עבודה מהבית – חכו שתקראו את זה

מעניין איך אתם חושבים על עבודה, על החיים, על האם אתם מסוגלים למצוא עבודה מהבית ולעשות את מה שאתם באמת רוצים, מעניין איך אתם חושבים על כל דבר בעצם. אם אתם מאמינים בעצמכם או לא כל כך, מעניין אם אתם מאמינים שהמוח שלנו כל כך חכם ועוצמתי עד כדי יצירת מציאות.

מעניין, כי זה באמת רק עניין של איך אתם חושבים על זה. כמו על כל דבר. אם תאמינו שהכל אפשרי, הכל יהיה אפשרי. ממש תצליחו ליצור את התוצאה הרצויה. ברגע שנפתח את הראש שלנו ונפסיק להשתמש באמונות שמגבילות אותנו מלהתפתח ולהשתנות נוכל סוף סוף להגיע לתובנות חדשות, להצליח ליצור דברים חדשים בחיינו ונראה תוצאות שונות.
עבודה מהבית זה גם אחד מהדברים האלה, באמת כמו כל דבר שיש בחיינו, כמו כל אמונה מגבילה שצריך לפורר ולהמיס; אם נמשיך במחשבה כזו שקשה מאוד להשיג עבודה מהבית ונאכיל את המחשבות שלנו באותה האמונה והמחשבה, התוצאה לעולם לא תשתנה.

אתם יכולים להקשיב לדעות של אחרים אבל בסופו של דבר אם אתם לא תאמינו בעצמכם ובדבר שאתם מנסים לזמן לחייכם, אם תטילו ספק, אם תפקפקו – לא תראו, תרגישו, תשמעו; לא תחוו שום דבר דומה למה שאחרים חווים.
תראו, נכון לחלקינו זה לא קל לשנות תבניות ודפוסים, זה לא קל. לא פשוט. אני אומרת לחלקינו כי גם זו תבנית מחשבה. אם היינו בוחרים לחשוב שזה קל לשנות תבניות ודפוסים אז זה היה קל ופשוט ולא היתה לנו בעיה להאמין וליצור מציאות חדשה.

אנחנו כל כך עדינים וקל להשפיע עלינו, כשהיינו קטנים למדנו איך להסתכל על העולם דרך ההתמודדות שראינו בבית, איך אבא היה צריך לעבוד קשה ובמשך כל היום עד מאוחר כדי שיהיה לנו קורת גג ואוכל במקרר, איך אמא היתה צריכה למצוא עבודה שהיא תוכל לעבוד בשעות ספציפיות כדי שהיא תוכל לצאת לאסוף אותנו מהגן או מהבית ספר בזמן.
למדנו בהמשך על דרגות בעבודה, מנהל, עוזר מנהל ועוד. נכון, שצריך ללמוד כדי לעבוד ולהרוויח טוב. נכון.
מה למדנו על עבודה, על שכר, מה הצורה שבה אתם תופשים את עצמכם בעולם הזה כתוצאה מהצורך שלנו לכסף כי ככה היום העולם הזה מתנהל איך חושבים ומתנהגים אבא, אמא, סבא, סבתא, דוד, דודה?
האם הם חושבים שקשה להשיג כסף? האם הם מאמינים שצריך וכדאי לעבוד במשהו שאוהבים ומאמינים בו או שהעיקר שתרוויחו כמה שיותר ותעשו מה שצריך כדי שזה יקרה?

תגידו מה עם המשימה שלנו בחיים, למה באנו לכדור הארץ? כדי לעבוד עבודה של מ8-4 ששה ימים בשבוע עם יום אחד חופש להיות עם המשפחה וחברים?
מה עם מה שנדמה שלנו מבקשת, זמן לחקור, לתרום ולהועיל, לגלות דברים חדשים ולעזור, לצאת לטייל ולראות מה אנשים צריכים, איך אפשר למנף, באילו עוד דרכים אפשר לפרוש ולזרוע אהבה ברחבי העולם.
אם מצאת את המקום שלך בעולם, אתם עובדים במשהו שמספק לכם ולאחרים אושר ושמחה אז מדהים! איזה כיף אני שמחה כל כך! אם לא…? אני הייתי מתפטרת חחח מחפשת עבודה מהבית ויוצאת לגלות את עצמי במקומות אחרים חדשים שאני לא מכירה ולראות איפה ואיך אני יכולה לעזור במקומות שאני באמת אוכל לעשות שינויים ולתת אהבה.
בעצם, לא הייתי- זה באמת מה שעשיתי.
ואני מאמינה בכם, גם אתם יכולים למצוא עבודה מהבית או לחפש ולמצוא את הסיבה, למה אתם כאן? מי אתם?

עבודה מהבית כפרילנסר

כיום אנחנו שומעים לא מעט על פרילנסרים שעובדים מהבית , זה נשמע מעניין וחסר דאגות , אנחנו חושבים לעצמנו "וואו , אולי אני גם אנסה", התחושות שלנו לגביהם הם נכונות, כי המציאות היא שהם עובדים בלי מחויבות לעסק שמקבל את השירותים שלהם ובלי לדרוש מהעסק זכויות של עובד.
הפרילנסר ברוב המקרים עוסק בעבודה מהבית והוא נותן לחברה את שירותיו כאשר אין ביניהם כל קשר של עובד ומעסיק אלא הוא נחשב לעצמאי לכל דבר. ובכך הוא ייהנה מתעסוקה בלי צורך לפתוח עסק ממשי אלא משתמש בעצמו ובכליו האישיים כמו דיבור רהוט , יכולת שכנוע , יכולות מכירה וכדו' , ומנגד גם החברה שמעסיקה אותו תהנה מנותן שירות לחברה מבלי שהוא ייחשב כעובד שלה.
העבודה מהבית בתור פרילנסר היא כמעט בכל תחום כיום כגון – כספים , משאבי אנוש , שיווק ופרסום , אדמיניסטרציה , היי טק , עיצוב , דיגיטל ועוד..
הפרילנסרים שנותנים את שירותם בעבודה מהבית נהנים מעצמאות כלכלית ומחופש ניהול הזמן שלהם.
אם נגדיר אותו שוב, הפרילנסר הוא בעצם עובד עצמאי שמעניק את שירותיו באופן מקצועי בנושא מסוים. הפרילנסר לא נחשב כעובד שכיר ובכך הוא לא כפוף להחלטות חברה או משרד אלא הוא בוחר לעצמו ובעצמו את הגופים והלקוחות שלהם הוא ייתן את שירותו, וגם בוחר את היקף השירות והזמן שיעניק לאותו הגוף או הלקוח.
הפרילנסרים מחויבים לפעול כעוסק מורשה או פטור, מכיוון שהם נחשבים לעסק. אבל כמו כן לרוב הפרילנסר כעוסק מורשה או פטור ייעזר בשירותיו של רואה חשבון.
אחת היתרונות בלעבוד מהבית כפרילנסר היא להיות הבוס של עצמך, כן כן מה שאנחנו רגילים להיות כל חיינו אבל עכשיו גם בשדרוג , האפשרות הזאת היא אחת הסיבות המרכזיות שבגללן אנשים פונים לעבודה מהבית כפרילנסרים.
עבודה מהבית כפרילנסר מקנה לאותו אדם עצמאות רבה, כאשר אותו האדם בעצם שולט על הלך הרוח של עבודותו, קצב העבודה וקצב המשימות שאיתן הוא אמור להתמודד. חד משמעית יש לעובדה הזו השפעה רבה על היום יום ועל אופי העבודה, אבל העצמאות הזו יכולה להיות לפעמים גם חיסרון, כי הפרילנסר הוא זה שאחראי על עבודותו תמיד ,וזה יכול להוביל גם לחוסר אחריות , עצלנות , דחיית משימות לפעם הבאה ואפילו לאבטלה משום שאין חברה או בוס שיהיו אחראיים להגיד לו "אתה לא עומד במשימות".
ובניגוד לעבודה המוכרת כשכירים, לפרילנסרים שליטה מלאה באיך לנהל את לוח הזמנים של עצמם , אם הם מעוניינים או זקוקים ליום קצר או לחלופין הם היו מעוניינים לעבוד בשעות לא רגילות, העבודה מהבית כפרילנסרים תאפשר להם את זה יחסית בקלות. כך למשל אם אתם הורים לילדים קטנים ויש שעות בהן תהיו חייבים להיות נוכחים כמו למשל להחזיר את הילדים מהגן או אפילו מחובתכם האישית לבלות איתם בשעות הצהריים , אתם לחלוטין תוכלו לעשות זאת ואז לחזור לעבוד גם בשעות הערב או בשעות הפנויות שלכם. גם אם תצטרכו להחליט על ימי חופש למשל אז ההחלטה תהיה נתונה לבחירתכם בלבד., אתם תוכלו לבחור באילו ימים לעבוד ובאילו לא.
בנוסף לכל אתם גם יכולים להתאים בקלות את העבודה כפרילנסרים למצב הנוכחי שלכם , כלומר גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת זמינות. כך למשל לא מעט אנשים בוחרים לעסוק בעבודה מהבית כפרילנסרים שבעצם במקביל הם גם עובדים כשכירים. זאת אומרת שעבודה כפרילנסר מאפשרת לכם להיות "גם זה וגם זה".
הפרילנסרים שעובדים מהבית נהנים לא רק מהחופש לנהל את הזמן שלהם., הם גם נהנים כלכלים יותר משכירים , שכירים למשל ירוויחו שכר שעתי או גלובאלי ובעת הצורך שיעבדו שעות נוספות ומרובות על מנת להרוויח את הסכום הרצוי., אבל הפרילנסר שעובד מהבית לרוב יסתמך על עמלות או על מחירים שנקבעו מראש על כל משימה שהוא יבצע , ולכן המטרה שלא היא להספיק את המשימות המוטלות עליו או כמה שיותר משימות ובכך הוא נהנה משכר גבוהה יותר מזה של השכיר.
אבל יש גם מקרים בהם הפרילנסר לא עומד במשימות שעליו הוא מסתמך מבחינה כספית ואז הוא יכול להגיע לסוף חודש ללא כלום כי בחודש שניסה הוא לא הצליח.
פה בעצם נכנסת לה המחשבה של ההתלבטות , האם זה באמת שווה את זה ? או אולי עדיף להיכנס בחזרה אל מעגל השכירים כי שם בטוח יקבל את השכר המגיע לו, אז כן להיות פרילנסר שעובד מהבית זו אחריות גדולה , אם הוא יפספס יום אחד הוא עלול להפסיד חודש שלם , הכל תלוי בו אם הוא משקיע או מחפף וזה עלול לעלות לו ביוקר.

Tags :
Share This :