עבודה מהבית הדבר הבא

בסקטור העבודה מהבית חלק מן העבודות הן עבודות המיועדות לעובדי פרילנס. הכוונה היא לעובדים שברשותם עוסק פטור או עוסק מורשה ובאפשרותם להנפיק למעסיק חשבונית או קבלה עבור העבודה שביצעו. כבעלת עסק פטור, ביכולתי לעסוק בעבודות הפרילנס.
עבודות אחרות הן עבודות לשכירים. המעסיק מנפיק תלוש משכורת עבור שעות העבודה. לרוב מדובר בעבודה קבועה מהבית ופחות בעבודות מזדמנות.
כשהתחלתי לחפש אחר עבודה מהבית נוכחתי לגלות, שאני נמשכת יותר לעבודות שאינן מוגדרות בשעות עבודה קבועות ובימים קבועים. אחת מן המשרות שהוצעו לי הייתה משרה של עבודה מהבית בתחום המזכירות. הדרישה הייתה להיקף משרה של חמישה ימי עבודה, ראשון עד חמישי מ 9:00 עד 15:00. אמנם גמישות של עבודה מהבית, אך עם זאת ללא הגמישות בשעות וימי העבודה.
ולכן חיפשתי את העבודות בהם אני יכולה לקבוע את זמני העבודה.
העבודות בהן נתקלתי בחיפוש עבודה מהבית היו מגוונות מאוד: קלדנות, תמלול פגישות ודיונים, כתיבת מאמרים, פרסום טקסטים בפייסבוק ובאינסטגרם, השתתפות בסקרים ועוד. היתרון הבולט של עבודות מסוג זה הוא שאת רובן ניתן לבצע בכל שעה ומכל מקום. ניתן לשלב כמה עבודות במקביל. לעבוד עבור מספר מעסיקים שונים.
האפשרויות בלתי מוגבלות, אך חשוב להיות מאוד מאורגנים. לנהל לוח זמנים מסודר של משימות ומטלות. ולהפיק את מירב התועלת מהזמן המושקע בכל משימה. שכן, זמן שווה כסף. המשוואה הזו רלוונטית ביותר כאשר מדברים על עבודה מהבית.
אין ספק שמצד אחד ישנה הנוחות שמתקבלת מעבודה מהבית. אין את הלחץ של הבוקר. לארגן את הילדים ולרוץ למקום העבודה, הפקקים ולפעמים חיפוש החנייה.
האפשרות לשלב סידורים ועבודות בבית במהלך העבודה.
היכולת שלי לבחור מתי אבצע את המשימות. האם במהלך היום או בכלל בשעות הלילה המאוחרות.
הקושי הכרוך בעבודה מהבית הוא לדאוג לייצר מקורות הכנסה. שכן, הבחירה בעבודות מזדמנות היא למעשה בחירה בזמניות. אף אחד לא מבטיח לי עבודה קבועה ושכר קבוע. במרבית המקרים גובה השכר מותנה בהספק שלי. למשל: כמות המסמכים שהקלדתי, מספר המאמרים שכתבתי, כמות השיעורים הפרטיים שהעברתי וכדומה.
למעשה בעבודה מהבית, במיוחד בעבודות פרילנס, אתה הופך לעצמאי. אתה קובע איך יתנהל היום שלך, כמה תשקיע ומה יהיה שכרך בעקבות זאת.

עבודה מהבית חלום שכן התגשם.
את מנחם פגשתי השבוע עם מצב רוח מצוין. שלא כמנהגו, הציע לי כוס קפה והחל לתאר לפני את עבודתו החדשה. עבודה מהבית קרא לה.

אבל למה להתחיל בסוף. עכשיו מנחם מאושר, שמח בחלקו. לא תמיד זה היה ככה. אני מכיר את מנחם כבר שנים רבות. את אשתו ואת ילדיו.לשניהם הייתה ,ועדיין יש, לדרורה בלבד, עבודה טובה, ילדים נחמדים ובית מסודר.(הבית לשניהם, העבודה בחוץ רק לדרורה)
לשניהם היה סיוט מידי בוקר. להספיק לעבודה.לסדר את הילדים, לפזרם בגנים ובבית הספר, ולפני כן להכין להם את ארוחת הבוקר ואת הסנדויץ, להמשך היום.
לשניהם היה הסיוט, מי יבוא היום עם הילדים ויכין את ארוחת הצהריים, את ארוחת הערב. שנים חלמו על להיות בבית, לעבוד מהבית. הם קראו לזה עבודה מהבית.
החלום היה לא לצאת לפקקים של הבוקר, להגיע לעבודה כאילו כבר יום שלם מאחריהם.לשתות את הקפה של הבוקר בנחת. לפטפט, עד הרגע האחרון עם הילדים, ואז, בנחת ובסבלנות לפזרם בגנים ובבית הספר.המרוץ אחרי הפרנסה, הצורך להגיע בזמן לעבודה, שהייתה נעימה וטובה אבל מתישה, הפגישה עם החברים הייתה נעימה, לרוב, אבל לעיתים ,כאשר למי מהחברים, או אפילו למנחם, היה מצב רוח לא טוב, כאשר מי מהם "קם על צד שמאל" היום כולו היה סיוט מתמשך, והציפיה לסוף יום העבודה הייתה מתסכלת.
המעבר לעבודה מהבית , ורק מהבית הייתה במשך זמן, ובלי לחתוך הכל בבת אחת. בתחילה ניסה מנחם לעבוד בשעות הערב. על חשבון שעות השינה.
החברים החדשים שפגש, באמצעות המחשב ובשיחות הצ'אט עודדו אותו להמשיך לעבוד מהבית, לקבל עוד ועוד משימות, והעיקר, את הזמן שבוזבז בפקקים, כל יום בדרך לעבודה ובחזרה מהעבודה, את השעות האלה הוא מנצל היטב כדי
להרוויח בהן כסף בעבודה מהבית.

Tags :
Share This :