עבודה מהבית – המדריך לעבוד בצורה הנכונה מהבית חלק

ככל שעובר הזמן אנחנו מתרגלים למציאות החדשה שנגיף הקורונה הביא בכנפיו, המעבר ממתכונת עבודה במשרד למתכונת עבודה מהבית.
תהליך השינוי במתכונת העבודה התחיל כבר בתחילת העשור, אך הוא התמקד בעיקר במגזר ההיי-טק, כך שעובדי ענף ההיי-טק היו נחשבים ברי המזל שזכו לעבוד מהבית, מעת פרוץ נגיף הקורונה, רבים מכלל ציבור העובדים עבר למתכונת עבודה מהבית מחמת כורח המציאות, התפרצות הנגיף ועליית התמותה חייבה את הרשויות לנקוט בצעדים נוקשים של הטלת סגרים וסגירת מקומות עבודה ובילוי, מה שהעמיד את כלל המשק בסיכון קיומי, והפתרון היחיד שהיה נראה באופק הוא המעבר למתכונת 'עבודה מהבית'.
בתחילה רבים מציבור המעסיקים קיבל זאת בחשדנות רבה, תהיות רבות עלו בכל הנוגע לביצוע העבודה, שעות העבודה, מעקב על העובדים ועוד, אך בחלוף הזמן מעסיקים רבים גילו שמדובר בתרנגולת שמטילה ביצי זהב, צמצום הוצאות העסק ירד בחדות, פריון העבודה התגבר, ובעיקר רמת המוטיבציה של העובדים נסק לשמים, מה שגרם למעסיקים רבים לחשוב על ניהול העסק במתכונת עבודה מהבית גם בזמני שגרה.
גם אצל ציבור השכירים הורגשה בהתחלה סימנים של שמחה וסיפוק במעבר לעבודה מהבית, זה העניק שעות אישיות יותר לכל עובד, צמצם את הוצאות העובד, האפשרות להשקיע בחיי המשפחה גדל ועוד שלל דברים שהגיעו כתוצאה מהמעבר לעבודה מהבית.
אבל די מהר הבינו לא מעט שכירים שמה שהיה נראה בהתחלה כמשהו מבטיח, התגלה בהמשך כאתגר לא פשוט כלל, שכירים רבים מצאו את עצמם מתמודדים עם לא מעט אתגרים כאלה ואחרים, עד שרבים מהם העלו את השאלה המתבקשת, האם באמת שווה לעבוד מהבית? או שאולי עדיף לחזור לעבודה מהמשרד?
התשובה לכך תלויה בכל עובד ועובד בפני עצמו, אבל ישנם כמה טיפים שכל אחד יוכל לעשות והם יעזרו לו להתמודד בהצלחה עם שלל האתגרים שהעבודה מהבית מעמידה.
במאמרים הקודמים התחלנו להביא כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם העבודה מהבית בצורה המיטבית ביותר, במאמר שלפנינו נביא לכם עוד מספר טיפים שיעזרו לכם להתמודד בהצלחה עם האתגרים שהעבודה מהבית מעמידה לכם.
מיפוי סכנות אישיות
כל אחד מאיתנו מושפע מגירויים כאלה או אחרים, יש כאלה שכל צלצול בטלפון מוציא אותם מהשגרה, ויש כאלה שכל דפיקה בדלת מוציאה אותם מהשגרה, גם לכל אחד מאיתנו יש את שגרת היום שלו בבית, במשך שנים רבות בהן עיקר העבודה הייתה מתמקדת בעבודה דרך המשרד, יצרנו לעצמנו תבנית עבודה בבית ותבנית עבודה במשרד, במשרד ביצענו את חובות המעסיק, ובבית שקענו לתוך העולם האישי שלנו, עשינו את התחביבים שלנו, מימשנו את הפוטנציאל שלנו ועשינו כל דבר שהיה לנו נעים לעשות.
כשאנחנו מכניסים את העבודה לתוך הבית, אנחנו למעשה רגילים לשגרת חיים שהייתה לנו עד כה, מה שיכול להשליך על ביצוע העבודה בצורה המיטבי ביותר, ולכן לפני שאתם עוברים לעבודה מהבית, תוודאו מהו תבנית החיים שלכם בבית, ותלמדו לשלב את העבודה בתוך הרגל החיים שאתם רגילים אליו, בצורה כזו תוכלו לנהל לעצמכם את סדר היום ואת ביצוע העבודה בצורה הטובה ביותר עבורכם.
שיחות עם חברים וקולגות
כמו שבעבודה במשרד את מדברת עם אנשים, גם אם את עובדת מהבית תדאגי לשוחח עם אנשים, ואם הם לא מתקשרים אלייך, תיזמי את השיחה אליהם, כמובן שאל תסחפי עם השיחות, תעשי את זה בגבול הטעם הטוב, 5 דקות שיחה או זמן קצוב אחר, כך תוכלי לשפר לעצמך את תחושת הבדידות.

Tags :
Share This :