עבודה מהבית – הסיפור שלא סופר

עבודה מהבית- ההייטק מהבית

אנחנו נמצאים בעולם סופר דיגיטלי. כיום, העולם הגיע למצב שהפעילות הכלכלית העיקרית המנוהלת בו היא דיגיטלית בכל רחבי הגלובוס, וזה מאחד את כל העולם להתלכד סביב זה. אפילו החברות הבכירות ביותר שיש בעולם רואים רק דרך אחת מול עיניהן וזו פעילות דיגיטלית. הודות לאינטרנט הערך של חברות אלו עולה והם נמצאות במצב מצוין בשוק העבודה, וזה דבר שלא ניתן להגיד בוודאות על חברות אשר מנהלות את פעילותם כמעט ללא האינטרנט בעולם הזה, וכנראה שרווחי החברות האלו רחוק מהחברות הבכירות בעולם האינטרנטי. במיוחד שמדובר בעולם ההייטק. עולם ההייטק מנהל את פעילותו הכלכלית בהתאם להתקדמות וההתפתחות בעולם, וכך הוא לא רחוק מהשורה בה נמצאת התקדמות העולם. ההפך מכך, הוא נמצא ביחד איתה בשורה ושולט במחשוב בעולם.

והנה, עולם ההייטק הבין כבר מזמן דברים שחלק גדול מהאנשים מהעולם עדיין לא הצליחו להבין. ישנן מספר חברות בכירות ומכובדות בעולם אשר ראו את היתרונות שבעבודה מהבית ואת הסכומים העצומים שהוא חוסך להם ולכן הן העבירו את מאות ואלפי עובדיהם לעבודה מהבית. עבודה מהבית מונעת מהם את הצורך לתפעל משרד גדול רווי הוצאות אשר עובדיו עובדים בו בכל יום וההבנה שעבודה מהבית זו מתכונת מלאה ביתרונות גרמה להם לאפשר לעובדים שלהם לבצע את כל הפעילות והמטלות שלהם מהבית. כך עולם ההייטק מבצע את רוב פעילותיו או אף את כולה, דווקא מהבית. העובדים של חברות אלו נקלעו למציאות שונה שהם לא רגילים אליה. ממצב שבמשך מספר שנים או תקופת זמן ארוכה הם קמים כל בוקר ונוסעים למשרדי החברה שלהם, הממונים עליהם מודיעים להם על "מהפכה בחברה" עם המעבר שלהם לעבודה מהבית. מציאות שלפחות בהתחלתה מאוד מוזרה ושונה.

זה לא דבר פשוט עבור החברות האלו "לסכן" את החברה שלהן .בכל זאת ישנן סכנות: נכון שהאינטרנט הוא נפלא, אבל גם האינטרנט לא יוכל להחליף את התקשורת של פנים מול פנים. אבל עדיין, לאחר ההתרגלות העסק הזה של עבודה מהבית הופך לwin-win. בעלי החברות הגדולות מרוויחים בגדול וכך גם העובדים שלהם. ההתרגלות גורמת לכך שלא מרגישים בחוסר האפשרות של דיבור פנים אל פנים. העסק הזה של החברות רץ במהירות וכל עובד יודע בדיוק מה הוא צריך לעשות. והעובד מרוויח בהחלט: הוא לא צריך בכל יום ויום להגיע למשרדי החברה. חוסך לו פקקים רבים, לחץ בבוקר וכסף על דלק. יותר מכך, זה מאפשר לו לדאוג לכמה דברים במקביל- יכול להשגיח על ילדיו תוך כדי עבודה וזו דוגמה נוספת לכסף שהוא חוסך במקום שילדיו יהיו בסידור לאחר שעות בית הספר. בנוסף, חלק מהעובדים יכולים להצליח יותר דווקא בשקט ולא במשרד שבו ישנם רעשים הגדולים ושיחות של האנשים הנמצאים סמוך אליהם במשרד-אנשים שיכולים להסיח את דעתם ולגרום לקצב עבודה לא מספיק מהיר שלהם וזה דבר שנמנע בעבודה מהבית.

העובדים של חברות ההייטק הגיעו למצב שלפני המעבר לעבודה מהבית הם לא חשבו שיגיעו אליו. התנאים שלהם פשוט מצוינים. השעות יותר גמישות עבורם והמשכורת שלהם כמובן ברמה הגבוהה ביותר כיאה לענף עבודה כל כך נחשב.

מגפת הקורונה שהגיעה בתחילת 2020 רק הגדילה עוד יותר את הרצון של עובדי ההייטק להמשיך את עבודתם מהבית, כאשר העולם נתון במצב מסוכן ולא ברור והאבטלה גדלה בצורה דרסטית, הם יכולים להמשיך לקיים את עבודתם בצורה מלאה הודות למחשב ולאינטרנט שבבית שלהם וכך העולם הנחשק הזה למעשה ממשיך לשלוט בעולם בזמן שענפים אחרים ברגע משבר עלולים לקרוס, ועולם ההייטק שבו הם עובדים מהבית, מגן עליהם ובגדול.

חברות הייטק עובדות על פי מתכונת של עבודה מהבית. למה שגם אתם לא תפעלו כמו החברות המובילות בעולם?

Tags :
Share This :