עבודה מהבית – בשביל השקט והביטחון שלך

תמיד חלמתם לעשות שינוי, אבל במקביל גם פחדתם ממנו? נמאס לכם מבוס רודן, ומאלפי משימות מדי יום? התקדמו לעבר עידן חדש. עבדו מהבית. עבודה מהבית מאפשרת לכם מידה ניכרת של אוטונומיה, זאת משום שכאשר עובדים מהבית אין פיקוח הדוק מדי על יחסי עובד מעביד. היא מפתחת את המוטיבציה שלכם. מדוע? בוודאי מעניין אתכם לדעת. ובכן, מכיוון שתרגישו שסומכים עליכם בניהול הזמן של העבודה בבית, תהיו חדורי מוטיבציה לתת מעצמכם את כל כולכם.

על ידי עבודה מהבית פחות "חולים"

כולכם בוודאי, בתור עובדים במקום עבודה רגיל, מכירים את התופעה של התחזות לחולים. מה לעשות, לא תמיד כדאי "לבזבז" ימי חופשה. הרבה יותר עדיף לנצל ימי מחלה. מכיוון שבמידה ולא מנצלים אותם, הם לא נצברים, ויורדים לטמיון. כמו כן, כאשר תהיו שבעי רצון מהמסגרת של עבודה מהבית תהיו מלאים במרץ. מאושרים הרבה יותר. ידועה המשוואה – גוף בריא = נפש בריאה. כאשר תהיו נינוחים ושבעי רצון, באופן ישיר מערכת החיסון שלכם תתחזק. ולא תישחק מעומס עבודה. מה שיוביל, כמובן, לפחות מחלות. בנוסף לכך, מכיוון שאתם עובדים מהבית שלכם, הסיכויים להידבק מחולי קורונה, או שפעת, למשל, ממש אפסיים. כפי שמתרחש בעבודה עם עוד עובדים רבים.

עבודה מהבית בונה אמון

רצוי שתדעו, בתור מעסיקים, כי באם העובדים שלכם יעבדו מהבית, באופן אוטומטי יתבצע שימור עובדים משופר. וזאת מכיוון שהגמישות של עבודה מהבית עשויה לסייע לעובדים לתאם את זמנם מסביב לחיים האישיים שלהם. או לחלופין לענות על הצרכים של טיפול בילדים, או בהורים מזדקנים. וגולת הכותרת – העובדים מהבית יחושו רמה מוגברת של אמון מן הפן של המעביד שלהם. דבר שבהכרח תורם לבניית אמון מצדם.

כיצד הטכנולוגיה מקלה על עבודה מהבית?

פעם, היה די קשה לעבוד מהבית. כל הטכנולוגיה הסתכמה בטלפון או בפקס. וגם מי שעבד מהבית, נאלץ לקיים פגישות, שוב ושוב, על מנת להעביר את חומר העבודה למעסיק שלו. אך, למזלנו הרוב, כיום הכול שונה. עם התקדמות הטכנולוגיה, וההתוודעות המפתיעה לאינטרנט ולמיילים, אפשר לבחור באופציה של עבודה מהבית. יש התחברות מרחוק / השתלטות על המחשב, כך שבית העסק ואתם מסונכרנים בכל רגע נתון. ולא נסיים את אמירתנו, מבלי לשבח את הזום. אפילו שיעורים פרטיים עושים כיום מהזום. אתם זוכים לצפות במעסיק שלכם בשידור חי. מה יותר נפלא מזה?

מעסיקים מציעים עבודה מהבית כתמריץ לעבוד אצלם

חברה ששמה הולך לפניה, חברה יציבה, לא בוחלת באמצעים. היא מנסה בכל מאודה למשוך אליה כל הזמן כישרונות חדשים. כוכבים חדשים. אחת משיטות הפעולה של החברות הללו היא להציע להם עבודה מהבית. מדובר אודות תמריץ. הוא אשר נועד לסייע למעסיקים למשוך כישרונות חדשים לחברות שלהם. זה בהחלט מהווה יתרון אדיר בשוק העבודה, לעומת המתחרים, שמעולם לא יעלה בדעתם לנקוט בגישה שכזאת.

עבודה מהבית

כל מי שהשכיל לעבוד מהבית, מסיבה כזאת או אחרת, יעיד כי עבודה מהבית הינה ברכה אמתית. מלווים אליה המון יתרונות אמתיים ומוחשיים. עם עבודה בבית נהנים מגמישות מרבית. מה שמאפשר למעסיקים, בייחוד בתקופת הקורונה, להמשיך את הפעילות העסקית שלהם. הם יכולים לעשות זאת תוך כדי מתן עדיפות לשיקולי הבריאות של עובדיהם. כמו גם נטילת חלק באחריות לבריאות שאר אזרחי מדינת ישראל. אבל אל תיטעו לרגע. הקורונה לא "המציאה את הגלגל". עבודה מהבית חיה ובועטת הרבה לפני שהתחילה הקורונה. ואין כל עוררין על כך, כי היא תמשיך ותגדל אף הרבה אחרי שתסתיים הקורונה.

כאשר בוחרים באפשרות של עבודה מהבית, לא מנצלים ימי חופשה

נכון. אנו מבינים אתכם. זה לא סימפטי כאשר עובדים במשרד – לנצל ימי חופשה. אבל לפעמים חייבים כי ילד חולה, וניצלתם כבר את כל ימי המחלה. או לחלופין כי מצאתם דיל לחופשה, שאסור בשום אופן לפספס. וכיוצא בזאת. בדרך כלל, עבודה מהבית אינה קושרת אתכם ביחסי עובד מעביד. לפיכך, אתם רשאים לצאת לחופשה מתי שרק בא לכם. רק, כמובן, עליכם לעדכן מראש את המעסיק שלכם. אנו מדברים על כשעובדים מהבית בתור פרילנסר. במידה ואתם עובדים מהבית בתור שכירים, עם תלוש משכורת, סביר להניח שהדברים מתנהלים קצת אחרת…

באמצעות עבודה מהבית הביצועים והפרודוקטיביות מוגברים

באופן טבעי, כאשר עובדים מהבית יש פחות הסחות דעת. פחות פגישות. פחות פוליטיקה של מקום העבודה. סביבת עבודה הרבה יותר רגועה ושקטה. ובינינו, מה יותר טוב מזה? תוסיפו לכל זה, לעובדה כי עבודה מהבית מייתרת את כל עניין הנסיעות, שברור שגורמות לעייפות בשעות המוקדמות של העבודה. ומה קיבלנו? הפרודוקטיביות שלכם רק מתגברת מדי יום. הרגשה מצוינת – גם לכם וגם למעסיקים שלכם. לכם – כי אתם מרגישים תחושת ניצחון אדירה. תחושה של הצלחה, שלא תסולא בפז. המעסיקים שלכם מקבלים תמורה מלאה עבור השכר שלכם. מדובר ב- WIN WIN SITUATIOM. כשמנהלים בצורה נבונה את סדר היום, את התפוקה שלכם בעבודה מהבית, אתם והבוס שלכם יכולים להתמקד באלמנט הכי חשוב – הביצועים שלכם. בסביבת עבודה רגילה, שלא מהבית, לעתים נוצרת הטיה וחוסר פרודוקטיביות. ככלות הכול, התחלת עבודה בשעה מוקדמת, כמו גם סיום עבודה בשעה מאוחרת, עשויים להיראות כביכול שאתם במסכת של יותר מדי עבודה. אבל עבודה מהבית, לפי התזמון הנוח לכם, היא ממש אינדיקטור מוצלח לפריון עבודה אפקטיבי.

מה הקשר שבין עבודה מהבית לבין הרחבת מעגלי תעסוקה?

הידעתם כי עבודה מהבית יוצרת הרחבה של מעגלי תעסוקה? ובוודאי אתם תוהים כעת – למה התכוון המשורר בדבריו? ובכן, ניתן להעסיק מהבית עובדים שלא יכולים לעבוד מתשע עד חמש כל יום, לרבות שעות נוספות. כגון – עובדים שהעתיקו את מקום משכנם. או אימהות שמגדלות ילדים בגפן. יתרה מזאת, ניתן להעסיק עובדים מהבית עם כל מיני מוגבלויות, אבל יכולים לספק איכות עבודה, ועמידה בזמנים שצוינו מראש.

Tags :
Share This :