עבודה מהבית – ההיבט החברתי

מאז פרוץ הקורונה לחיינו, למדנו כי מה שהיה נדמה פעם כבלתי אפשרי, הפך לשגרה, וכי לפתע עבודה מהבית, כמעט באופן גורף הפכה להיות דבר מקובל, ואף כאשר אפשר היה לחזור ולעבוד באופן מלא במשרדים, הרבה חברות בחרו שלא להחזיר לעבודה באופן מלא, אלא לאפשר לעובדים לעבוד חלק מהזמן מהבית.
החברות גילו כי עבודה מהבית של העובדים, לא פוגמת באיכות העבודה ובהספק של העובדים, אך היא חוסכת למעסיק הרבה מאוד הוצאות נילוות שקשורות עם שהות של העובדים במקום העבודה –
החל מתשלום נסיעות, החזר הוצאות דלק, תשלום חשמל הנובע מתאורה ושימוש במכשירים ומחשבים הצורכים חשמל, קפה וכיבוד, ציוד משרדי – וכמובן ההוצאה הגדולה ביותר על שטחי משרדים אשר אפשר לצמצם, מה שמוביל לחיסכון עצום על שכר דירה, ארנונה והוצאות שונות.
היבט נוסף של עבודה מהבית, שהתברר כטעות של המעסיקים לאורך השנים, שפחדו מכך שאין יכולת לשלוט בהספק של העובדים, הוא שדווקא היעילות עולה.
באופן מפתיע, דווקא "בזבוז" הזמן של העובדים בשיחות מסדרון, בהכנת קפה ובהפסקת צהריים, לא תורם ליעילות ולהספק של העובדים, ואילו דווקא כאשר הם בבית ואין הסחות דעת מהסוג הזה, הם מתמקדים בעבודה ומתייעלים.
הזום גם הוא הפך להיות חלק בלתי נפרד מחייהם של העובדים. ושוב מה שנדמה היה כלא אפשרי, פתאום הפך לכלי יעיל, אשר לא מבזבז את זמני העובדים על נסיעות מיותרות, אלא פתיחת המחשב והנה הישיבה מתחילה.
ללא ספק התייעלות היא שם המפתח מאז נאלצנו לנהוג כך. אך מהצד השני יישנם העובדים.
עובדים אשר עובדים מהבית, פתאום מוצאים את עצמם מבודדים מול מסך בביתם. מה שבהתחלה היה נראה כחלום, לקום בבוקר ללא צורך בהתארגנות, יציאה לפקקים הבלתי נגמרים, פשוט להדליק את המחשב והנה אתה כבר עובד בנוחות של הבית שלך, עם הקפה שלך, ללא טרטורים וללא בזבוז זמן,
אלא שאז אתה מגלה שאתה לבד. אתה והמחשב. נכון, מדי פעם יש שיחות וישיבות בזום, ומדי פעם יש שיחות טלפון, אבל בחלק הארי של הזמן אתה לבד.
בהתחלה היה נראה כי פיצחת את השיטה, וכי אתה נהנה מהבית ומהלבד, אך לאט לאט ככל החולף הזמן יש תחושה של מחנק, הבית סוגר עליך – ואתה מתחיל להרגיש בדידות.
בדידות היא תחושה שיכולה להוביל להרבה מאוד תחושות לא טובות.
מה שהיה יתרון –
אתה לא חייב להתלבש בבוקר, הופך להזנחה. אתה ממילא בבית אז למה להתאמץ? וגם שכבר צריך לצאת מהבית זה הופך לעול להתלבש להסתדר ולצאת.
אתה נמצא בבית שלך, אז המקרר זמין בכל רגע נתון, ופתאום עלולים לסבול מעלייה במשקל.
אתה פחות באינטרקציה עם אנשים, מה שעלול לפגום ביכולות החברתיות שלך, ואם מלכתחילה לא היית אדם מאוד חברותי, יכולה להיגרם נסיגה בבטחון העצמי, ולהסתגרות גם מייתר העולם, לא רק מהעבודה.
בטחון עצמי הוא מפתח לכל הפעולות אותן אנחנו עושים, והרבה פעמים הבטחון הוא שגורם לנו לקידום, להתפתחות ולצמיחה. אובדנו יכול להיות מכה קשה.
עבודה מהבית יכולה להוביל לבדידות, ובמקרים קיצוניים עלולה גם לגרום למצב נפשי פחות טוב, ואף לדיכאון.
אנו יכולים להיות בטוחים כי כאשר תסתיים הקורונה, ויתחילו לחקור את כל ההשפעות שלה, אחת מההשפעות עם ההשלכות הגדולות ביותר תהייה הנושא הזה של הכישורים החברתיים שאבדו, או אולי שפשוט השתנו.
כי בנוסף לכל מה שאמרנו, ממילא בעולם הטכנולוגי של היום, שבו אנו צמודים למסכים והרבה מהתקשורת שלנו מתבצעת באמצעות האפליקציות החברתיות, אז איבדנו חלק מהכישורים החברתיים כפי שתפסנו אותם פעם.

מאמר 9 – עבודה מהבית – תיק עבודות
תיק עבודות טוב יוכיח שאתה יכול לעשות עבודה מהבית. שווה מאוד להשקיע בזה כדי להתקבל לעבודה, ככה מעסיקים בודקים מה אתה שווה ואם להעסיק אותך. כל הדברים האחרים כמו קורות חיים הם בשביל מערכת הסינון שבודקת האם בכלל להסתכל על התיק עבודות שלך, כי להסתכל על זה לוקח זמן וזמן זה אנרגיות ובעיקר כסף.
הדברים שתציג בתיק עבודות שלך הם צריכים לכלול את השפות ושימוש בכלים שהמעסיקים מחפשים. אחד הדברים הטובים זה לעלות את העבודות לאיטרנט, זה הרבה יותר מרשים ככה. עצם העובדה שאתה יכול ליצור פלטפורמה כזאת כבר מוסיפה לך ניקוד.
תוך כדי הניסיון לעשות תיק עבודות אתה תתקל באינספור קשיים ודברים שאתה לא יודע עדיין ותעשה הכל כדי לפתור אותם, זה בדיוק  מה שהמעסיק צריך ממך, הוא צריך שתגיע לעבודה עם כמה שיותר ידע כדי שלא יצטרך להכשיר אותך יותר מדי ולהשקיע יותר מדי כסף, והוא צריך לדעת שהתפוקה שלך תהיה מירבית גם כאשר העבודה מהבית.
תיק העבודות הוא משהו שיכול לא רק להרשים אלא לשפר את היכולות שלך, כמה שתציב לעצמך מטרה יותר גבוהה ככה התיק עבודות יהיה יותר טוב, מה שבטוח זה שגם גם אם לא תתקבל הפעם לעבודה אתה יודע שהשתפרת, ותמיד אפשר להשתפר עוד יותר ולשפר עוד יותר את התיק העבודות עד שתתקבל, ששם פתאום הכל יראה לך אחרת, אתה תוכל להעזר בחלקים שעשית כבר כדי לעזור לעצמך להתקדם בעבודה.
רעיונות טובים זה הכי חשוב, רעיון טוב גם מציג את היכולות הטכניות שלך וגם מראה שיש לך רעיונות טובים, שתי הדברים העיקריים למציאת עבודה. תן לעצמך מספיק זמן ליצור את זה ותלמד כל הדרך דרך האינטרנט, תגיע למצב שאם לך היה חברה משלך, אתה בעצמך היית מקבל את עצמך. אם אתה לא בטוח שהיית משקיע בעצמך או שאתה לא משקיע זמן בכלל אז אין סיכוי שמישהו אחר ישקיע בך, כי בהתחלה שמעסיקים אותך יש השקעה של משאבים, זמן שלך וזמן של אחרים שצריכים ללמד אותך, משכורת ותשלומים למשאבי אנוש. זה שאולי העבודה מהבית זה לא מה שיחסוך למעסיק את הכסף הגדול במקרה של העסקת עובד חדש, זה יכול אפילו ממש להתרסק לגרום להפסד. אם אתה רק מתחיל את הקריירה שלך אז יהיה צורך גדול להגיע למשרד. וזה משהו שאתה צריך לקחת בחשבון. בתפקיד טוב, כדי לעבוד מהבית צריך באמת להוכיח את עצמך ורק אז תפתח לך ההזדמנות לעבוד קבוע מהבית. אולי אולי תוכל לעבוד במודל היברידי, אבל זה בכלל לא בטוח. בינתיים מה שחשוב זה ההכנה לקראת העבודה להשקיע כמה שיותר זמן בלהתכונן כך שתקופת ההכשרה שלך תוכל להתקצר כמה שיותר.

Tags :
Share This :