עבודה מהבית – איך אפשר להרוויח כסף מיוטיוב?

מי לא מכיר את יוטיוב? יוטיוב הוא אחד האתרים הפופולאריים ביותר להעלאת סרטונים, ויש בו תעבורה עצומה בכל יום, ובודאי שאלתם את עצמכם, האם זה אפשרי להרוויח ביוטיוב? ומהי הדרך המוצלחת ביותר להרוויח?

מי יכול להרוויח

אמנים, מומחים בענפים מסוימים, מוזיקאים או אנשים אחרים שיודעים לדבר למצלמה יוכלו למנף את עצמה ולהרוויח כסף דרך פלטפורמת 'יוטיוב'.

מהם המדדים ביוטיוב

לפני שנתחיל לפרט מהי הדרך להרוויח כסף ביוטיוב, חשוב להכיר מספר מדדים שיש להם משמעות רבה לגבי הרווחים שלכם.

צפיות – אחד המדדים הבולטים ביוטיוב הוא מספר הצפיות שיש לכל סרטון, יוטיוב בודק את כמו הצפיות ואמינותן ועל פי זה הוא נותן את הדירוג המתאים.

לייקים – מדד נוסף הוא כמות הלייקים שמקבל הסרטון, ככל שהסרטון מקבל יותר לייקים יוטיוב מבינה עד כמה הסרטונים שלכם אהודים על הצופים, מה שיעזור לכם לקבל דירוג גבוה.

שהייה בסרטון – מדד נוסף (יחסית חדש) שיש ליוטיוב הוא בדיקה עד כמה הסרטון שהעלתם מעניין, וזה על ידי בדיקה מהו זמן הצפייה הממוצע ומיהם המשתמשים שצפו בסרטון, ידע זה מעניק להם להבין איזה גולשים צפויים להתעניין יותר, ופועלים בהתאם.

עבודה מהבית – שיתופים – אנשים באופן טבעי לא נוהגים לשתף סרטונים בקלות, ברגע שיוטיוב מזהה על סרטון מסוים שיש לו כמות גבוהה של שיתופים, היא מבינה שיש לכך סיבה מוצדקת ותפעל לקדם את הסרטון.

ממה נובעים הרווחים

אחרי שהבנו את המדדים הבסיסים של יוטיוב, נבין מהיכן נובעים הרווחים ביוטיוב, אחד הדרכים המרכזיות להרוויח הוא על ידי ה'פרסומות', הפרסומות שקופצות באמצע הסרטון, או פרסומות שנמצאות בתחילת הסרטון או לאחריו, אפילו פרסומות שנמצאות בצורת טקסט בתחתית הוידאו, כל אלו ממנפים את הרווח בכל צפייה.

טיפ – ככל שהסרטון שתעלו יהיה ארוך יותר, הוא יוכל להכיל יותר פרסומות, מה שיעניק לכם רווח גדול יותר.

ככל שמספר הצפיות יהיה גבוה יותר, אתם תרוויחו יותר, בעיקרון על כל 1000 צפיות תוכלו להרוויח בין דולר ל-8 דולר, אמנם זה נשמע מעט, אבל אם הסרטון שלכם יקבל מיליון צפיות, אתם תרוויחו 1500 דולר שזה כמובן רווח ריאלי, אך עם זאת, זה יעד שלא ניתן להגיע אליו בקלות.

צורה נוספת להרוויח כסף זה על ידי 'דחיפת' המוצרים – במידה ויש לכם קהל שמעריך אתכם במשך תקופה ארוכה, תוכלו לקדם מוצרים דיגיטליים או פיזיים ולהמליץ על זה לקהל שצופה בכם, כך תוכלו להרוויח תוספת נחמדה לרווחים שלכם.

עוד דרך שניתן להרוויח בה זה על ידי 'שיווק שותפים בווידאו' גם כאן אתם זקוקים לערוץ יוטיוב עם המון חברים שמעריך אתכם ואת התוכן שלכם, וכאן לא תקדמו מוצרים מסוימים, אלא אתם תפרסמו קישורי אפיליאייט למוצרי שונים מאמזון או מכל חברה אחרת, ואתם הודות לרכישות המרובות תגזרו קופון לא רע ותהנו מעמלות גבוהות על כל רכישה שתעשה דרך הקישור שלכם.

איזה סרטונים יכולים להצליח ביוטיוב

למעשה אין תשובה ברורה לשאלה הזו, מה שהיה פופולארי אתמול יכול להיתפס היום כמשהו מיושן ולא עדכני, אחת היוצרות הרווחיות ביוטיוב היא יוצרת אמריקאית שמעלה סרטוני הדרכה לאיפור, כנראה שמדובר בנישה רווחית מאוד, אך באותה מידה ניתן למצוא סרטוני חתולים שמאוד מצליחים.

לפני שאתם מתחילים לעלות סרטונים, תחשבו טוב מהו הכישרון הייחודי שלכם, ומהו היתרון היחסי שיש לכם בעולם הווירטואלי ותשקיעו בזה, זכרו ככל שתקדישו זמן ומחשבה על הסרטון אותו אתם מעלים, יש סיכוי רב יותר שהוא יצבור מספר צפיות גבוה יותר.

Tags :
Share This :