עבודה מהבית – היא מתאימה לכולם? למי כן ולמי לא?

משבר הקורונה חיזק באופן דרמטי את הטרנד שנכנס בעולם התעסוקה בעשות האחרון, סקר שנערך בקרב 15 אלף עובדים בארה"ב גילה כי 43% מהם עבדו מהבית לפחות חלק מהשבוע, וכי רוב התעשיות מאמצות כבר את הגישה, להעביר חלק מימי העבודה ל'עבודה מהבית'.

מחקר ענק שנערך בבריטניה גילה, כי עבודה מהבית משפרת את שביעות רצונם של העובדים – רוב העובדים ציינו כי מבחינתם עבודה מהבית נחשב כשיפור תנאי התעסוקה, מה שמעניק לעובדים מחויבות גבוהה יותר למקום העבודה.

תוצאות אלו עלו גם במחקר שנערך בסין במשך 9 חודשים, בו חלק מהעובדים הגיעו לעבודה כרגיל ואילו חלק מהעובדים התחילו לעבוד מהבית, לאחר זמן הניסוי העובדים מהבי הראו שביעות רצון גבוהה יותר, פחות עזיבה ופריון עבודה גבוה יותר ביחד לעובדים שבאו לעבודה כרגיל.

כל זה מבלי לציין על החיסכון הכלכלי הטמון במעבר ל'עבודה מהבית' – בעת הניסוי בסין חסך המשרד 1900 דולר על כל עובד שעבד מהבית!

מצד שני אי אפשר להתעלם מהמחקרים שמראים צדדים פחות חיוביים של עבודה מהבית, עבודה מהבית מעניקה קושי עצום להפריד בין מטלות העבודה למטלות הבית, היא גורמת לשעות עבודה מרובות, קושי עצום בהפרדה בין החיים המקצועיים לאישיים, ישנם גם מחקרים רבים המצביעים על קשיים נפשיים שנגרמים לעובדים כתוצאה מהבידוד החברתי, על קושי ליצור אמון ולבנות תרבות ארגוני וזהות משותפת.

ולכן צריך להפיק את הלקחים והתובנות מהמחקרים הללו, קודם כל זה דבר ברור, ש'עבודה מהבית' היא כאן כדי להישאר, היא לא הולכת להעלם מהמפה, אנשים רבים מדי התמכרו לתחושת החופש והשחרור ש'עבודה מהבית' מעניקה, מצד שני היא לא מתאימה לכל עובד, אם העובד הוא טיפוס מופנם יותר, עצמאי יותר, טיפוס שקשה לו להתרכז כשיש רעש והמולה, וכמובן הוא בעל יכולת להפריד בין החיים המקצועיים לחיים האישיים – עבודה מהבית נועדה בדיוק עבורו, ומצד שני אם העובד נהנה יותר מקשרים חברתיים, ועבודת צוות אינטנסיבית חובה לו מאוד להצלחה, הוא מתקשה לעבוד ללא גבולו וללא בקרה מסודרת, הרי שעבודה במשרד היא המקום המתאים ביותר עבורו.

חשוב מאוד להעניק לעובד את יכולת הבחירה לעבוד מהבית, ובמידה והוא ירצה הוא יוכל לחזור ולעבוד מהמשרד.

אם אתם מנהלים והחלטתם להעניק לעובדים שלכם את האפשרות לעבוד מהבית, מאוד חשוב שתקפידו על מספר דברים, קודם כל תעניקו לעובדים עבודה שאינה נמדדת לפי שעות עבודה, אלא עבודה שנמדדת לפי הספקים ותוצרים, קשה מאוד לעמוד בשעות עבודה ספציפיות בעת עבודה מהבית, גם אם מדובר על העובד הכי נאמן, שאתה מרגיש כלפיו את האמון הכי גדול, מאחר ובעבודה מהבית יש המון נתונים שלא נמצאים בהכרח בשליטת העובד.

חשוב מאוד גם לתכנן ביחד עם העובד תוכנית עבודה מסודרת הכוללת בתוכה לוחות זמנים (לא צריך שעות מסוימות, אבל חשוב מאוד שיהיה טווח שעות מסוים- זה יעניק לעובד את האפשרות להפריד בין החיים האישיים לחיי העבודה) יעדים, מדדים, משימות, זמני דיווח וצורות דיווח (פעמים רבות נוצר ויכוח על שעות העבודה של העובד מהבית, ולכן חשוב מאוד לקבוע מתי צריכים לדווח על עבודה ומהי הצורה לדווח על כך!)

במידה והעובד צריך לעבוד כחלק מעבודת צוות, חשוב מאוד לדאוג שיהיה קשר ברור ביניהם, ולחלק ביניהם את מתכונת העבודה לדעת בצורה ברורה מי עושה מה, וכמובן מה היא הצורה בה הן יתקשרו זה עם זה, כל הנושאים האלה חייבים להיות מסודרים לפני שמתחילים לעבוד מהבית! 

Tags :
Share This :