עבודה מהבית – איך יוצרים צוות מנצח חלק 3

במאמרים הקודמים הבאנו את המצב בו כל מעסיק מכיר ויודע שישנם שני סוגי צוותים, יש את הצוות שמצליח יותר, ויש את הצוות שמצליח פחות, והבאנו שמחקרים רבים עמדו על כך, וניסו להבין מה המאפיינים הבולטים עבור צוות מנצח, וכולם הצביעו באופן חד משמעי כי המאפיינים הבולטים הינם אוטונומיה מוחלטת בכל הנוגע לאיל והיכן לעבוד, אך החלק המאפיין הבולט השני הוא קשר בינאישי עמוק ורחב בין כלל חברי הצוות.
המחקרים הראו כי ככל שיש קשר עמוק וחזק יותר – תפוקת העבודה גבוהה יותר.
כמובן שבחיים רגילים בו עיקר העבודה מתרכזת סביב עבודה במשרד, הנתונים האלה מגיעים כמעט בצורה טבעית, אך בזמנים מעורפלים ובלתי ברורים, בזמנים שבו מי שקובע את ההתנהלות המשק הוא נגיף קטנטן המצב להגיע למאפיינים האלה הוא קשה עד כמעט בלתי אפשרי, והתחלנו להציג מספר אפשרויות שיכולות לעזור לכל מעסיק להגיע לתוצאה הראויה של גיבוש אישי חזק בין כלל חברי הצוות.
במאמר שלפנינו נמשיך להציג את הטיפים שיאפשרו לכל מעסיק לגרום לגיבוש קבוצתי חזק בין כלל חברי הצוות.
שיחות אישיות בין המעסיק לעובד
אחד הדברים החשובים ביותר, הוא קשר אישי עמוק בין המעסיק לעובד, באופן טבעי יש הבדלי מעמדות בין המעסיק לעובד, המעסיק תמיד נמצא ברמה אחת גבוהה יותר מהעובד, מה שגורם פעמים רבות לעובד להיות סגור ומופנם כלפי המעסיק, מצב כזה יכול לעורר המון טענות על המעסיק ולייצר תחושה של תסכול עמוק, מה שכמובן לא תורם הרבה לגיבוש ולחיזוק של כלל חברי הצוות.
אז בימים כתיקונם, המעסיק מסתובב במשרד, יכול לקרוא לכל עובד לשיחה אישית, מידי פעם לצ'פר עובד כזה או אחר, לחלק מחמאות לעובדים שהצטיינו, ובעיקר להרגיש את הדופק של כלל חברי הצוות, אך בעבודה מהבית זה כמעט בלתי אפשרי, ה'זום' אינו מאפשר למעסיק לקרוא את הפנים של העובדים והשיחות האישיות בין כלל העובדים לא קיים.
לכן העצה המשמעותית היא להקפיד מאוד על שיחות אישיות בין המעסיק לעובדים, אמנם זה לא יהיה בצורה פרונטלית, אך יש משמעות גם לשיחות זום, כמובן שקצב השיחות צריך להתגבר יותר, אבל השיחות מוטיבציה האלה יכולות לעזור באופן משמעותי מאוד לכלל גיבוש חברי הצוות.
פגישות פרונטליות
מי זוכר מה פגישה פרונטלית? הפגישות עשו לוקיישן ל'זום' שיחות הטלפון הפכו להתכתבויות בוואצאפ או באימייל, אך אחרי הכל, אין תחליף אמיתי לפגישות פרונטליות, זה נכון שניתן להרים כוסית גם באמצעות שיחת ה'זום' אבל החיבור העמוק והאישי נותר מהתחככות אמיתית וישירה, ולא באמצעים טכנולוגיים כאלה או אחרים,.
ולכן גם במצב הזה של הקורונה, אל תוותרו על פגישות פרונטליות בין כלל חברי הצוות, אחת לתקופה תקיימו פגישה פרונטלית בין חברי הצוות, זה יכול להיות שיחת מרעים, וזה גם יכול להיות סיעור מוחות בענייני העבודה, הפגישה בחלל אחת יכולה לתרום המון לגיבוש כלל חברי הצוות, וכמובן להפוך את הצוות לצוות מנצח.
בניית מורל קבוצתי
הטיפ האחרון ואולי החשוב מכל, זה נכון שיש המון דרכים לייצר קשר אישי ועמוק בין כלל חברי הצוות, אך יש דבר אחד שיכול להיות הקובע האם יהיה צוות מנצח או לא והוא מורל קבוצתי, ככל שהמורל של כלל חברי הצוות יהיה בשמיים – הצוות יהיה מנצח יותר, ואם המורל יהיה ברצפה – איכות הצוות יהיה בהתאם.
האיש היחיד שיכול לקבוע מה תהיה רמת המורל הוא המעסיק, למעסיק יש אתה אפשרות לייצר מורל גבוה או מורל נמוך, ולכן חשוב מאוד שהמעסיק ינסה להגביר את המורל בין כלל חברי הצוות.

Tags :
Share This :