עבודה מהבית, חלום או סיוט ?

מאז שאנחנו ילדים קטנים חינכו אותנו ללכת לבית ספר כדי ללמוד את הדברים הבסיסיים, שמה המורים מכניסים לך את הדעה שכדי להצליח בחיים צריכים ללכת ללמוד תואר או מקצוע כדי שאיתה נלך לחפש עבודה שתביא משכורת סוף חודש הביתה. לא סתם במשפט האחרון הפועל "ללכת" הופיע שלוש פעמים. אבל זה לא חדש, זה כבר ככה מתחילת הזמנים שחייבים ללכת ולמצוא מה שלא יהיה. לעומת זאת מתחילת העשור התחיל תופעה של עבודה מהבית. תלוי באיזה תפקיד אתה משובץ, נותנים לך לעבוד מהבית וכל זה לקח תאוצה מאוד חזקה במיוחד בשנתיים אחרונות עם כל הסגרים וכל המגבלות שהיו לנו. כל זה הגיע ביחד עם התפרצות טכנולוגי מאוד מהירה שלא היה לנו עד היום שאיפשר את כל המצבים הללו. כל זה פתח את העניים לאנשים שרוצים לעבוד מהבית, לא להיות תחת בוס קשוח, להתגמש בזמני עבודה, וגם לכל אלו שרוצים לעבוד בכל מקום בעולם.

כל התפקדים אלו הם יחסית חדשים שלא היו אז כמו פרסום דיגיטלי, דטאה אנליסט, BI, וכו' . כל אלו הם תפקדים ניידים, שאתה יכול לעשות אותם מכל מקום בעולם שיש לך אינטרנט. וכל עניין של חופשיות ולהיות נוד נוצר בגלל כל ההתקדמות בצורת נסיעה שיש לנו. לא מזמן נסיע לארצות הברית היה לוקח לפחות שבוע (אם הייתם מגיעים בשלום ולא קורה אסון באמצע הדרך) אבל היום זה נושא של כמה שעות בודדות במטוס, אונייה, או רכב. וככל שיש יותר תיירים בכל העולם נוצרים יותר ויותר מקומות יפים ש"חייבים" לראות ולטייל בהם. וכל הנושא הזה נלווים על ידי כלים כמו זום, SKYPE MICROSFT TEAMS ועוד, שנתן לך להיות נוכח ופעיל בישיבות של החברה ולקבל החלטות.

אבל אני שואל את עצמי שאלה פשוטה. עבודה מהבית היא חלום או סיוט ? סופו של דבר, כולנו בני אנוש שכדי להיות בריאים חייבים את המפגשים עם האנשים, להסתובב בסביבה עם אנשים ולא להתבודד. הדוגמה הכי פשוטה היא שלאחר הסגר הראשון מלא אנשים נכנסו לדיכאון בגלל שלא נפגשו עם הצוות שלהם, חברים שלהם, משפחה, ואנשים ברחובות במשך הרבה זמן. וזה לא רק מול בריאות הנפש, אלא גם תוצאות של העובדים בתפקידם, בהרבה מאוד מחקרים שנעשו בעבר ראו שכאשר משווים ביצועים של עובדים שעובדים מרחוק מול ביצועים של אנשים שמגיעים יום יום לעבודה ומסובבים מאנשים ויש להם קשרים חברתיים נורמליים, האלו שעובדים מהבית הם בפער הרבה יותר גרוע כי לאט לאט מתבודדים ועובדים בקצב יותר איתי, ולא מקפידים כמו שהיו מתקדים על איכות העבודה שלהם אם היו במשרד.

אני לא בא להחליט שעבודה מהבית זה לא טוב ושזה יותר טוב ללכת לעבוד בחברה, אלא שיש נקודות חשובות לשני הצדדים כי יש נקודות טובות לשני הצדדים, אבל כן חושב שכדי שנחיה בחברה יותר טובה ובריאה אנחנו צריכים ללכת לפחות שלוש פעמים בשבוע למשרד ולעבוד.

עבודה מהבית – אלו

עבודות מוצעות למחפשי

העבודה

ההתפתחות הטכנולוגית

והשינויים שמתרחשים

בעולם, ביניהם נוכחות

הקורונה בחיינו, הביאו

להגדלת פעילות העבודה

מהבית.

כיום יותר ויותר מעסיקים

מחליטים להעסיק את

העובדים או חלקם בפורמט של עבודה מהבית.

יעילות העבודה מהבית נבדקת בתקופה האחרונה, לא מעט באמצעות מחקרים. השאלה שעולה היא האם למעסיק כדאי לעבור לפורמט העבודה מהבית. והאם העבודה מהבית טובה יותר בעיני העובד.

לאלו מכם שמעוניינים בעבודה מהבית, אציין במאמר זה חלק מהעבודות המוצעות למחפשי העבודה מהבית.

בחיפוש העבודה באתרי האונליין, כאשר נקיש בסינון הראשי באתרים אלו את המילים ״עבודה מהבית״ יתקבל מגוון רחבשל משרות בתחומים שונים. בשלב זה נוכל לבצע סינון. למשרות שמעניינות אותנו ושביכולתנו לבצע.

בין המשרות המוצעות ניתן למצוא משרות הקשורות לפרסום טקסטים ברשתות החברתיות כמו : פייסבוק ואינסטגרם. במשרה מסוג זה השכר נגזר ממכסת העובד, כמה טקסטים. העליתי לרשתות. והתשלום לרוב הוא באמצעות חשבונית, כלומר עבודה המתאימה לעובדי פרילנס.

משרה זו מתאימה לעובדים שמעוניינים לעבוד בזמנים המתאימים להם, בשעות שהם קובעים ובמכסה שמתאימה להם.

ישנן משרות שעוסקות בתמלול והקלדה. העובד נדרש להקליד קבצי שמע. הדרישה פה לרוב היא לניסיון בתמלול וביכולת הקלדה מהירה. למשל : מינימום 60 מילים בדקה.

Tags :
Share This :