עבודה מהבית – הכלי לשינוי בריא

בשנים האחרונות, הטכנולוגיה התפתחה בצורה כה משמעותית, שאילצה את האדם לסגל ולהסתגל לסגנון חיים של מהירות, נגישות ודינאמיות. בין כל אלה, לא רק שירותים מגוונים כמו בנקאות, רפואה וחינוך עברו לעולם המקוון והדיגיטלי, אלא ממש עולם התעסוקה עצמו.
עבודה מהבית תפסה תאוצה אדירה וכיום כבר אין הכרח של להיות תלויים במקום העבודה פיזית. כמעט לכל דבר ישנה אלטרנטיבה המאפשרת להתקיים ולעבוד בעוד שאנחנו מנהלים את שגרת חיינו בהתאם לרצוננו.
חלקכם יכולים לטעון כי הנושא נוגע רק לאנשי ההייטק אשר באמת נאלצים לעבוד עם המחשבים שלהם ויכולים לעשות את זה מכל מקום. אך תנו לי להבטיח לכם כי קביעה זו שייכת לעבר.
כיום שוק התעסוקה בהקשר של עבודה מהבית כל כך רחב ועשיר, כך שהסיכוי שלא תמצאו תחום שמדבר אליכם הוא אפסי. החל משירותי כתיבה, אדמיניסטרציה, ייעוץ, מכירות, הדרכות, ועוד המון תחומי עניין שונים אשר מספקים מנעד אפשרויות רחב לכל המעוניין לעבוד מהבית.
תקופת מגפת הקורונה הוכיחה לכולנו כמה קשה לתלות את הביטחון הכלכלי שלנו במשרדים המוכרים ובמקומות העבודה השגרתיים שהיינו נוסעים אליהם בכל בוקר. כולנו הבנו כמה העולם דינמי וכמה הכל ניתן לשינוי בין רגע. עובדות אלה גרמו לרבים לשנות כיוון מחשבה ולסגל לעצמם אורח חיים כזה המאפשר להם ללכת לישון בשקט בלי לדאוג האם תהיה פרנסה, ויותר מכך, אפשר להם בעצם להבין מה עומד בראש סדר העדיפויות בחיים.
דוגמה לכך, בואו נדבר על הזמן היקר שעבודה מהבית חוסכת לאנשים רבים במהלך היום. תארו לכם כמה זמן הולך לבן אדם על לקום לפני השחר על מנת להספיק לארגן את הילדים, לרוץ במהירות האור לאוטו כדי לצאת לנסיעה ולעמוד עוד זמן רב יקר בפקק, לסבול מלחץ ואי נוחות של דאגה האם תגיעו בזמן למשרד. כאשר אתם עובדים מהבית כל טקס הבוקר המייגע הזה יישכח, ויוחלף בעוד שעת שינה איכותית, ארוחת בוקר מסודרת וליווי רגוע של הילדים למסגרותיהם.
לזה קוראים "להיות הבוס של עצמך". תארו לעצמכם כמה שליטה תקבלו בידיים על שגרת יומכם, עצמאות, חופש פעולה ודינמיות התאפשר לכם להקדיש יותר זמן למשפחה, פעילות גופנית או פשוט זמן מנוחה הכרחי.
חלקכם אולי יעלו את עניין ההתבודדות משאר חברי הצוות, אך תנו לי להרגיע אתכם מייד ולומר שלכל בעיה יש פתרון. שיחת צוות בזמן קבוע, מעקב ובקרה שוטפים על פעולותיהם של האחרים ובקשה לפידבקים מהבוס ימזערו את תחושת הפילוג ויאפשרו לכם להמשיך להרגיש שייכים ומועילים, אף יותר מבעבר. את סביבת העבודה אתם תעצבו בהתאם לטעמכם כך שתהיה נעימה ושקטה, במקביל לתקשורת תקינה עם חברי הצוות והבוס, מתכון מנצח להצלחה מירבית והנאה מהעבודה.
בנוסף לכל אלה, בוודאי כולכם תסכימו שעניין הביגוד גם כן תופס מעמד לא שולי כשאתם עומדים מול ארון הבגדים בכל בוקר במשך זמן רב מתלבטים "מה ללבוש למשרד היום?". רבים מרגישים תחושת מועקה כאשר חייבים לעמוד בסטנדרטים אופנתיים מסוימים כי חוששים להראות לא במיטבם בפני הקולגות, פחות מוערכים ומרשימים. כמה אי שקט נושא זה מהווה בחיינו וכמה קל לחסוך אותו כשאתם לא צריכים להגיע לעבודה.
בדיוק את אותה עבודה שהייתם מבצעים מהמשרד אתם רשאים לבצע בפיג'מה נוחה, או בגד ים בעודכם יושבים בבית קפה על שפת הים או בגד ספורטיבי כי זה מה שהכי נוח לכם.
כל מה שנדרש מכם זה לא לפחד לשנות כיוון מחשבה, להאמין שמגיע לכם לחיות את חייכם בתנאים טובים יותר ולהרגיש טוב ביום יום. אז תכף תבינו שבלחיצה אחת תוכלו לעשות את השינוי ולהתחיל לעבוד מהבית עוד היום.

Tags :
Share This :