עבודה מהבית בעזרת רשתות חברתיות

כולנו מכירים את ההרגשה של להיות לחוצים לכסף , זה קרה וקורה לרובנו.
כמעט תמיד השכר שאנחנו מרוויחים במקום העבודה לא באמת מספיק לנו ותמיד אנחנו חושבים או מנסים לפחות לחשוב על דרכים יצירתיות של איך לייצר הכנסה נוספת שתכסה את ההוצאות שלנו וכמובן שגם תישאר לנו לבזבוזים , הנאות ומותרות. אבל דווקא במצב שבו אנחנו עסוקים עם אין ספור מטלות ביום יום שלנו אנחנו משום מה איך שהוא תמיד מוצאים את זמן להיות ברשתות החברתיות., ולכן פתרון של תיעול האנרגיה המבוזבזת הזאת על מנת לייצר כסף מהאינטרנט כעבודה מהבית רלוונטית לכל אחד מאתנו.
הדרך הכי טובה להגיע לאנשים באינטרנט היא דרך הרשתות החברתיות שמוכחות כפופולריות ביותר. הסיכוי שלנו להפוך את העבודה מהבית דרך הרשתות החברתיות ליעילה מצליחה ומשגשגת הוא גבוהה כל כך. חייבים להזכיר את זה רגע שפייסבוק היא למעשה הרשת החברתית הפופולרית ביותר בישראל ונכון להיום, כיום נמצאים בפייסבוק מיליוני ישראלים. בואו רגע ננסה להבין את המשמעות של המספרים האלה יותר לעומק, השימוש ברשת החברתית פייסבוק הוא מאוד פופולרי בכל קבוצות הגיל ומתבצעת מכל סוג מכשיר, בכל מקום ובכל זמן.
הרשתות החברתיות מאופיינות בכך שהן מזמינות את המשתמשים שלהן לייצר ולפרסם בעצמם את התוכן (טקסט, תמונה או וידאו), ולשתף אותו עם משתמשים אחרים. בהמון מהמקרים המשתמשים לוקחים חלק או צד בדיון על התוכן המפורסם בכך שהם מגיבים, דנים, ממליצים ובעיקר פעילים חברתית ומביעים את דעתם.
המעבר לעבודה מהבית דרך הרשתות החברתיות רק הולך וגובר בתקופה האחרונה, המון אנשים היום עברו לעבודה מהבית והם משתמשים ומנצלים את הפלטפורמה הזו בכך שהם מפיצים ומשתפים ברשת החברתית את המותג , השרות או את המוצר שלהם.
הדרך להשתמש ברשתות החברתיות כעבודה מהבית מוכיחה את החשיבות של הרשת החברתית בשוק המסחר ברשת.
היום כאשר אנחנו עוסקים בעבודה מהבית ורוצים להגיע לקהל יעד מסוים או גדול הרבה יותר, הרשתות החברתיות והאינטרנט הן כלי העזר העיקרי שלנו , אנחנו נהנים מאין ספור אפשרויות פרסום ויכולים בכך להגיע גם לאין ספור של אנשים ! ובעקבות כך למכור לקהל רחב יותר את המוצר שלנו או להנגיש לקהל רחב יותר של אנשים את השירות שלנו כאשר אנחנו בעצם עובדים מהבית עם המחשב או עם הנייד מבלי להגיע פיזית אל מקום העבודה, ובזה אנחנו בעצם גם מרוויחים זמן יקר, אנרגיה וכסף.
אם תדמיינו לכם רגע חנות בלב העיר הכי הומת אדם שיש במדינה, תדמיינו לכם כל חנות שעולה לכם כמו – אופנה , חשמל , רהיטים , תכשיטים ועוד.. אז תחשבו רגע שאל החנות הזו נכנסים אנשים שהם בעצם עוברי אורח של המקום שבמקרה או אולי במכוון נכנסו לחנות הזו ., עכשיו אפילו אם מדובר בחנות הכי מרכזית נגישה ובולטת במדינה , בוודאות שמספר המבקרים בה לא יעלה על500 באף מצב ., עכשיו במצב אחר תדמיינו את אותה החנות רק באינטרנט או ברשת החברתית בה נמצאים מיליוני לקוחות פוטנציאלים שכל מה שהם צריכים לעשות זה בסך הכל להקליק או לגעת במסך ובתוך כמה דקות בעודם שוכבים במיטה או יושבים על הספה הם מבצעים רכישה קנייה או קבלת שירות כל שהוא.
לסיכום אם אנחנו גם עסוקים בלבזבז כל כך הרבה שעות ברשתות החברתיות או באינטרנט אז למה שלא נהפוך את זה לעבודה מהבית בתור הכנסה עיקרית או נוספות , נהנה מעצמאות תעסוקתית , ננהל את הזמן שלנו בצורה שתהיה נוחה לנו , נהיה יותר נוכחים בבית עם המשפחה או אפילו רק בשביל הנפש שלנו ומעל כל זמן גם נפסיק לדאוג כל כך מהכסף.

עבודה מהבית – עידן קורונה

לפני כשנתיים, פרצה בעולם מגפת הקורונה. בעקבות פריצת המגפה, נאלצנו לשמור מרחק זה מזה, לשים מסיכות ולעיתים אף להישאר בבית לתקופות ממושכות, עקב תחלואה רבה.

אנשים ברחבי העולם, מצאו את עצמם יושבים בבית, חסרי עבודה, ללא יכולת לצאת ולפרנס את משפחתם ולחיות חיים ראויים.

בלית ברירה, נאלצנו לחפש תחליפים לעבודות אליהם הורגלנו.

רעיון ה"עבודה מהבית", התחיל לצבור תאוצה וביקוש רב נוצר בתחום זה, עקב המגפה.

פתרון ה"עבודה מהבית", נותן מענה למספר בעיות שנוצרו:

1) איסור אינטרקציה ושהות בקרבת אנשים.

2) מספר רב של עובדים הוצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום) ומצאו את עצמם מחוסרי עבודה.

3) גני הילדים ובתי הספר, נסגרו פעמים רבות עקב סגרים ובידודים, וה"עבודה מהבית", אפשרה המשך עבודה של ההורים.

מעמדם של עובדי הבית, לא היה בראש מעגל העובדים בלשון המעטה ו"עובדי המשרד" קיבלו הערכה רבה מאלה.

בחלוף כמה חודשים, השתנה הסטטוס של עובדי הבית ותחום זה נהיה מבוקש פי כמה מהתקופה שלפני הקורונה, הביקוש גדל וכך גם ההיצע.

פתרון נוסף שה"עבודה מהבית" הביאה עימה ואולי החשוב מכולם, הוא לאנשים שמצד אחד לא רוצים להתחסן נגד הנגיף, מחשש שהחיסון מכיל חומרים בעיתיים לגוף האדם ומצד שני, המדינה אינה יכולה לכפות עליהם זאת, אך אינה מתירה להם להסתובב בחופשיות במרחב הציבורי. על כן, אנשים אלו, יוכלו גם להישאר בביתם בהתאם למגבלות החוק וגם להמשיך לעבוד ולפרנס בכבוד את משפחתם.

פתרון ה"עבודה מהבית", הביא איתו גם לא מעט חסרונות. אחד החסרונות, הוא בבתים בהם עד עכשיו אחד מבני הזוג עבדו כבר מהבית.

במצב זה, בן\ת הזוג שעבד בבית נקלע לסיטואציה בה השני "פולש" לתחומו ודבר זה יוצר חיכוכים בין בני הזוג ובינם לילדים.

חשבו שזהו פתרון טוב לסוגיית אפליית הנשים בשוק העבודה, אך מהר מאד התברר שאין זה המצב. הגברים שהגיעו לעבוד בבתים, דחקו את הנשים לילדים ולעבודות הבית וכך הפער בין המינים נשאר כפי שהיה.

בעיה נוספת שנוצרה במצב בו עובדים מהבית, מורכבת משני נושאים שהם כאחד והוא חוסר היכולת לפקח בצורה יסודית על הנעשה.

כשהעבודה נעשית מהמשרד באופן מרוכז ומפוקח, גם העבודה יותר יעילה וגם בעיות שצצות, יכולות להיפתר בקלות יתרה.

כשאדם עובד מהבית, ישנם טרדות של ילדים וגירויים שונים שאין במשרד, כמו כן תקשורת לקויה במקומות מסוימים, שמקשה מאד על תנאי העבודה והתפוקה שלה.

אם נסכם את נושא העבודה מהבית, נעמוד על מספר יתרונות ומספר חסרונות.

לדעתי היתרונות עולים על החסרונות בשני אופנים. ראשית, מספר היתרונות עולה על החסרונות, שנית, עם עבודה נכונה ויעילה, אפשר לצמצם את החסרונות ולהגיע למצב של מקסימום תפוקה בתנאים אלו. לנפק תנאים איכותיים גם לעובדים מהבית, התקנת תוכנות איכותיות ושיפור התקשורת במקומות הזקוקים לכך.

Tags :
Share This :