עבודה מהבית – המדריך להשגת איזון נכון בין חיי המשפחה לקריירה

העולם המודרני הרגיל אותנו, שמציאות בה שני בני הזוג עובדים היא דבר שבשגרה, הקריירה וההצלחה הפכו לתחרות גלויה, מה שמונע מאיתנו את היכולת לנהל חיי משפחה תקינים ונעימים.
מכל עבר מגיעות אלינו דרישות וציפיות גבוהות מה שהופך את שגרת החיים שלנו ללחוצה ורווית מתחים.
שילוב בין חיי משפחה לקריירה מוצלחת נראה לרבים כמו אתגר בלתי ניתן להשגה, ובפרט בזמן תקופת הקורונה שרבים מהעובדים עברו לעבוד מהבית, מה שמחייב אותנו להכניס את אתגרי העבודה לתוך העולם האישי והמשפחתי, ולא נותן לנו מקום מנוחה בו נוכל להשקיע רק בזוגיות ובמשפחה האישית שלנו.
מצב סבוך זה מחייב כל אחד מאיתנו למצוא את האיזון הנכון בין חיי המשפחה לחיי העבודה, הבעיה הגדולה היא, איך עושים את זה? איך מצליחים לשמור על האיזון הנכון ביניהם?
במאמר שלפנינו נביא לכם כמה רעיונות שיעזרו לכם לשמור על האיזון המתאים בין חיי המשפחה לחיי העבודה.
האיזון הנכון בין חיי המשפחה לחיי העבודה
כל כך הרבה מדברים על איזון נכון, אבל לפני הכל חשוב מאוד לדעת, שכשמדברים על 'איזון' לא מתכוונים לחלוקת אנרגיות שווה, אלא הכוונה היא לייצר גמישות שתאפשר לנו לתמרן את הצרכים שלנו לכאן ולכאן, הנתונים משתנים כמעט כל יום, לפעמים צריך להשקיע יותר בעבודה, ולפעמים צריך להשקיע יותר במשפחה, לפעמים הזוגיות דורשת את שלה, ולפעמים המשפחה דורשת את שלה, עלינו למצוא את הגמישות שתאפשר לנו ללהטט בין שני העולמות האלה, עולם המשפחה ועולם העבודה.
אם ננתח את המשתנים שיש לנו בחיים, אנחנו נמצא ארבעה משתנים חשובים בחיים, זוגיות, משפחה, עבודה, וזמן אישי, אם נדע למצוא את האיזון המתאים בין כל המשתנים, נוכל ליצור לעצמנו חיים שלווים ושקטים יותר.
בשביל שנוכל ליצור הגמישות המתאימה, עלינו ללמוד לנהל את הזמן בצורה הנכונה ביותר ובו זמנית למצוא פתרונות לניהול הזוגיות והמשפחה.

עבודה מהבית https://worksfromhome.co.il/
אז איך עושים את זה?
הצבת גבולות
הדבר הראשון שחשוב לנו ללמוד זה להציב גבולות, עלינו לדעת שאנחנו כבני אדם מוגבלים, אין לנו יותר מ-24 שעות ביממה וזאת עובדה, כמה שתרצו לא תצליחו לשנות את זה, וזה מחייב אתכם ללמוד להגיד את המילה 'לא' גם בעבודה וגם בבית, עדיף לאכזב פעם אחת את הבוס או את הילד וגם את הבן זוג, במקום לאכזב באופן קובע את כולם עקב הרצון להצליח לרצות את כולם, עליכם לדעת להתאים את הרצונות שלכם לזמן שלכם, ואם אין לכם זמן, אז פשוט תגידו לא!.
תנהלו סדר יום מסודר
אין ספק שאחת הדרכים להצלחה זה 'סדר' כשאתם בונים לעצמכם סדר יום ברור מה עליכם לעשות בכל רגע נתון, לפני העבודה, אחרי העבודה, בערב, בבוקר, לפני השינה, אתם תצליחו לעמוד בכל המשימות שלכם, הסדר הזה יאפשר לכם להבין מה אתם יכולים לעשות ומה אתם לא יכולים לעשות, כך שתוכלו לחלק את המטלות שלכם בין שאר בני הבית או בין שאר הקולגות בעבודה.
תסדרו לעצמכם את המטלות והסידורים הדחופים יותר והדחופים פחות, כך תצליחו לבנות לעצמכם סדרי עדיפויות טובים.
תקבעו זמן למשפחה ולבן זוג
עליכם לקבוע על זמן קבוע בכל יום בו המחשב והפלאפון יהיו כבויים, וזה הזמן רק שלכם ושל בן הזוג / משפחה, בזמן הזה תדברו ביחד, תעניקו להם יחס מלא ואישי ללא הפרעות והסחות דעת שונות, עליכם להקפיד לא לוותר על הזמן איכות הזה בשום צורה שהיא, לא משנה מה יהיה!

Tags :
Share This :