עבודה מהבית – איך זה קרה?

אז גם אני, כמו הרבה אחרות ואחרים, מצאתי את עצמי בשנה הזו מחפשת עבודה מהבית. בסגר הראשון ההוא, זוכרים – פסח שעבר? שרנו “מה נשתנה” מהמרפסות? זוכרים את זה? אז יומיים אחרי זה ילדתי. והקורונה מהבימבחינתי הייתה חופשת לידה ארוכה שכולם היו בה איתי. היה כיף.

ואחרי כמה חודשים של אושר אינסופי וחוסר שינה רציני, רציתי לחזור לעבוד, אבל העבודה הקודמת כבר לא הייתה רלבנטית. וככה נתקעתי – אז מה עושים?

בכל זאת רוצה להתפרנס, להכניס קצת כסף. משהו.

למי לא התקשרתי – לכל החברים, הקרובים והפחות, שלחתי מיילים בכמויות למשרות שבכלל לא עניינו אותי. ואחרי חודשיים כאלה, לא קרה כלום.

חברה טובה, שעובדת כבר כמה שנים מהבית, כל הזמן אומרת שאני יכולה למצוא עבודה מהבית– כזו שאוכל לשלב אמהות לתינוקת קטנה וקשר עם העולם החיצון.

לפני שבועיים הגעתי במקרה לאיזה אתר באינטרנט שמרכז משרות רבות לעבודה מהבית – לחצתי על כפתור קטן, ועולם עצום נגלה בפניי: עבודות קטנות, בינוניות, קלדנות, תמלולים, תרגומים, אדמיניסטרציה, שירות לקוחות ומה לא. לקח לי יום לעבור על חלק מהצעות העבודה מהבית.

ואחרי בינג’ באינסופ הצעות, התחלתי לאט לאט לשלוח אימיילים. וראי זה פלא – קיבלתי המון מיילים חזרה. התחלתי לענות, שלחו לי לעשות כל מיני בחינות קטנות (עברתי את כולן..), והופ – תוך ארבעה ימים מצאתי את עצמי עובדת במהלך היום, משתדלת לעמוד בדד ליינים, שולחת מיילים בחזרה, מקבלת פידבקים. מי חשבה שתוך מספר ימים מחיציה על כפתור באתר, אני אהיה כל כך עסוקה.

השלב הבא הוא להבין כמה כסף יוצא לי מהזמן שלי, ואיך אני מתייעלת ומשתפרת בעניין.

תודה לך קורונה – אפשרת לי להיות בשקט עם התינוקת שלי. ובזכותך גיליתי שהיום באמת באמת אפשר לעבוד אחרת. להיות בביתי, בלי צורך לנסוע שעה לכל כיוון, לשבת בישיבות משמימות, לחשוב מידי בוקר מה ללבוש. אני בביתי הקט, מחליטה איך לנהל את היום שלי, ובעיקר מרגישה עצמאית. כל היתרונות של עבודה מהבית.

בינתיים זה עובד. עד השלב הבא…

Tags :
Share This :