עבודה מהבית – חיפוש עבודה מהבית באתרי האונליין

קמנו בוקר אחד והחלטנו לחפש עבודה מהבית. מגיפת הקורונה יצרה הזדמנות לעבוד מהבית. עובדים רבים נוכחו לגלות עד כמה עבודה מהבית מאפשרת גמישות ויכולת לאזן בין החיים האישיים לחיים המקצועיים. לחסוך נסיעות לעבודה ועמידה בפקקים. אמנם פורמט העבודה מהבית היה קיים עוד לפני הקורונה, אך לא הרבה שמעו על אפשרות זו והיא הייתה מקובלת בתחום מצומצם מאוד של עבודות. בעבר עבודה מהבית הוצעה בעיקר לעובדים שחיים בחו״ל. היום קל מתמיד לעבוד מהבית, בעיקר בעבודות בהן אין קבלת קהל פרונטלית, אלא רוב ההתנהלות נעשית באון ליין. העובד יכול לעבוד מהבית, כל מה שהוא צריך ברוב המקרים זה מחשב, אינטרנט וטלפון. במקרים בהם נדרשים עזרים טכניים נוספים, אלו יסופקו על ידי הארגון המעסיק. במידה והעובד עצמאי בעל עוסק פטור או מורשה והוא מועסק כפרילאנס, עליו לספק למעסיק חשבונית. כעת כל מה שנותר הוא חיפוש העבודה בפועל. גם כאן הפעילות מתבצעת דרך האונליין. בעבר היינו נוהגים לכתת רגליים מחברת כוח אדם לאחרת בחיפוש עבודה. היום גם חברות כוח האדם מתנהלות באונליין. בשלב הראשון ניכנס דרך גוגל ונקיש במילות החיפוש ״עבודה מהבית״. לאחר מכן יופיעו אתרים שונים עם הצעות של משרות שונות. חשוב לציין כי באתרים מסויים ישנו תשלום עבור הגשת מועמדות לחלק מהמשרות.
בשלב הבא לאחר שנכנסנו לקטגוריית חיפוש של עבודה מהבית, נוכל להתחיל בסינון של סוגי העבודה. בחלק מן האתרים נוכל לבחור בתחומי העיסוק הרצויים ולבצע סינון למשל: אדמיניסטרציה, גרפיקה, מכירות, הנהלת חשבונות, הוראה, גיוס ועוד.
בעניין נושא המרחק שנלקח בחשבון בחיפוש עבודה, כאן אמנם מדובר בעבודה מהבית ואין לכאורה חשיבות למרחק, אך לעתים ישנו צורך לעבור הדרכה של מספר ימים במשרדי החברה. למשל: עבודה במוקד שירות בפורמט של עבודה מהבית, אך העובד נשלח להכשרה של שבועיים במשרדי החברה בבאר שבע.
אם כן באלו אתרים ניתן למצוא משרות של עבודה מהבית?
האתר הראשון שעולה בחיפוש הוא אתר ״דרושים״. באתר זה ניתן ליצור סוכן חכם. הסוכן החכם הוא למעשה אפשרות לסנן את המשרות. ראשית לתחום של עבודה מהבית בלבד וניתן לבחור גם את התחום בו ברצוני לעסוק. במידה ונירשם לשירות זה נוכל לקבל למייל הצעות שונות בתחום בו בחרנו. חשוב לציין בסינון המשרות גם את אופי המשרה, האם אנו מעוניינים במשרה מלאה או חלקית, משרה במשמרות, זמנית על בסיס שעות עבודה או על פי הספק העבודה. היתרון באתר זה הוא שלאחר ששלחנו קורות חיים למשרה מסויימת, כאשר נתקל במשרה זו שוב, יציינו בפנינו כי כבר הגשנו מועמדות למשרה.
אתר נוסף הוא אתר ״ג׳וב מאסטר״. באתר הועלו
כ -700 משרות של עבודה מהבית.
אתר אחר לחיפוש עבודה מהבית הוא אתר AllJobs. באתר זה לחלק מהמשרות המוצעות ניתן להיכנס ולהגיש מועמדות בחינם וחלק מקוטלגות כמשרות VIP ונדרש תשלום למנוי חודשי על מנת להגיש מועמדות אליהן. באתר עלו כ -300 משרות בתחום העבודה מהבית. כמחצית מהמשרות מוגדרות כמשרות VIP. אתר נוסף הוא אתר שנקרא ״עבודה מהבית״. האתר מציע משרות שונות. ישנו תשלום חד פעמי ומאותו רגע הכניסה לאתר חופשית.
אתרים נוספים שמציעים עבודות בפורמט של עבודה מהבית אלו אתרי: ״סחבק״, ״indeed”,
״mploy”. בנוסף בפייסבוק קיים דף משרות של עבודה מהבית.
דרך נוספת לסינון סוגי המשרות המציעות עבודה מהבית היא במילות החיפוש בגוגל . למשל : עבודה מהבית בקלדנות, עבודה מהבית לגימלאים עבודה מהבית כפרילאנס וכדומה.

Tags :
Share This :