עבודה מהבית – איפה זה פוגש אותנו

כידוע, התקופה האחרונה על כל תהפוכותיה הביאה עימה גם שינויים המתחוללים בתחומים רבים,בניהם גם תחום ההעסקה. בזמן האחרון עקב הנסיבות ניתן להבחין בשינוי משמעותי שחדר לתחום והוא-מקום העבודה, “עבודה מהבית”.

אז מה היא בעצם? וכיצד היא קיבלה תנופה בזמן הזה?
בפרוץ הקורונה נקלעו חברות רבות ומעסיקים למציאות בה הפתרון היחיד להמשך קיום העסק הוא הוצאת העובדים בו לעבודה מהבית. נשמע בהתחלה קצת מסובך,אך התחלואה שעלתה בקצב מדאיג לא הותירה שום ברירה והיה דרוש פתרון דחוף. הרעיון של העסקת העובדים דרך הרשת מבתיהם נמצא כמענה המושלם. מסתבר כי בעידן המחשבים והאינטרנט,הדבר התאפשר די בקלות ועם הערכות נכונה עובדים רבים חוברו מרחוק והחלו לעבוד מביתם. תארו לכם, נציגי שירות, אנשי הייטק, חשבונאים ועוד..

למרות שבזמן מסויים הקורונה דעכה מעט, טרנד ה”עבודה מהבית” רק הלך ותפס תאוצה בקרב מקומות המון מקומות עבודה . מסתבר שלדבר יש יתרונות רבים, כמו גם העובדה שאנשים רבים פשוט הסתגלו כל כך לעבודה מהבית, לתנאים ולנוחות ועשו זאת בצורה מושלמת.
עד כאן הכל מוכר, הרי כולנו היינו כאן בשנה האחרונה לראות זאת. אך, מה שלא כולנו יודעים שעולם התעסוקה הביתית נגיש לכל אחד ואחת, ולא רק למי שמקום עבודתו החליט אי אז לשלוח את עובדיו לעבוד מביתם.

ובכן ,גם אם נניח לרוח התקופה הרי שכאשר נבחן את העניין של עבודה מהבית נמצא יתרונות רבים, אשר לדעתי הבולט שבהם הוא עצם כך שאם נשארים בבית, נחסכת מאיתנו התארגנות בוקר ארוכה (כמובן שזה לא סותר התארגנות קלה שתעזור לנו להכנס לעניינים ולהרגיש פרש) ונסיעות, שבמקרים רבים בשעות הבוקר הם עלולות להיות ארוכות ומתישות, גם לנוסעים ברכבים פרטיים. כמו כן, בעבודה מהמשרד ישנם לעיתים מצבים לא צפויים שמסיחים את דעתנו כגון חבר שנכנס לפטפט, המולה במסדרון וכדומה. בבית קל יותר לדאוג לסביבת עבודה שקטה בה הנגישות לצרכי גבוהה ומיידית.

בחיפושיי אחר עבודה מהבית , נתקלתי באתר שנקרא, כמה מפתיע “עבודה מהבית” . האתר מציע משרות רבות, בתחומים מגוונים המתאימים לכל האוכלוסיה על כל סוגיה. בין אם אתה פרילנסר, בעל וותק בשירות לקוחות או איש סייבר שמחפש לשבת בבית עם הקפה והלפטופ, שם תמצא את מה שאתה מחפש. מעסיקים פרטיים, חברות כגון קופות חולים וחברות הנותנות מענה ללקוחות ואפילו מענה על סקרים שאפשר לעשות בכל זמן שנוח לכם ביום.

אז כמו שפתחתי, התקופה מלאה בשינויים, ושוב הקורונה חזרה. עבודה מהבית מסתבר תמיד תהיה רלוונטית- נקווה שנעשה זאת עוד בתקופות טובות ובריאות. בואו נגיד שאם מצאתם את עצמכם יושבים בבית באיזה בוקר ואומרים “הלוואי שיכלתי לעשות עכשיו משהו שיכניס לי כסף” -יש לכם על מה לסמוך. קומו וחפשו עבודה מהבית, זה כל כך קל.

Tags :
Share This :