד כמו פיטורים או הורדה לחצי משרה חוץ מכמובן הלחץ והאינטנסיביות היום יומית להספיק את הבוקר ואז את הצהריים, עם אוכל ולו"ז של חוגים ואחרי יום ארוך בעבודה זה לא פשוט בכלל. אבל לא אם את עובדת מהבית. תחשבי על זה, לקום בזמן ולארגן את כל הבית והארוחות בוקר לילדים וארוחת הצהריים שהם ייקחו איתם, לשלוח אותם בזמן לבית הספר בלי הלחץ הנפשי של להספיק לעבודה שלך והלחץ הנפשי שנגרם לילדים כשכועסים עליהם כבר מהבוקר, להיות נינוחה עם זה שאחד הילדים חולה והוא נשאר בבית להתפנק בלי בוס על הראש כי את עובדת מהבית ולא חייבת לנפק הסברים למישהו אחר. ואז אפשר גם לקבל את הילדים בצורה רגוע ולהכין להם אוכל של בית, חם וטעים. ואת יכולה להחליט האם לעבוד יותר בלילה או לפנות ערב או בבוקר הפנוי כשהילדים לא בבית. עבודה מהבית מאפשרת לך להספיק הרבה סידורים כמו בנק, קניות, בישולים, ספורט ועוד פעילויות פנאי . זה יכול לעזור להתפתות האישית שלך והרוחנית אם תרצי לקחת קורס מרחיב דעת בנושאים שתמיד רצית להתפתח בהם כמו פסיכולוגיה, שירה ואמנות ועוד תחומים שתמיד חשבת שתשאירי לפנסיה.
אפשר לאכול בצורה מסודרת כשאת עובדת בבית, ולבחור מה לאכול מבלי להוציא הרבה כסף על אוכל בחוץ שהוא יקר ולא בריא ואוכלים בלחץ בהפקת אוכל, כשאת עובדת מהבית את שולטת בשעטת שבהן את אוכלת וזה מאפשר לך לדאוג לבריאות שלך ללא הלחץ של להגיע למשרד ולפגוש אנשים לא רצויים, הפנאי שזה מאפשר לך יכול לעזור לך לחזק קשרים עם המשפחה, עם ההורים וכמובן בעלך והילדים. זה יכול לאפשר לך להקים עסק משלך מהצד וכך להכניס יותר כסף בתקופה היקרה שאנחנו חיים בה מאז הקורונה כל מקור הכנסה נוסף וקליל יכול לעזור למשק הבית. אתם כמשפחה יכולים לשקול שיקולים הגיוניים לטובת המשפחה כמו לעבוד דירה למקומות מרווחים יותר מאשר הצפיפות של המרכז, לפעמים בגלל שבמרכז נמצאים רוב העבודות ה"נחשבות" אז נגררים לגור שם ולשלם את המחירים הכואבים שיש, לעומת זאת אפשר לעובר למושבים בצפון או בדרום, איפה שרק תרצו ולהנות מהשקט והטבע והבריאות הנפשית של לגדל ילדים במקום שלא צריך לדאוג כל הזמן לשלומם ולביטחונם. הילדים שלכם יגידו לכם תודה בעתיד וגם הזוגיות שלכם תגיד לכן תודה. יש דברים בחיים שאין מחיר להם ורק עבודה מהבית יכולה לאפשר את הגמישות הזאת ושיקול הדעת הבהיר הזה שכל כולו לדאגת רווחת המשפחה.
זה חוסך לך את זמן הנסיעה לעבודה, כי אין נסיעה כזאת בעצם, וכמובן את הדלק לעבודה בתקופה הזאת, שהדלק מתייקר ומחירי הרכבים והתיקונים שלהם מתייקרים זה הופך את הוצאות הרכב למנופחות מאי פעם, ההישארות בבית מאפשרת לחסוך באופן משמעותי את הוצאות הדלק ובהמשך את הבלאי של הרכב כי תיסעו הרבה פחות קילומטראז' תוכלי לחשוב על לקנות רכב חדש וחסכוני יותר כי הצרכים שלך בנוגע לנסיעות יהיו מצומצמים יותר ובמקביל למכור את הרכב הנוכחי ולהרוויח עליו כסף. תוכלי לחסוך גם בכסף לביטוח מכיוון שאת תיסעי פחות ברכב ומחיר הביטח המקיף יכול לרדת משמעותית.

כל אחד שיש לו בית והוצאות הוא תמיד חושב איך אני יכול לפתח עסק ולהגדיל את עסקי כדי להרוויח באושר ביושר ולחיות חיים טובים ומאושרים לי ולמשפחתי.
אז קודם כל אוה חושב להקים עסק חשוב ומעניין שירים את העסק לגבייהם שיהיה טוב ויהא לזה שם טוב וחזק. כמו שאומרים המראה לנחיתה
והוא רוצה לקדם אותו ביעילות בהנאה בהלצחה גדולה ויהא דרוש גם שיהא בקלות ובפירגון הדדי וזה יהיה היסוד לאימון ולהצלחה
וצריך להיות קשור אחד לשני כי כדי שיהא אימון צריך להיות שיהא הצלחה בעסק כי אם יש הצלחה בעסק יש בהם אימון להפעיל ולתעפל את הםעילות הזו כי הם גם ירצו שיפעל ויתרומם.
וזה אני חוושב שיגבה את האימון הדדי לתת להם חופשיות מרוכזת והיא חופשיות אמיתית וכמו עבודה מהבית שהיא עבודה שלא מוצג כאן בעבודה עצמית היא בהסתר בלי יכולת לדעת באמת האם זה היה בדרך הנכון ובמהלך התקין. ולכן בעבודה מהבית יש לה את היכולת ואת הפרדיגמות כדי לתת התחושה ולהמריא להנחתה את האימון הדרוש כדי לייצב האימון ולהביא לעבודה מעולה ותקינה עם יחסים בין האנושיים טובים וברורים.
ועוד עניין דרוש שאדם חייב לנהל עסק כדי לתפעל אותו בצורה טובה שלא יקרוס אותו זה צמצום ההשקעות מול הסיכונים. שכל עסק חייב לקחת סיכונים וזה חלק בלתי נפרד מהצורך לתחזק מערכת טובה ויעילה בלי סיכונים יותר מידי גבוהים שיכולים בהטעה קטנה להקריס את כל מפעל חייו. ויש הרבה דברים ובפרט היום בכלכלה המפותחת דרכים יצרתיות איך להבטיח יותר את ההשקעות שלא יהיו יותר מדי מסכנות.
כי יש הרבה סיכונים ואחד מהם גם קשור לעבודה מהבית וזה עניין של תיחזוק מקום שצריך להשקיע ולבנות מקום גדול לעסק או לשכור מקום גדול שעולה הרבה כסף כל חודש ואין ביטוח ולא כל הזמן יש הבטיחות הזאת שהשכירות והשקעה יתכסה ויתרווח גם עם הצעות אלו.
ולכן יש מעלה גדולה למנהל עסק להבטיח את עצמו אם יעשה את העבודה מהבית שלא יסתכן בשכירות של אלפי שקלים בחודש לשכור אולם או חדרי משרדים מורוח כי הוא מנהל אותה מרחוק דרך האינטרנט והעבודה מהבית.
שלא רק שזה מועיל לאימון הדדי ויושר דרך שיכול מנהל להראות את עבודיו שיהיו רוצים להיות גם שותפים ומאחלים הצלחה בדרך ולא כנתינים למרות שרוצים לעשות רק את המצרך ולצאת ידי חובתם בלי מחשבה איל לקדם ולפתח את העניין החשוב הזה.
ועוד עניין שדרוש מאד כדי לת להצליחאת העסק והיא לתת להם את ההבנה שבמקום שהם עובדיפ היא המקום האפרקטיבית והמעודפת יותר בהם כדאי לעובד שלהם לעבוד ולתת להם את ההוכחות ואת ההסברים לכך. ולכן כשאדם שולח את עבודיו לתת להם לעבוד מהבית בלי הבלגן מסביב זה נותן להם את התחושה ואת רעיון הטוב

Tags :
Share This :