עבודה מהבית זה דבר שהרבה מאוד אנשים היו מעוניינים לעשות, ובצורה כזאת לעבוד, כיון שיש להם ככה הרבה

יותר שקט והרבה יותר רוגע, וכמובן גם מאפשר להם לחסוך הרבה דברים. אם זה לחסוך זמן של נסיעות כל יום כדי להגיע לעבודה מהבית שבו הם מתגוררים, ולפעמים הם יעשו את זה בתחבורה ציבורית שגם כן לוקחת הרבה זמן, במיוחד אם זה במקומות יותר מרכזיים שיש יותר פקקים מאשר מקומות יותר שקטים ללא צפיפות וללא עומס של אנשים וכלי רכב. ולפעמים הם יעשו את זה בכלי רכב פרטיים שגם כן לא בהכרח יכולים להיות יותר מהירים מאשר תחבורה ציבורית, אבל כן לוקחים יותר עלויות של תחזוקה ודלק וביטוחים ובלאי, שבמקרה שאנשים יעבדו מהבית הם יוכלו לחסוך את כל העלויות המיותרות הללו ולא יצטרכו לשלם אותם. וכמובן זה הרוגע הזה שיש להם שלא חייבים כל יום לצאת מוקדם אלא יכולים לעבוד מהבית ללא כל קושי ובעיה.
עבודה רגילה שמתבצעת מחוץ לבית או אפילו עבודה מהבית כשהיא מתבצע לפי שעות עבודה ולא לפי פעולה או מלאכה או עבודה וכן על זה הדרך כאשר התשלום הוא לפי שעות עבודה, ככל שהעובד יעבוד יותר שעות כך יקבל יותר כסף כיון שעל פי זה הוא מקבל את שכרו, אולם במקרה שהעובד יעבוד פחות שעות הוא יקבל פחות כסף, כיון שזה לפי השעות שהוא עבד תכלס וגם אם הוא יספיק יותר ויעשה הרבה יותר עבודה מאשר עובדים אחרים ויעשה יותר מהנוהל הרגיל שבו מספיקים לשעה, על המעסיק לשלם לו אך ורק לפי השעות שהוא עבד בפועל, ואם ירצה בעל הבית לשלם לו יותר או במקרה שיש בונוסים זה כבר לפי רצון בעל הבית או לפי הסיכום שלהם מתי שהם חתמו חוזה.
אולם במקרה שהתשלום הוא לא לפי השעות שבהם העובד עבד אלא אך ורק לפי התפוקה של העובד בפועל ולפי זה העובד יקבל את שכרו בסוף חודש, או לפי עבודה שבה הוא עשה יקבל את שכרו במיידי ולא בסוף החודש שגם זה אפשרות, ככל שהועבד יהיה יותר תכליתי ויעשה יותר מטלות ויותר עשה עבודות שהוטלו עליו, כך הוא יקבל את כספו ולא לפי השעות שהוא עבד, אפילו הוא עבד הרבה יותר שעות מהרגיל או הרבה פחות שעות מהרגיל זה לא משנה כיון שיון שהתשלום הוא לפי המלאכה שהוא עשה בפועל.
עבודה מהבית בדרך כלל תתבצע לא לפי השעות שבהם העובד עבד, אלא אך ורק לפי המלאכה שעובד עשה בפועל, והסיבה לכך היא מאד פשוטה כיון שעבודה מהבית אין פיקוח על העובד כמו שעובד עובד במקום העבודה שאז יש יותר פיקוח על העובד, ורואים כל רגע נתון מה העובד עושה ושהוא לא מתבטל או מתעסק בענייניו האישיים ולא בעובדה שלשמה הוא מקבל את כספו, ולצורך כך בעל הבית מעסיק ראשי צוותים או אחראי משמרת שיאכפו את הדבר הזה וידאגו שכל עובד יעשה את עבודתו נאמנה וכמה שיותר טוב. אבל בעבודה מהבית שעובד עושה את עבודתו מהבית ולא ממקום העבודה אין אפשרות לפקח עליו, ולכן כאשר בעל הבית ישלם לו לפי שעות הוא יכול להפסיד מכך ולכן בעל הבית עדיף לשלם לו לפי עבודה שהוא עשה, וככל שעובד יגיש יותר עבודות ויהיה יותר מעשי כך יקבל את שכרו, ולכן עובד שירצה להגדיל את שכרו יצטרך לא לעבוד יותר שעות אלא להגיש יותר עבודות ולהיות יותר תכליתי.

כיום הרבה מאוד חברות גדולות בעלות שם שמכבדות את עצמם יהיו מעוניינות לתת ללקוחות שלהם את המענה הטוב ביותר, ואת היכולת להביע את עצמם ולשאול את החברה שאלות, או להתעניין, אם זה לגבי מוצרים של החברה שאותה היא מפרסמת, או לגבי כל דבר אחר שקשור לחברה. וכמובן לגבי דברים יותר גדולים וחשובים, עם זה לגבי להזמין מוצרים או להזמין או לבטל טיסות או כל דבר אחר, על החברה לתת מענה ללקוחות בזמן וכמה שיותר מהר, כיון שככל שיש זמינות לחברה ויש לה יותר שירות טוב לתת ללקוחות כך יהיה לה בדרך כלל יותר לקוחות, כי הרי ככל שיש יותר לקוחות מרוצים כך המאגר של החברה יגדל הרבה יותר ויהיה לה הרבה יותר לקוחות והרבה יותר הכנסות.
לשם כך כדי שיהיה לה את השירות הטוב ביותר ומהיר ביותר עליה להעסיק כמה שיותר עובדים שיתנו מענה ללקוחות. כמובן שהכל תלוי בגודל של החברה אם זה חברה יותר גדולה אז היא תעסיק יותר, ואם פחות גדולה אז פחות עובדים. אבל החברה תמיד תצטרך לדאוג לשירות שיהיה מעל הכל, ושהלקוחות יהיו תמיד מרוצים.
בעבר וגם יש חברות בהווה שממשיכות להעסיק נציגים טלפוניים לשם מתן מענה ללקוחות שמתקשרים לחברה לשם כל בקשה או צורך בו מעוניינים הלקוחות, ועל נציגים לתת להם מענה ולהשיב להם או להזמין להם את המוצרים שבו הלקוחות מעוניינים. עבודה הזאת של נציגי טלפונים מתאפשרת גם על ידי עבודה מהבית ולא מצריכה דווקא לעבוד ממקום העבודה או מכל מקום אחר שאינו מהבית.
כיום הרבה מאוד חברות לא מעוניינות להחזיק רק או בכלל נציגים טלפוניים, כיון שדבר כזה לא תמיד יכול לתת את השירות המהיר ביותר ללקוחות. כיון שיש כאלה לקוחות שלוקח להם יותר זמן מהרגיל, ויש להם יותר שאלות או לוקח להם זמן עד שהם מבינים מה שגורם ללקוחות אחרים לחכות בתור זמן רב עד שיתפנה הקו, וגם הם יקבלו את השירות שאליו הם מחכים. וכמובן שהנציג שכרגע מטפל בלקוח אחד בטלפון לא יכול לתת מענה לעוד לקוח שמעוניין בשירות בבת אחת, מה שיכול לגרום לפעמים לעומס אצל החברה ולחץ על הקוים של הטלפון, וכך שלקוחות יכולים לחכות זמן רב וממילא השירות של אותה החברה נפגע ולא יכול לתת מענה כמו שהחברה רצתה לתת ללקוחות שלה.
כיום הרבה מאוד חברות מצאו פתרון לבעיה הזאת של עומס על הקוים, וכדי למנוע את הצורך של הלקוחות לחכות על הקוים כדי לקבל מענה, כיום הרבה מאוד חברות נותנות מענה ללקוחות דרך הצ'אט, בדרך כזאת שהלקוח שואל או מבקש או מזמין מה שהוא רוצה ותוך כמה דקות הלקוח יקבל את התשובה לשאלתו באופן ברור ללא כל בעיה.
נציגי הצ'אט עובדים בעבודה מהבית ולא צריכים בדרך כלל להגיע למקום העבודה או לעבוד מכל מקום אחר שאינו מהבית, אלא הם יכולים לעבוד מהבית. הרווח הגדול ביותר בזה שהשירות הרבה יותר מהר ללקוח, ולא מחכה הרבה זמן. ומה שגורם לכך שהלקוח לא יחכה הרבה זמן, מהסיבה שנציג אחד יכול לענות לכמה לקוחות כאחד ולא חייב לגמור להתעסק אם לקוח אחד כדי לקפוץ למשנהו, אלא הנציג יכול להשיב בבת אחת לכמה אנשים ללא כל קושי ובעיה.
עבודה בתחום מאוד נוחה לכל מי שעובד בה זה לא עבודה שדורשת יותר מדאי מאמץ, אלא רק על ידי כתיבה בצ'אט עם לקוחות וכמובן זה עבודה שיכולה להתקיים בעבודה מהבית.

כשמתחילים עבודה מהבית זו כבר הרגשה טובה להתחיל לעבוד מהסביבה הנוחה לך ועוד מבלי שהיית צריך לשלוח קורות חיים, לעבור ראיונות עבודה, מבחני מיון וכו'…
כמו כל התחלה חדשה, גם תחילת עבודה מהבית היא מלווה בחששות רבים: איך אצליח להרוויח, ומה אם לא אצליח, איך אסתדר, מה אעשה וכו'..
במאמרי אתן דגשים איך להתחיל לעבוד מהבית בצורה טובה ומהנה, ואילו הם:
להתייצב בזמן לעבודה – כן זה נשמע מוזר להתייצב בזמן לעבודה בתוך הבית שלך, אבל זהו המתכון להצלחה כשעובדים מהבית, ולכן יש לברר מבעוד מועד מתי יש להתחבר לאינטרנט, להתחיל המשימות של העבודה, מה הם הפעולות הראשונות שיש לעשות כדי שיבינו שהתחלת לעבוד.
להתלבש כאילו אתה הולך לעבוד במקום העבודה – אולי זה נשמע מוזר להתלבש בתוך הבית כאילו אנחנו הולכים לעבודה מחוץ לבית, אבל כן, כדי להרשים את העומדים מאחורי מסך המחשב, יש צורך להתלבש, מומלץ ללבוש בגדים שנראים יפה בהם כשיושבים מול המחשב, לבחור בצבעים "שקטים" ולהיראות מסודרים ונקיים.
ללמוד ולקלוט את העבודה בהקדם – יש ללמוד ולקלוט את העבודה הנדרשת, המשימות, המטלות וכל מה שיש לעשות במסגרת העבודה מהבית ואיך להשתלב בתפקיד בצורה אופטימאלית.
להיות חיוביים, נחמדים ודיפלומטיים – זאת אומרת, לא להיות ממורמרים אלא לנהוג בנחמדות, אמפטיה, קלילות, מוטיבציה לעבודה, הרבה נמרצות, רצון ללמוד ולהצליח ובגישה כיפית ורעננה.
להביא לעמדת העבודה אוכל – יש להביא לעמדת העבודה בבית כריכים, נשנושים, שתיה, פירות או כל דבר מה כדי לאכול במהלך היום. זה חשוב מאוד כי במהלך המשימות בעבודה מהבית שוכחים להכין אוכל, לכן יש להצטייד ולהתארגן מראש, אפילו שזה בבית חשוב מאוד להתארגן עם האוכל כדי להתמלא באנרגיה ולא להיות עצבניים וחסרי כוח ומרץ.

Tags :
Share This :