עבודה מהבית בעת משבר COVID19

בשנה האחרונה בעת משבר הקורונה, העולם היה חשוף לשלל תרחישים אפשריים, כמו תחלואה המונית, מקרי מוות של מיליונים בזמן קצר ועשרות מיליוני אנשים מפוטרים ממקום עבודתם. מקרה כזה של עשרות מיליוני אנשים מפוטרים שנשארים ללא הכנסה ויכולת לכלכל את עצמם בצורה מכובדת ונאותה, הביאה מושג שעד אז היה כמעט ולא מוכר במציאות של היום, עבודה מהבית.
עבודה מהבית עד היום היה בגדר חלומם של הרבה אנשים, אך עם החלום באים יתרונות וחסרונות, יתרון אחד מבין רבים הוא שאין צורך להתארגן לעבודה ולהקדיש דקות ארוכות בבחירת ביגוד, איפור,וכו (כל עוד אין שיחות וידאו עם מצלמה). יתרון זה נתן לאנשים רבים את האופציה לישון עוד כמה דקות בבוקר, “דקות הזהב”. חסרון של העבודה מהבית, הוא הבדידות. משבר התחלואה הנוכחי הביא לרמת בדידות מהקיצוניות שהאנושות ידעה מעולם, בהיקף של עשרות מילוני בני אדם. הבדידות מתבטאת בעיקר מאי ריאקציה בין אנשים אחרים וכן הסגרים הרבים אשר מוטלים על האוכלוסיה, שכופים על האדם לא להיפגש עם אחרים. העבודה מהבית שעימה, כאמור, גורמת לבדידות, בחלק מהמקרים, ובהמשך לכך למחלות דיכאון ואף להתאבדות במקרים קיצוניים.
בימים אלו עובדים במרץ מיטב המדענים ברחבי העולם למצוא חיסון למשבר התחלואה הנוכחי, חיסון זה יביא את האנושות על גל הבריאות, ודחיקת נגיף הקורונה מהעולם, כך עולה מהמחקרים האחרונים, אך עד שזה יקרה לחיים נטולי נגיף הקורונה עוד ארוכה. השאלה המתבקשת היא האם המושג “עבודה מהבית” עוד יהיה רלוונטי כמו שהוא רלוונטי בימים אלו.
המשבר הנוכחי הביא לסגנון עבודה חדש?

Tags :
Share This :