עבודה מהבית- הצד של המעסיקים:

ארגון הבריאות העולמי הודיע כי נגיף הקורונה נישא באוויר ושהות בחללים סגורים עם אוורור מצומצם מגדילה את הסיכון להידבק. עידוד עבודה מהבית היא האסטרטגיה הטובה והחשובה ביותר שמעסיקים יכולים לנקוט על מנת למנוע את התפשטות הקורונה וכדי לצמצם את הפגיעה הקשה במשק. העבודה מרחוק מאפשרת גמישות רבה יותר להורים טריים, לאנשים עם מוגבלויות, תצמצם עבור העובדים בזבוז מיותר של כסף ותאפשר לכולנו לחיות בריא יותר. עוד לא השתכנעתם? אז הנה 5 סיבות למה כדי לכם לאפשר לעובדים שלכם לעבוד גם מהבית.

1.אין יותר תשלום על נסיעות- אם תאפשרו לעובדים לעבוד גם כן בבית אין צורך לשלם לעובדים נסיעות על ימים שבהם הם עובדים מהבית. אך העובדים כן יהיו זכאים להחזרי נסיעות מהמעסיק על הימים בהם הגיעו למשרד או כל עבודה במסגרת העבודה. החיסכון הוא לא רק בכסף אלא גם בזמן. לדברי מריק בנימיני, מנהל המכירות של Gett לשעבר גט טקסי בוועידת כלכליסט לעסקים קטנים ובינוניים שהייתה ב-2015, ישראלי מבלה לפחות שעה ועשר דקות ביום בממוצע בפקקים. "נסיעות קבועות לעבודה מכרסמות זמן יקר מהיום", אמר הרטלס, "מצאנו כי אם נחשיב שעה או שעתיים של זמני נסיעה ביום, חמישה ימים בשבוע, ייצא לנו יום עבודה שבו ניתן לעובד להשלים פרויקטים". (מתוך כתבה של אתר מאקו). ושלא נדבר בכלל על כמה זה משפיע על איכות הסביבה. ככל שיותר עובדים יעבדו מהבית, ייפלט פחות עשן מחומרים רעילים באוויר, פחות דלק ובנזין ישרפו בכביש.

2.חסכון במקום- החברה הולכת וגדלה והקירות נראים יותר ויותר קטנים. מצד אחד צריך המון כוח אדם (במיוחד בתקופת הזאת שאנשים חיים ומבינים שטוב יותר לחיות על דמי אבטלה) ומצד שני לעובדים אין מקום לזוז. הפתרון האידיאלי הוא לאפשר לעובדים לעבוד מהבית, גם אם לא בכל הימים אפשר בחלקם. כך תוכלו להגדיל את מאגר העובדים שלכם מבלי לחשוש שאולי זה עלול לפגוע בעובדים ובתנאים שלהם. וכך כל הצדדים מרוצים ומסופקים.

3.סביבה שקטה= עבודה טובה יותר- מחקר שנערך של אוניברסיטת סטנפורד מ-2014 בחן עובדים של סוכנות נסיעות בסין ומצא שאלו שעבדו מהבית היו 13% יעילים יותר מעמיתיהם שעבדו במשרד. הסחות דעת יפחתו באופן משמעותי ברגע שהעובדים יעבדו בביתם השקט ויוכלו לעבוד קל יותר, מהר יותר בצורה האפקטיבית ביותר. כאשר העובדים מרוחקים, יש פחות אירועים מבזבזי זמן כמו ישיבות ממושכות שבאות על חשבון זמן עבודה ולא תורמות שום דבר מעשי.

4.הוצאות המעסיק- אם חשבתם שרק העובדים מוציאים כסף אז זו אכן טעות. כל בעל עסק מוציא מדי חודש סכום ענק על חשבונות המשרד כמו- חשמל, אוכל לעובדים, שכירות משרדים ניקיון ועוד. אם אתם המעסיקים, תאפשרו לעובדים שלכם לעבור למתכונת עבודה מהבית תוכלו להפחית באופן ניכר את ההוצאות הגבוהות של המשרד. תוכלו לחסוך לכם סכומים של מאות אלפי שקלים מדי חודש. מחקרים שונים מעריכים כי מדובר בחיסכון אשר יכול להגיע עד כדי 10,000 דולרים לשנה לעובד.

כמובן שיש עוד המון דברים שצריך לחשב אותם אך בעיקרון, ניתן לראות שעבודתם של העובדים הפועלים מהבית אינה נפגעת, אלא היא אף משתפרת. העובד יכול ליהנות מגמישות בשעות העבודה ואיזון טוב יותר בין העבודה לחיים האישיים הודות לחיסכון בזמן הנסיעה אל/ממקום העבודה, ניהול עצמאי של הזמן ועוד. המעסיקים ייהנו לחיסכון בעלויות כגון רכבי חברה, הוצאות חנייה, ביטחון, ניקיון, אחזקה, הודות להפחתת הוצאות אנרגיה, ציוד משרדי, החזר הוצאות נסיעה ועוד. אז הגיע הזמן לחשוב אחרת, לעתיד כלכלי יציב יותר, שייתן רשת ביטחון גם "בימים שחורים" לעובדים ולמעסיקים.

למה עבודה מהבית מבטיחה לכם ביטחון כלכלי

זה לא סוד שהשנה האחרונה גרמה לכולנו להסתגל למציאות חדשה.
מחלת הקורונה עדיין מרחפת מעל ראשינו ובעיקר בתקופה הזו אנו רואים שכלום לא בטוח.
החדשות מלאות כל יום במשהו חדש, הגבלות נוספות, שינויים נוספים וגולת הכותרת האמיתית זה הריחוק החברתי.
על כן נאלצנו להתחיל לעבוד מרחוק ומשם כבר עולם חדש נפתח עבור כולנו.

ראינו כי בתקופה האחרונה עסקים ועובדים רבים הבינו כי עולמות העבודה הפרונטאלית והחללים הפיזיים הולכים ומשתייכים לעבר.
רובנו הולכים ומתבלבלים עם ההגבלות ההולכות ומשתנות בהתאם לרמת התחלואה
ומעסיקים ועובדים רבים תוהים האם להמשיך להגיע למשרדים ומפחדים שמא תהיה הדבקה המונית במקום העבודה לכן הרבה שואלים את עצמם האם כדאי להמשיך לעבוד מהעסק עצמו? שמא שאולי כדאי להעביר את המשרה לבית?
האם יפתחו את בתי הספר או לא ואיך לתכנן את הצעד הבא? האם עובדים יוכלו להגיע לעבודה או שמא יצטרכו להשאר עם הילדים בבית?
תחושה של חוסר וודאות היא התחושה הגדולה ביותר המשקפת את השנה וחצי האחרונות.

אנחנו כן רואים כי עסקים שהמשיכו לעבוד מרחוק עוד מהגל הראשון אינם צריכים לדאוג ויכולים לנשום לרווחה כאשר הם יודעים שהם מגנים על בריאות העובדים שלהם, מורידים סיכויים לתחלואה והדבקה המונית במקום העבודה ובכך להמנע מהרבה סיכונים מיותרים ולא נעימים
ובנוסף מצליחים ושומרים על פרנסתם של עובדיהם.
.
כאשר עובדים מהבית אנחנו לא מודאגים מהפן הזה כלל, שהרי גם אם יחליטו על הגבלות או סגר שגרת העבודה שלנו וההכנסה שלנו לא נפגעות בשום צורה.
סוג העבודה היא הרי מהבית מה שאומר שהדבר החשוב ביותר, הריחוק החברתי הפיזי מתקיים ובכך אין לנו פחד שמא יפסיקו לנו את העבודה או השגרה.

ובכן מעבר לכך שהמהלך של לעבוד מרחוק הוכיח את עצמו גם ברמה הכלכלית כאשר חסך הרבה הוצאות למעסיקים ולעובדים עצמם, המהלך הזה מבטיח את הביטחון הבריאותי של כולנו ובונוס, הוא גם הרבה יותר נוח לכולם.

בואו נבין משהו
השוק לא יחזור אחורה, העבודה מהבית היא אופציית ההעסקה הטובה ביותר מכל הבחינות ובמיוחד בתקופה הזו אנחנו רואים כמה טוב שחלק ניכר לא חזרו אחורה לשגרת העבודה הקודמת, אחרת היינו רואים כי התחלואה ונתוני ההדבקה היו משתוללים הרבה יותר בימים אלו.

המרוויחים הגדולים של החודש האחרון ובכללי בשנה האחרונה אלו העסקים, החברות והעובדים אשר כבר נמצאים בשגרת עבודה מהבית ועל כן הם יכולים להיות רגועים שהכנסתם לא תיפגע בשום צורה וכי יש להם ביטחון כלכלי לאורך זמן.
עובדים אלו לא תלויים לא בקורונה ובתחלואה והם ממשיכים לעבוד כרגיל ובנוחות כהרגלם.

לסיכום, עבודה מהבית נותנת לנו מעבר לביטחון הבריאותי, ביטחון כלכלי
וכולנו יודעים שביטחון כלכלי זה אחד הדברים אשר מניעים את חיינו, וכי אף מצבים כלכליים קשים מובילים לבעיות נפשיות, לחץ ועד לדיכאון עמוק.
בעיקר בתקופה הזו אשר מלאה בחוסר וודאות ובתחטשה כי אנחנו לא יכולים להיות בטוחים מה יקרה מחר, היות והמציאות בה אנו חיים כרגע משתנה בקצב מסחרר, עבודה מהבית נותנת לנו ביטחון אמיתי, גם כלכלי וגם נפשי.

באתר "עבודה מהבית" תוכלו לראות מגוון של משרות בכל התחומים וכך תוכלו למצוא עבודה שתיתן לכם לעבוד בנוחות אך בעיקר, בעבודה שתיתן לכם ביטחון כלכלי לטווח ארוך.

Tags :
Share This :