עבודה מהבית – איך להיות קלדן/ית טוב/ה

תקופת הקורונה שיבשה את כל חיינו, כל אחת הרגישה את זה בעצמה, אבל אחת המהפכות הטובות שהקורונה הכניסה לחיינו, היא ה'עבודה מהבית', מעסיקים רבים העבירו את העובדים למתכונת 'עבודה מהבית' עובדים רבים עזבו את עבודתם במטרה להיות עצמאים ב'עבודה מהבית'.

עבודה מהבית מספקת מספר רצונות החל מהרצון להימנע מהפקקים הקשים שמאפיינים בשנים האחרונות את כבישי המדינה, או ממציאת חנייה סמוך לעבודה (אתגר שנהיה קשה יותר ויותר בכל יום שעובר) הרצון לנהל זמן לבד, לעבוד מבלי שבוס או מנהל ימצא בקרבת מקום ויפקחו על כל צעד, וכמובן היכולת ליהנות מעבודה שלא דורשת התארגנויות רבות לפני שיוצאים אליה.

ואכן כיום ניתן למצוא עבודות מהבית בשלל תחומים החל מאישורי הגעה לאירועים, עבודה במסחר בשוק ההון, עבודה בעיצוב וגרפיקה ועוד.

עם זאת אחת העבודות שנחשבות כאלה שניתן לבצע בראש שקט ובזמנים מתאימים תוך שילוב עם חיי היום יום היא עבודה בקלדנות.

אבל איך מוצאים עבודה בקלדנות מהבית? למי עבודה כזאת מתאימה? וכמה אפשר להרוויח מזה? כל התשובות והמידע בהמשך.

קודם כל בשביל לעבוד מהבית חייבים להיות אנשים חזקים, בעלי משמעת עצמית גבוהה, שיכולים לקבוע לעצמם סדר יום ולעמוד בו, ולא לברוח בכל רגע נתון לבעיות שצצות בניהול השוטף של הבית, צריך גם לדעת להפריד בין העבודות השוטפות של הבית למשימות של העבודה ולא לערבב בין החיים המקצועיים לחיי הפרט.

למי מתאימה עבודת קלדנות

כמובן שעבודת הקלדנות באופן ספציפי אינה מתאימה לכל אדם, היא מתאימה לאנשים שיודעים להקליד במהירות וכזאת שגם חפה מטעויות ושגיאות כתיב.

היא דורשת גם שמיעה מעולה, פעמים רבות עבודת הקלדנות כולל תמלול של שיחות מסרטונים או מהקלטות, כאשר לשם כך נדרשת שמיעה טובה, בשביל להבין את הנאמר בשיחה בצורה ברורה.

היא גם דורשת יכולת פיענוח מיוחד, לעיתים קרובות מגיעים כתבי יד עם כתב בלתי קריא, וכאן נכנסת לתמונה יכולת הפיענוח של הקלדן, ככל שיכולת הפיענוח תהיה גבוהה יותר, ההצלחה תהיה גדולה יותר.

תכונה נוספת שנדרשת ממי שרוצה לעבוד בעבודת 'קלדנות' היא 'סבלות' עבודת ההקלדה דורשת שמיעה חוזרת על מה שנאמר בסרט הקלטה, או לנסות להבין טוב יותר מה נכתב בכתב יד, מה שכמובן דורש סבלנות לא מעטה, אם אתם קצרי רוח, אל תנסו להתחיל בעבודה הזו… תלכו על עבודות אחרות נוחות יותר.

אם החלטתם לקחת לידים את עבודת הקלדנות, שימו לב שאתם יודעים לבחור את עבודת הקלדנות המשתלמת ביותר כמו גם את המעסיק או את הלקוח שמעביר אליכם את העבודה, אל תהססו לשאול את עצמכם, האם העבודה זורמת לכם? האם הלקוח הינו כזה שקל לרצות? או שמא מדובר בעבודה מול לקוחות קשים מידי שלא מתאימים להקצאת הזמנים שלכם. בחרו לקוחות שיש לכם אינטראקציה טובה עמם ושקל לכם לתקשר עמם.

איך מוציאים עבודות

כיום ניתן למצוא עבודה מסוג זה בשלל פלטפורמות פרסום אליהן תגיעו בהקלדה במנוע החיפוש את המילים: קלדנות מהבית דרושים. בחיפוש ממוקד זה תגיעו אל שלל לוחות דרושים, אל פורומים, אתרים שמציעים עבודה בקלדנות ואף אל רשתות חברתיות ודפים ייעודיים.

עבודה בקלדנות היא כזאת שמחיריה משתנים כאשר התשלום נעשה בדרך כלל לפי מילה. כיום ישנם לקוחות שישלמו 0.10 אגורות למילה עד כאלה שישלמו 0.50 אגורות למילה ואף יותר. עם זאת הרווח שתפיקו קשור גם למחיר פר מילה, אך בעיקר לקצב שבו תעבדו ולהספקים שלכם.

Tags :
Share This :