עבודה מהבית – בני נוער

חווית העבודה הראשונה עבור בני נוער רבים הינה חוויה לא נעימה במיוחד ופעמים רבות אף לא מתגמלת. עבור רבים מבני הנוער עבודה נתפסת כעבודה זמנית, כמו עובדי דלפק, סדרני מדפים, מחלקי פליירים, עובדי דוכנים ועוד. אולם, ניתן בהחלט לשנות גישה והתייחסות אל שוק העבודה בצורה אחרת וטובה יותר, ולשפר בהחלט את חווית העבודה אצל בני הנוער.

בני נוער ועולם האינטרנט

רבים מאיתנו רואים את השליטה הפנומנלית של ילדינו בטכנולוגיה ובאינטרנט, ופשוט נפעמים. פעמים רבות דברים שלנו נראים קצת מרתיעים, ואנו נמנעים מהם מלכתחילה, בני הנוער שולטים בהם באותה קלות בה הם נושמים. אז עם כישורי המחשב שלהם, והשליטה הבלתי רגילה שלהם בעולם המדיה והאינטרנט, אפשר לעשות משהו טוב ומועיל. עבודה מהבית בכל מה שקשור בעולם זה יכולה להיות רווח כפול ומכופל. חלק מהשעות הרבות בהן הם מבלים מול המסכים יכולות בהחלט להיות מנותבות לעבודה והכנסה כלכלית.

במה יכולים בני נוער לעבוד?

עבודות רבות במחשב יכולות להתאים לבני נוער שיושבים בבית מול המסך. עבודה מהבית בתחום זה יכולה להיות בכמה תחומים :

ü עיצוב גרפי. זהו תחום עיצוב העוסק בשילוב תמונה, טקסט וצבע כדי להעביר מסר מסוים לצופה או ללקוח. גרפיקה היא עבודה מושלמת לנוער, והיא מציעה רמת הכנסה גבוהה למי שאוהב לעסוק בזה ויוצר קשר עם לקוחות קבועים.

ü ניהול דפי פייסבוק. בדומה לאמצעי התקשורת, גם במדיה החברתית יש רייטינג ושעות בהן כדאי להעלות פוסטים. ניהול דף פייסבוק כולל בתוכו מספר פעולות כמו פרסום סטטוסים, עדכון תמונות וסרטונים, העלאת תכנים ועוד.

ü שיעורים פרטיים אונליין. במיוחד בתקופה של היום, בה הקורונה משתוללת, ובתי ספר רבים עברו למתכונת למידה מרחוק. שנה בה הפסידו ימי לימודים רבים ונוצר פער לימודי לא מבוטל. ניתן להעביר שיעורים פרטיים אונליין דרך המחשב בתחום בו חזקים ולהרוויח כסף טוב.

ü כתיבת מאמרים לאתרי אינטרנט. תחום שתמיד יש בו ביקוש לאנשי תוכן. מה גם שבני נוער לוקחים מחיר מעט יתר נמוך ממחיר השוק. הדבר מאפשר לצעירים להיכנס לשוק באופן אגרסיבי, לבסס את מעגל הלקוחות ועם הזמן והנסיון גם המחיר משתנה בהתאם ועמו גובה ההכנסה.

שינוי מחשבתי וראש פתוח

הצעדים הראשונים שעושים בני נוער בתחום התעסוקה הם משמעותיים ויכולים להוות גורם מכריע בעתידם והסתגלותם לשוק העבודה בעתיד. החוויה הראשונית צריכה להיות נעימה וחלקה ככל שניתן, ולכן חשוב שאנו, כהורים נדע לפתוח את הראש ולהבין שהדור הצעיר של ימינו פועל קצת אחרת מאיתנו. כאן נכנסת לתמונה עבודה מהבית, ובשוק המתפתח הזה גם צעירים יכולים לקחת חלק. לעתים אף יותר טוב מאיתנו. הם יכולים להרוויח כסף ממשרות יותר מאתגרות, מעניינות ומשתלמות כלכלית. עם ההכוונה הנכונה, הם יכולים למצוא לעצמם שאיפות, כיוון ואפילו התחלה של קריירה.

הסדרת חוקיות בעבודה

לא משנה אם הצעיר יוצא לעבודה מחוץ לבית או שהוא מתחיל לעבוד מהמחשב במסגרת עבודה מהבית. ישנה חשיבות רבה להסדרת מעמדו כשכיר מול המעסיק שלו. צריך לבדוק לעומק את הזכויות לצד החובות ורק כאשר כל הדברים סגורים אפשר להתחיל. גם במסגרת עבודה ביתית שני הצדדים צריכים להיות מודעים למחויבותם לתהליך אליו הם נכנסים.

בסופו של דבר

בני נוער רבים מבלים שעות על גבי שעות מול המחשב הנייד, גלישה באינטרנט, פייסבוק, טיק טוק, אינסטגרם ועוד אתרים ומקומות. שוחים בזה כמו דגים בים. כאן המקום לדעת לנצל טוב את הזמן, ולשלב עבודה מהבית מול המחשב יחד עם ההנאות הכרוכות בדבר. לחלק את הזמן לזמן עבודה וזמן בילויים.

15.8

עבודה מהבית עולם הולך ונבנה

במשך שנים המעבר מעבודה בחללי עבודה משותפים לעבודה מהבית דשדש לו באיטיות ובניחותא. עובדים רבים אמנם נהנו לעבוד במסגרת מקום הנוחות שלהם, אולם אחוז האנשים אשר עבדו בביתם היה נמוך יחסית למספר המשרות המשרדיות בתחומי ההי טק והאינטרנט. מעסיקים ותאגידים רבים וגדולים עדיין העסיקו רבים מאלפי עובדיהם בחללים משותפים, עד שהגיעה תקופת הקורונה ואז הכול התהפך.

מהפך חד ומהיר

לפני כשנתיים נכנס לחיינו נגיף הקורונה, ששינה בימים ספורים סדרי עולם. הדבר התבטא במיוחד בכניסה טוטלית לבידוד חברתי וסגירת מתחמים חברתיים ומפגשים גדולים. המעבר מהשהיה ביחד לשהייה בנפרד הצריך תגובה מהירה בכל תחומי החיים. במיוחד בתחום העבודה השוטפת. רבים נאלצו לעזוב את מקום עבודתם במשרד הישן והמוכר ולעבור לעבודה מרחוק, עבודה מהבית. הדבר התאפשר בעיקר בתחומים של מסחר בבורסה, היי טק וכדומה. הקורונה דחפה חברות רבות לאמץ מודלים של עבודה מרחוק. מיליוני עובדים ברחבי העולם התרגלו לעבוד בקביעות מבתיהם, והתרגלו לחיות ולתפקד הרחק מהמשרדים ומרחבי העבודה המשותפים. רעידת האדמה העולמית שתפסה אותנו לא מוכנים בהתחלה, נרגעה במקצת. כיום, יותר ויותר עסקים, חברות ועובדים מעדיפים להמשיך בקו זה של עבודה מרחוק מסיבות רבות ומגוונות. היתרונות שנתגלו הם רבים ומתגמלים את שני הצדדים.

מלימונים יצאה לימונדה

לאחר שהתאוששנו מההלם הראשוני של נגיף הקורונה, התגלו היתרונות הרבים הטמונים במעבר מחברותא לחלל עבודה מהבית.

  • חסכון בעלויות. בעקבות מעבר לשיטת עבודה חדשה, משרדים רבים נסגרו כי לא היה בהם צורך. הדבר הביא לצמצום עלויות משמעותי והקטנת הוצאות דרסטית של מעסיקים רבים.
  • חסכון בזמן. עובדים שנשארו בבית וביצעו את עבודתם מביתם, לא בזבזו זמן יקר בנסיעות למקום עבודתם וחזרה לביתם בסוף יום. את הזמן שהרוויחו בכך יכלו לתעל לטובת זמן עבודה נוסף ולהגדלת תפוקת העבודה שלהם.
  • חסכון בהוצאות ביגוד, דלק והוצאות נסיעה. אדם שנשאר לעבוד בבית יכול עבוד בחולצת טריקו ומכנס קצר, ואין לו צורך להוציא כספים רבים על קניית בגדים ייצוגיים למשרד. כמו כן אין לו הוצאות על נסיעה ברכבו או בתחבורה ציבורית למקום העבודה.
  • הגדלת התפוקה והיעילות. מסתבר שהרבה פעמים כשעובדים בבית, בסביבה רגועה ולא מלחיצה, רמת הריכוז עולה. התחרותיות יורדת והעובד עסוק בלספק עבודה בצורה רגועה יותר ופחות בלהסתכל על מה העובד שלידו הספיק לעשות וכדומה.
  • כתוצאה מהסעיף לעיל, המעסיק קיבל מעובדיו איכות עבודה גבוהה ויעילה יותר. משרות חדשות

אנשים רבים אשר איבדו את מקום עבודתם כתוצאה מהקורונה, המציאו את עצמם מחדש על מנת להמשיך להתפרנס. הם גילו באינטרנט וברשתות החברתיות עולם חדש שמציע מגוון עבודות גדול. עבודה מהבית במצב חדש זה מעולם לא נראתה קלה וזמינה יותר.

  • הקמת אתרי אינטרנט. רבים גילו כי הם יכולים להקים אתרי אינטרנט ואף להרוויח מזה כסף רב.
  • כתיבת תוכן שיווקי. מי שמחשב לצידו, יכולת ביטוי גבוהה ושפה עשירה. יכול בקלות למצוא כי ברשתות החברתיות מחפשים אנשים כמוהו, וכי עסקים רבים מחפשים כותבי תוכן איכותיים שיקדמו את בתי העסק שלהם.
  • טלמרקטינג. שיטת מכירות שכל מה שהיא מצריכה זה טלפון, מחשב ויכולת ביטוי ושכנוע רבים. לא צריך בשביל זה לצאת מהבית, והעמלות יכולות להיות גבוהות ומספקות ביותר.
  • תמלול והקלדה. בעקבות הבידוד , נוצר צורך לתמלל הקלטות מדיונים בבתי משפט ולהקלידם וזאת מכיוון שהשהייה בחלל משותף כמעט ולא התאפשרה. הפלטפורמה כאן הלכה והתעצמה והכסף בהחלט מצדיק את המאמץ והזמן.
  • מילוי סקרים. מספיק שעתיים שלוש ביום בשביל לענות לשאלונים כדי להרוויח כסף טוב, גם מול הטלוויזיה בבית.
Tags :
Share This :