עבודה מהבית בזמן קורונה הייתה חשובה מאוד כי אנשים לא יכלו לצאת מהבית, הם מפחדים לחלות במחלה

הקטלנית הזו לכן, היה להם חשוב למצוא פתרון לבעיית אי יציאה מהבית ועבודה מרחוק בטלפון, במחשב או בכל מכשיר אלקטרוני.
אבל כמובן שעבודה מהבית לא הומצאה בגלל הקורונה. כן, זה היה לפני הקורונה. היו הרבה אנשים שעבדו מהבית עם שכר גבוה וכמה שעות. אבל כשהקורונה הופיעה, גדלו האנשים שנאלצו לעבוד מהבית לעשות את כל העבודה שהיו עושים אותה במשרד או בחברה שהם עובדים בה עם החברים שלהם רק בבית ,אז החלפו עבודה מהמשרד לבית .
יש אנשים שאוהבים לעבוד מהבית, כן, יש לזה הרבה יתרונות, אבל בתמורה יש לזה גם כמה שליליות שמבחינתי כמעט זניחות ביחס להזדמנויות הנפלאות שמציעות לי היתרונות של עבודה מהבית.
כעת נדבר על חשיבות העבודה מהבית ועל כמות היתרונות שהיא מעניקה לי:
1- הטלפון שיש לך ביד עכשיו או המחשב ..הוא נותן לך הרבה יתרונות ויתרונות ומקל על חייך כולנו מסכימים שהטכנולוגיה הקלה על חיינו וקיצרה הרבה עייפות וקשיים .
בגלל ההתפתחויות הטכנולוגיות הללו (טלפון, מחשב, מחשב נייד, אייפד…) אנחנו יכולים לעבוד מהבית ולא צריכים להתעורר מוקדם מתלוננים רוצים לישון יותר , אז אני אומר לכם ששעות העבודה מהבית אינה מוגבלת לשום שעות, אתה יכול לעבוד בכל שעה שתרצה ובכל שעה שתרצה במהלך שעות היום, הבוקר, הצהריים או הלילה, גם אם זה 2 אחרי חצות.
2- כשאתה עובד מהבית עם שעות שאתה בוחר בזמן שאתה אוהב זה מאפשר לך לבלות יותר זמן עם האנשים הקרובים לך כמו המשפחה שלך (ההורים שלך , הילדים שלך, אשתך), החברים שלך…
בשבילי, לבלות עם האנשים שאני אוהב זה הדבר הכי חשוב בחיי, אבל כולם יודעים שהעבודה תופסת חלק גדול מהיום שלנו בגלל השעות הארוכות שאנחנו מבלים בעבודה, אנחנו לא יכולים לבלות הרבה זמן עם המשפחות שלנו אנחנו לא יכולים לצאת לטיול ארוך עם הילדים שלנו, אנחנו לא יכולים לראות את הילדים שלנו כשהם גדלים בגלל מעורבותנו בעבודה אבל בעבודה מהבית, השעות קצרות יותר, לא מספר השעות הרגילות לכל האנשים העובדים מהמשרד אבל בעבודה מהבית, השעות קצרות יותר, לא מספר השעות הרגילות לכל האנשים, שהוא בדרך כלל 8 שעות.
3-לתת יותר זמן לתחביבים שלנו ולעשות את הדברים שאנחנו אוהבים כמו ספורט ,אומנויות, בישול , ציור ועוד..
4- בגלל העבודה האינטנסיבית ומרחקי העבודה הלוך ושוב, זה כמובן דורש הרבה זמן. אין זמן ללמוד דברים חדשים, כישורים חדשים. אין גם זמן לקריאה. לחנך את עצמנו ולבנות חברה משכילה מבינה את כל הדברים החשובים בחיינו.
5 – כמובן הכל רוצה לעבוד מהבית נשים נערים …אבל נשים אמהות וגם סטודנטיות מוצאות שזה מאוד מתאים להן בגלל לחצי החיים, נשים שעובדות מהמשרד לא רק אחראיות לעבודה זו, אלא ישנן חובות רבות (שיעורי בית כמו בישול ונקיון, טיפול בילדים ..)
וסטודנטיות כמובן אינן יכולות לעבוד שעות ארוכות בגלל הלימוד האקדמי, עליהן חובות כמו למידה, פתרון עבודות, מחקרים וכדומה.
לסיום, כפי שציינתי רבים מהיתרונות של עבודה מהבית, אלו היתרונות העיקריים והחשובים של עבודה זו ,מה שצריך לקחת בחשבון כמובן שאין עבודה קלה, לכל עבודה יש ​​את השליליות והקשיים שלה אבל יש עבודה קלה ונחמדה יותר מעבודה אחרת.
לדעתי לעבוד בבית ליד המשפחה שלי אני בוחר את הזמן שבו אני עובד, זה כשלעצמו דבר מצוין כי יש הרבה מחקרים שהוכיחו שכשאתה מכין את עצמך לעבודה ובוחר את הזמן שאתה מוכן לעבוד בו, אתה תעבוד יותר בצורה נפלאה ויעילה.

היום יש הרבה מודעות ופוסטים של דרושים מהבית שהם נראים מגרים מאוד אבל באמת שאתה ניגש לראות במה מדובר זה לא בדיוק כמו שפירסמו לכן אתה צריך לדעת לבחור טוב בין עבודות ולא להיות תמים ולהידלק מכל פוסט.
אם ראית עבודה שהיא נראית לך טובה מבחינת תנאים ואתה מתקשר להציע את עצמך חשוב שתראה ביטחון שאתה יודע את העבודה כי אז זה עושה על המעסיק רושם של אחד שהוא יכול לסמוך עליו ויש לך יותר סיכויים להתקבל לעבודה הזאת אם תראה חוסר ביטחון זה לא ירשים בכלל את המעסיק ולא תוכל להתחיל לעבוד בעבודה הזאת.
ברשתות החברתיות כמו פייסבוק אינסטגרם יש אנשים שיכולים לעקוץ אותך ואתה יכול לעבוד מהבית ובסוף הם לא משלמים לך כלום ולא חסר מקרים לכן צריך לחפש עבודה אצל מישהו שהוא כבר מוסמך או חברה מסויימת ולא כל איזה אחד שמפרסם עבודה ללכת ולעבוד שם אלא אם כן אתה יודע בוודאות שזה אחד אמין ושאפשר לסמוך עליו אז תיגש לעבודה.
יש מלא עבודות מהבית שהם רק מגיל 18 ובגלל שיש עבודות מגרות לפעמים יש כאלה שמזייפים את הגיל והם לא באמת בני 18 לא כדאי לעשות את הדברים האלה כי אפשר לעלות על זה מהר דרך ת.ז ועוד כל מיני דרכים לא חסר עבודות לגילאי 17 ומטה רק צריך לדעת למצוא וכדאי להיעזר במוקד שמתמחה במציאת עבודה או בגוגל פייסבוק אפשר למצוא עבודה רק צריך להמתין בסבלנות ולא לחשוב שישר מוצאים עבודה לפעמים מוצאים מהר לפעמים לאט אבל אם אתה לא מתיאש אתה תמצא בסוף לא חסר דרכים יש אלף ואחד דרכים למצוא עבודה מהבית.
אם התחלת לעבוד ואתה קולט שהמעסיק מתחיל לרמות או כל מיני דברים כאלה ישר תעזוב את העבודה לא להיות תמים יש מלא מקרים של עקיצות וצריך להיות מאוד חד ולקלוט וכדאי להיעזר במישהו גדול כדי לא ליפול בפח.

עבודה מהבית מתאים לכל סוגי האנשים ולהמון סוגי המקצועות מהפופולארים ביותר וגם לאלו שפחות. הרבה מעסיקים ולא רק, אלא גם אנשים שעובדים באופן עצמאי ראו לנכון לעשות את מלאכתם בעבודה מהבית, או מעסיקים שראו לנכון להעסיק חלק מהעובדים או אפילו רובם בעבודה מהבית ללא צורך כל יום להגיע למקוום העבודה.
התופעה הזאת של עבודה מהבית תפסה הרבה יותר תאוצה לאחר התפשטות של נגיף הקורונה וחייב את האזחים להיות מסוגרים בביתם. נגיף הקורונה הביא לעולם הרבה שינוים וחידושים שלא היו ולא חשבו עליהם בעבר הלא רחוק. בתקופת הקורונה הרבה עסקים בכל העולם היו סגורים ללא יכולת להתפרנס כמו בכל יום ויום כיון שלא היה יכולת לאנשים להגיע למקום עבודתם כרגיל, וכיון שכך הרבה עסקים לא הצליחו לשרוד את התקופה הלא פשוטה הזאות, אבל היו כאלו עסקים שלא נתנו לגל הזה של הקורונה לשבור אותם ולסגור להם את העסק, ולכן הם החליטו על אפשרות שהעסק ימשיך לפעול על ידי מתכונת של עבודה מהבית, כמובן שבעלי העסקים שהיה להם עסק לממכר של דברי מאכל לא היו מוכרחים לסגור את החנות שלהם ולא היו חייבים לעבוד במתכונת הזו של עבודה מהבית אבל העסקים שלפי הגדרת הממשלה היו נקראים לא חיוניים לא יכלו לעבוד בעבודה ממקום עבודתם והם הוצרכו לחפש אפשרויות אחרות, ולכן הרבה עסקים לא היתה להם ברירה והם הגדילו את הראש והתחילו להעסיק עובדים בעבודה מהבית כך שהיא התנהלה מהבתיים הפרטיים של השכירים שלהם, או עם הם עצמאים הם עצמם עבדו בעבודה מהבית. וכמובן שבהתחלה הדבר היה זר להם מאוד ולא רגיל אבל לאט לאט הם התרגלו, ולבסוף היו כאלה שגם החליטו שהם מעוניינים להמשיך כך כמה שאפשר ללא צורך ךחזור למתכונת שהיתה בעבר.
הסיבה לכך שהרבה בעלי עסקים מעוניינים להעסיק עובדים בעבודה מהבית, כיון שזה דבר שחוסך להם הרבה מאוד הוצאות מיותרות, שאילו העובדים שהם מעסיקים תחתיהם היו עובדים מהבית שלהם היו פשוט נחסכים להם, כמו למשל הוצאות של הנסיעות של העובדים כל יום הלוך חזור לעבודה ולבית, וכן שכירות של המקום שממנו העובדים יעבדו שעולה הרבה מאוד כסף, במיוחד עם זה נמצא במקום מרכזי. וכן הוצאות של החזקת המקום כמו חשמל ומים וציוד, שאלו דברים שהרבה מעסיקים ראו אחרי הקורונה בפרט שאם יש להם את היכולת לחסוך את ההוצאות האלו אז למה שהם לא יחסכו אותם ויגדילו את ההכנסות שלהם יותר.

Tags :
Share This :