עבודה מהבית – טרנד חדש

“אוי אין לי כוח לקום לעבודה היום”, “כמה היה מתאים לי להישאר בבית”, ” אוי עוד יום עבודה מפרך עומד לו בפתח”. אתם בטח מכירים התחושה הזו שלפעמים אתם קמים איתה בבוקר ומורידה לכם את כל המרץ לקום לעבודה ושואפת להוריד אתכם לכרית החמה שעל המיטה שקוראת לכם להיטמע לתוכה. לא פעם בטח שאלתם את עצמכם אם אפשר אחרת, אם יש דרך אחרת לקום בבוקר ועדיין להתפרנס בכבוד לא פחות משל ללכת למקום העבודה בכל יום. אז נכון שלא לכולנו יש הורים ומשפחות מבוססות עד רמת דונלד טראפ ולא, אנחנו גם לא קוטפים את הכסף על העצים ושטרות ירוקים לא צומחים לנו מהתחת, אבל אנחנו לא צריכים שזה יהיה המצב! למעשה ההפך הוא הנכון. אז זהו שאנחנו לא צריכים להפסיק לעבוד בשביל שיהיה לנו את החופש והשלווה שהגוף והנפש כל כך מחפשים, אנחנו עדיין יכולים לעבוד אבל אחרת. עבודה מהבית היא לא בגדר חלומם של העשירים בלבד, גם את ואתה יכולים להכניס כסף ולהתפרנס מהמיטה ומהכורסה של הסלון הביתי ממש כמו עבודה מחוצה לה.

עבודה מהבית היא טרנד של השנים האחרונות, יותר ויותר צעירים וגם מבוגרים החלו לעבוד מול הלפטופ הביתי ולהרוויח את כספם. הרבה התחילו לעבוד בתחום שבו הם מעולם לא עסקו קודם לכן והוא לא היה המקצוע הראשי שלהם. לא מעט גילו את תחום השיווק הדיגיטלי, פרסום ברחבי האינטרנט…. נוסף לכל זה הרבה מאוד החלו לעשות את צעדיהם הראשונים בתחום ההייטק מביתם! זאת ועוד שכל כך הרבה אנשים עובדים במקצוע, אותו עבדו כל חייהם בחוץ -בבית. היום עובדים שהיו עובדים כשכירים במקומות שונים כמו: פרסומאים, משווקים, מעצבים גרפיים, כותבי תוכן ואפילו טבחים שהיו עובדים בחברות פרסום, מסעדות, רשתות, בשביל אנשים פרטיים וכו’….. מקימים עסק פרטי שלהם היישר מהסלון הביתי ולמעשה עובדים כפרילנסרים. פרילנסר הוא בעל מקצוע העובד ומתפרנס באופן עצמאי על ידי מתן שירותים ומילוי משימות. פרילנסרים הם עסקים שלא מעסיקים עובדים ומספקים שירות כלשהו לעסקים אחרים או עובדים באופן עצמאי לחלוטין. ברוב המקרים הם נותנים שירות למספר לקוחות במקביל, אך לעיתים יש גם פרילנסרים שעובדים רק עם לקוח. אותו מעצב גרפי יכול להקים את העסק של עצמו מהמחשב הפרטי כשהוא קם בבוקר מהמיטה, הולך למטבח לעשות לעצמו קפה בלי שום לחץ וכמובן שלא לפני שהוא הספיק לעשות כמה מתיחות בוקר ומדיטציה. הוא אפילו יכול לשווק את עצמו ללא שום עזרים חיצונים! עבודה מהבית זו, ניתנת לתזוזה ממקום למקום כך שלמעשה אותו מעצב גרפי/ כותב תוכן וכו’… יכולים לקחת את עבדותם לכל מקום שליבם יחפוץ. אותו הטבח שעד שלפני בישל במסעדה של אחר ואין לו את האמצעים לפתוח מסעדה משלו, יכול לקחת את העבודה הביתה ולהפוך את המטבח שלו פתוח להזמנות טייק אווי ומשלוחים שונים של מנות.

הטרנד ההופך העולמות ומשנה החיים הזה, תרם באופן אסטרונומי לשינוי מעמדם הסוציו – אקונומי של רבים, ובכך לשינוי במאזן המעמדות ובסולם החברתי. הטכנולוגיה המתקדמת פתחה את שעריה לרבים והאפשרות לעבוד מהבית השלימה את חלקה בדבר. הטיפוס במעלה הסולם החברתי מעולם לא היה קל יותר וכישורים חדשים מוצאים ביטוי בעולם המתקדם והמתפתח ללא הרף. אז כמו שניתן להסיק, עבודה מהבית היא לא רק עבודה מהבית אלא הרבה מעבר לכך. היא אחת מאבני היסוד שלהם הכוח לשנות את חייהם של רבים ולעצב את מציאותינו ועולמנו. עבודה מהבית- השמיים הם הגבול.

Tags :
Share This :