עבודה מהבית והמצב הכלכלי בישראל:

את המושג "עבודה מהבית " אנחנו שומעים לא מעט לאחרונה בייחוד בשנים האחרונות לאור מצב הקורונה שנכנסה לחיינו.
כיום המצב הכלכלי בישראל לא מזהיר, ישנו משבר כלכלה חריף ואחוז האבטלה גם עולה בעקבות מצב הקורונה, יש לא מעט זוגות צעירים שמנסים את מזלם בקניית דירה ומפאת המצב הכלכלי ויוקר מחירי הדירות , צעד זה אינו מתאפשר להם. בנוסף ישנה עליית מחירים מטורפת עד כדי כך שלעיתים לחלקינו קניות לבית אין יכולת כלכלית לעשות וכל זאת בעקבות עליית המחירים בישראל.
נכון לעיתים אנו נתקלים ביוזמות מבורכות של אנשים שאוספים כספים ופותחים קמפיין לגיוס אמונים עבור משפחות נזקקות , זקנים ואנשים עם צרכים מיוחדים, אך יש אנשים שמתביישים לספר שקשה להם, שהמצב הכלכלי לא מאפשר ושהם זקוקים לעזרה.
הם מעדיפים להישאר בלי כלום ורק לא לבקש ולהזדקק לאחר.
ההתעסקות הזו סביב המצב הכלכלי ומשבר הקורונה הביאו רעיון לפיתרון, " עבודה מהבית "
יש לא מעט אנשים שיגידו כי עבודה זו נוחה מכל הבחינות ומאידך גיסא יש הסוברים כי עבודה מהבית אינה מתגמלת מספיק את העוסקים בה.
לעבודה מהבית נדרשים מספר פרמטרים שמחוייבים להיות נגישים לעוסקים בה בניהם: אינטרנט זמין, משמעת עצמית, סביבת עבודה שקטה
ועוד.
ישנם יתרונות רבים לצד העבודה מהבית, ניתן לעבוד מכל מקום רק בו תחפצו, העבודה בקצב שלכם ללא בוס "על הראש" שרואה אתכם 24/7 ומעיר לכם, אתם יכולים לקום בבוקר להישאר בפיג'מה בלי להתעסק במה ללבוש היום, בלי לבזבז את הזמן בנסיעות הלוך חזור למשרד ואפילו אם הילד חולה לא צריך לחשוב מי ישאר איתו בבית.
וכמו לכל דבר טוב שיש יתרונות כמובן שיש גם חסרונות העבודה מהבית דורשת משמעת עצמית וכן עבודה מסביב לשעון כי הרי העבודה היא מהבית, ומי שלא מסוגל להציב שעות מסויימות שמוקדשות נטו לעבודה עלול לשקוע כל היום בעבודה מבלי לחיות.
מה גם שעובדים מהבית לבד מבלי לחוות אינטרקציה עם עוד קולגות/חברים לצוות תחושת הבדידות והדיכאון יושבת עלינו ותופסת לנו את החיים.
ייתכנו מספר טיפים שיכולים לסייע ולעזור לעובדים שבחרו או שנאלצים לעבוד מהבית מפאת נסיבות הקורונה וכו':
טיפ ראשון, נכון שאנחנו בבית יש תחושה של חוסר חשק ורוצים רק לקפוץ למיטה ולצלול לשינה עמוקה אבל, לקום להסתדר ולהתלבש יחולל פלאים למצב הרוח שלנו וישפר את היכולות שלנו.
טיפ שני, לעשות סדר בשעות העבודה ושעות שאותם מגדירים מראש שמוקדשים לעבודה, כך יוצא שהעבודה לא נמרחת ולא נמשכת לאורך כל היום.
טיפ שלישי, להיות עם משמעת עצמית ולא לדחות עבודה למחר! דחיינות היא תכונה שלא מעט סובלים ממנה וניתן ואף רצוי למזער אותה, בעזרת צ'ופרים קטנים שניתנים לאחר סיום משימה וכן שיטה של פירוק משימות לחלקים קטנים יכולה לסייע יותר.
ואם הגעתם עד לפה ואתם שואלים את עצמכם למי מתאימה עבודה מהבית אז התשובה היא פשוטה!
לכל אחד שרוצה להגדיל הכנסה או להכניס לחייו את המושג "עבודה מהבית " ישנם משרות רבות המוצעות ומחולקות אף לפי קטגוריות משתנות, לאימהות, לחיילים, לסטודנטים ואפילו לפי פרמטרים יבשים כמו גיל וסטטוס תעסוקתי,
היום כל אדם שרק רוצה יכול להתחיל לעבוד מהבית ללא כל מאמץ צריך רק מוטיבציה, משמעת עצמית ואתם על זה.
אז בפעם הבאה שאתם רואים מודעה או פרסומת אינטרנטית על עבודה מהבית אל תדלגו, תזלזלו ותחשבו בשנית על היתרונות שניתן לקבל , תפתחו משמעת עצמית וצאו לדרך.

עבודה מהבית. למי מתאימה? מאמר מספר 8
כשם שפרצופם שונה כך דעותיהם שונות. אומר משפט מוכר. ואני מוסיפה, כשם שפרצופם שונה כך אופיים,דעותיהם ורצונם שונה.
עבודה מהבית זה מושג ששומעים לאחרונה כל כך הרבה. ויכול להיות ששמעתם על זה והבנתם את המעלות הרבות שיש לה להציע, אך עדיין, אינכם יודעים אם קונספט כזה של עבודה מהבית מתאים לכם.
נעשה לכם כאן קצת סדר.
ראשית כל עליכם לבדוק איזה טיפוס אתם מבחינה חברתית. האם אתם טיפוס של חברה דינאמית, תוססת. אתם חייבים להשמיע את קולכם ברמה. לשמוע את אישור הקהל, לפטפט בלי סוף, ותוך כדי עבודה אתם משוחחים עם כל המי ומי. אין ספק שעבודה מהבית תהיה לכם שונה ותצטרכו להתרגל אליה. מה שכן, חישבו עם עצמכם האם כשאתם נמצאים במקום העבוד תפוקת עבודתכם היא במאת האחוזים, או ששקט ורוגע עם עצמכם היתה מעלה את הריכוז והפוקוס על העבודה?
אם התשובה היא כן,יכול להיות ששווה לכם להתנסות בעבודה מהבית ,ואת הצורך שלכם לשיח עם אנשים ודינמיקה עם הסובבים אותכם אתם יכולים לעשות בצורת איורור. ולקבוע זמנים מיוחדים ליציאה עם חברים ומשפחה, או אפילו במסגרת העבודה, להקפיד על ישיבות צוות כחל מהלול הזמנים החודשי. התייעצות אונליין עם הבוס או הקולגות.
כמובן שעיצה זו תקפה גם לאנשים מופנמים ושקטים יותר שהעדיפו לעבוד מהבית.
אם אתם אנשים כאלה, עבודה מהבית תפורה בדיוק בשבילכם. שם יהיה לכם שקט רוגע, זהו אזור הנוחות שלכם, לא תצטרכו לנהל דו שיח עם איש. ותהנו ממה שאתם אוהבים לעשות בלי מסיחי דעת.
אבל כן חשוב להקפיד על נקודות איורור ויציאה. שלא תהפכו חלילה לרובוטים אנושיים שמבצעים פקודות. אך לא יודעים לתקשר עם הסביבה באופן חביב ונורמאלי.
ישנו עוד הבדל המאפיין בין בני האדם. וזה קשור למבנה המח. יש את אלו המסודרים. שכל המחשבות שלהם מסודרות בראש מגרות מגרות. שמה שמניע אותם לעבוד זה המטרות שהציבו לעצמם, או השכל הישר והריאלי שלהם. לסוג טיפוסים אלה מתאים מאד העבודה מהבית. משום שהם לא יתפזרו במחשבתם,יהיה להם יכולת להתמקד בעבודתם בלי שיקרצו להם כל מיני מטלות הבית השוטפות. יהיה להם קל לנהל סדר יום מוצלח שיכלול שעות עבודה מסודרות, שעות בילוי עם המשפחה, זמן מסוים לצרכים האישיים שלהם וכמובן יציאות מהשגרה.

Tags :
Share This :