עבודה מהבית – אתגר שני: מיקוד

אז האתגר השני בתהליך מציאת עבודה מהבית הוא מיקוד הידע שלך והאופן שבו אתה מציג אותו למעסיק. הבעיה אצל רוב האנשים היא שהם יודעים הרבה דברים וממלאים את קורות החיים שלהם במגוון רחב של נושאים. אפילו שהם באותו תחום כל נושא הוא נושא בפני עצמו והפואנטה היא להציג את הנושא שאתה הכי מתמצא בו ולהרחיב עליו כמה שיותר בצורה כזאת שאפשר להבין מה לעשות איתך בעבודה ומה אתה יכול לעשות בשבילם.
זה לא חכמה לדעת קצת מכל דבר לרשום עשר נושאים שונים בקורות חיים. זה מחשיד שאתה אולי מתפזר ולא מתמצא במשהו אחד ספיציפי או תחום ספיציפי. למשל בהנדסת תכנה יש מגוון גדול של שפות, חלקם בשביל אתרים ואחרין בשביל תוכנות. מה הטעם להראות בקורות חיים שאתה יודע גם את זה וגם את זה אם זה לא מה שהם מחפשים? בדרך כלל מעסיקים יעסיקו מישהו אחד לבנות אתר ומישהו אחר לבנות תכנה, אלא אם כן זה סטאראפ של שני אנשים. אם אתה באמת מבין בשני העולמות אז תראה את זה, תסביר מאיפה הידע ותראה פרוייקטים, אולי אפילו משהו שאיכשהוא משלב בין שניהם.
תראה למעסיק שאתה עדיין רוצה ללמוד ומה אתה צריך ללמוד. מאיפה אתה מתכנן להשיג את הידע הזה. כמה שיותר תדע את העבודה שלך ותוכיח שאתה באמת יכול ויודע את מה שאתה טוען שאתה יודע, יגדל העמדה שלך להציג דרישות, ואם אחד מהדרישות שלך זה לעבוד מהבית, אז יש סיכוי גבוה מאוד שתוכל להשיג את זה.
צריך כל הזמן להתכונן לראיון עבודה ותמיד להיות מוכן לענות על השאלות, לצפות מראש מה ישאלו אותך ומה תענה, כמו מקרים ותגובות מהצבא. מראיינים הם חסרי סבלנות ומחוסרי זמן, הם צריכים לעבור על מלא מתראיינים ביום בתקווה שהם מצאו את האחד שמתאים לעבודה. אם על ההתחלה בראיון תצליח לעשות את הרושם שאתה האחד הזה, אז הראיון יזרום הרבה יותר טוב למראיין יהיה יותר סבלנות אלייך כי הוא ידע שיכול להיות שהוא מצא את הבן אדם הנכון לתפקיד והוא יוכל לעבור לנושא הבא באג'נדה שלו. יקבל את העמלה שלו עלייך ויוכל לסמן וי על השיבוץ המוצלח איתך. לכן חשוב מאוד הרושם הראשוני והוא קריטי להצלחה. אתה אולי יכול לחשוב שאתה מתאים לתפקיד ואולי אתה באמת מתאים אבל בלי קליק נכון בינך לבין המראיין, הדרך מאוד תלולה בדרך לכישלון הראיון. זה יכול לפגוע בביטחון שלך לקראת הראיון הבא ובכלל זה ידחה את מועד ההתחלה שלך בחולם התעסוקה. אז צריך לתת את המיטב, וזה מוערך מאוד בתעשייה, כי אם אתה מתאמץ מאוד עד כדי כך שאתה כבר מזיע זה אומר שאתה באמת רוצה את התפקיד ואתה תהיה מוכן לעשות הכל כדי לשמור עליו. אתה תלמד תעבוד קשה ותצליח ותביא ערך מוסף לחברה.
עם גישה כזאת אי אפשר להיכשל כי אנשים מגיעים לעמדות טובות בחיים ומקומות עבודות טובים ללא הכשרה וללא הידע המתאים, וזה למה? כי הם מתאמצים, מתאמצים להראות שהם יכולים ומתאימים, ויש מלא מקומות שישמחו להכשיר אותך אם הם רואים בך שלפחות יש לך את הידע הבסיסי בתחום אבל גם יש לך יכולת מרשימה ללמוד ורצון להשקיע, וכמובן רעב להצלחה אף פעם לא מזיק.

עבודה מהבית גם המעסיקים וגם העובדים מרוויחים – מאמר 5.
בדרך כלל שמדברים על עבודה מהבית חושבים שזה משהו קל בגלל שזה מהבית ולא ממקום העבודה אבל האמת שזה בדיוק כמו לעבוד רגיל ממקום העבודה ואפילו גם המעסיקים וגם העובדים יכולים להפיק מזה דברים טובים יותר מהעבודה במקום הרגיל העובד יכול להגדיל את היעילות שלו ומה שגורם למעסיק להרוויח יותר זמן וכסף
אבל בשביל לעבוד מהבית צריך לוודא קודם שיש סביבת עבודה בבית שתתאים לעובד והעובד יצטרך ללמוד איך להתמודד עם סביבת העבודה החדשה וגם העובד יצטרך להיות מפוקס בעבודה וגם חשוב מאוד בשביל שהעובד לא ירגיש בדידות אז שיישאר בקשר עם שאר החברים מהעבודה
ומצד הבוס הוא יהיה חייב לדאוג לצרכים שלו וגם לדאוג לו מבחינה נפשית
למשל אם העובד מסוגל להתרכז במשך הרבה זמן או האם יש לו סביבת עבודה טובה לעבוד בו או אם יש לו את כל מה שצריך בשביל לעבוד או שהמעסיק צריך לדאוג שיהיה לו את כל מה שהוא צריך.
לפעמים למעסיקים אין כוח להתעסק כל מה שכרוך בעבודה מהבית והם מעדיפים שהעובדים יגיעו למשרד וזהו וזה יוצר מצב פחות נוח כי לעובדים יותר נוח שהעבודה תהיה מהבית

Tags :
Share This :