עבודה מהבית בסטייל

עבודה מהבית זהו היא מגמה שרק הולכת ומתעצמת, ככל שעובר הזמן. ככל שהזמן עובר והמשק מתקדם בשלל צורות, הגיעה ההבנה שיש ים דרכים לעבוד, לאו דווקא בצורה פרונטלית במקום העבודה. עבודה מהבית תופסת תאוצה והופכת נפוצה יותר ויותר, במיוחד לאחר תקופת הקורונה, בה נכפה על עסקים רבים שלא מבחירה, לעבור למתכונת עבודה מהבית, מה שבמקומות רבים דווקא, למרות כל הקשיים, הביא תוצאות טובות יותר הן למעסיקים והן ולעובדים. עבודה מהבית יכולה להיחשב כחלום לרובנו, לעבוד מהספה בסלון בתנאים הנוחים לכם ובזמנים הנוחים לכם , אבל מה לעשות לא כל מה שנראה נוצץ הוא זהב טהור. עבודה מהבית יכולה להביא איתה חסרונות רבים שלא תמיד יהיה לנו קל להבחין בהם, אחד מהם מתקשר דווקא למצב הנפשי. מסקרים רבים שנערכו בנושא לאחר תקופת הקורונה,
נמצא שעובדים רבים שעובדים מהבית נכנסו לדכאונות עקב כך, וחוו משבר נפשי מעצם היותם מבלים את שגרת היומיום בבית, בצורה מבודדת. היציאה מהבית, שיכולה להיראות מתישה, מחזיקה אותנו בשגרה בריאה ולכן יכול להיות מאוד טריקי לעבור לעבוד מהבית, מצב כזה יכול למשוך אותנו למקומות קצת פחות טובים. שלא תעטו, עבודה מהבית היא כלי מבורך,היא חוסכת זמן יקר, חוסכת זיהום ופקקים בבוקר, ואפילו יכולה להגביר באופן משמעותי את תשואת העבודה, אבל יש לדעת איך להתנהל איתה בצורה נכונה, על מנת להניב את מלוא היתרונות ולהימנע מסכנות.
דרך אחת לעשות את זה, בה נתמקד כאן, היא דרך הלבוש. לא תמיד אנו חושבים על המשמעות העצומה אשר גלומה בדרך בה אנו בוחרים להתלבש ביום יום. כשאנחנו בשגרת עבודה פרונטלית המצריכה יציאה מהבית, אנו אוטומטית מרגישים צורך לתארגן ולהתייפייף, ללבוש בגדים יפים, לשים בושם, איפור וכו’. כשאר אנו עובדים מהבית, פתאום הצורך הזה יורד בחשיבותו, כי מה הסיבה שלא נישאר עם פיג’מה כל היום? אנחנו גם ככה בבית, אז זהו שלא.
במחקר שערכו צמד החוקרים אדם וגלניסקי נמצאו תוצאות המוכיחות כמה חשיבות אנו מעניקים לצורת הלבוש שלנו בלי לשים לב בכלל. במחקר שערכו אנשים שלבשו חלוק לבן, אותו שייכו לרופא, הראו תוצאות טובות יותר במבחן שמדד ריכוז ביחס לאנשים שלא קיבלו את החלוק הלבן.
בסופו של דבר, שווה לחשוב טוב טוב, על אילו בגדים אנחנו בוחרים ללבוש כשאנחנו מתעוררים ליום עבודה מהבית, כי יכולה להיות לכך הרבה השפעה, תופתעו לגלות כמה. שווה לחשוב בסופו של דבר, אנחנו מופעלים על ידי הרגלים והתניות, אז אם נלבש פיג'מה או טרנינג ביתי, זה לא מה שיעזור לנו לעבוד ולהצליח להתרכז כמו שצריך בתהלכי חשיבה.
לכן, מומלץ מאוד, גם כשאתם עובדים מהבית, להתנהג כיאיל ואתם קמים ליום עבודה רגיל. קומו ולבשו בגד יפה, שהייתם יוצאים איתו מהבית, וכמובן שגם יהיה כמה שיותר נוח, כי בסופו של דבר זה מה שהכי חשוב. אתם לא תאמינו כמה זה יעזור לכם לשמר את שגרת העבודה אליה הייתם רגילים בעבר וכמה זה יכניס אתכם לפוקוס. בנוסף, זה גם יעזור לכם להרגיש יפים ומטופחים גם כשאתם לא יוצאים מהבית עצם זה שתישארו במגמה של טיפוח, ואכפתיות כלפי ההופעה החיצונית שלכם תעזור לכם לסגל את ההרגל לעבודה מהבית ביותר קלות, ותייסע לכם להישאר כמה שותר מאושרים וכמה שיותר בריאים, כשאתם מבלים את שעות עבודתכם בבית. כמו כן, תשתדלו לצאת מהבית כמה שיותר, בלו עם חברים, צאו לחדר הכושר ולטיולים, תכניסו לשגרה שלכם צבע, והכי חשוב, תעשו את זה בסטייל!

Tags :
Share This :