עבודה מהבית,שמעתם?

כן גם אני עד לפני כמה זמן לא שמעתי.
אבל אז ראיתי מודעה,והשארתי פרטים כמו כולנו בערך לא?
ואיך אומרים זה מתחיל בצעד וזה לגמרי התחיל מצעד ושינה חיים.
אז אספר לכם מעט..
עבודה מהבית,היא עבודה לכל דבר באשר היא!
רוב מקומות העבודה כיום משלבות עבודה מהבית ולמה?כי זה משתלם להם בהמון פרמטרים כמו תחזוק אנשים,ביטוח וכדומה.
עם פרוץ מגפת הקורונה עוד ועוד אנשים ומקומות עבודה נכספו למושג עבודה מהבית והכירו והתפתחו בו.
עבודה מהבית נעשית באמצעות אמצעים טכנולוגים שונים כגון:מחשב,טאבלט,פלאפון וכדומה.
העבודה נעשית מכל מקום בעולם ובארץ היא לא מגבילה אותך לאן תלכי ומה תעשי.
את לגמרי חיה את החיים שלך וזה יתרון ענק כי העבודה היא חלק מהחיים שלך והיא משתלבת בהם ולא את בתוכה.
העבודה נעשית בכל זמן שרק יהיה לכם פנוי.
בעבודה מהבית לרוב מרוויחים יותר,מאשר בעבודה משרדית.
עבודה מהבית מפתחת לנו יכולות ומסוגלות ללימוד עצמי ולשאיפות אין תירוצים הכל תלוי בנו!
כולנו יודעים,שכל הורה/דוד וכל אדם בוגר יש לו חיים!
וכמה זמן זה חשוב,ואם העבודה לא תכיל אותנו ואנחנו נשתלב בה ולא היא בחיינו היא תבטל את עצמנו ומה עשינו בזה אם יהיה ביטול עצמי,למה אנחנו עובדים אם לא לשאוף ולהגשים?!
כדרך אגב,עם המציאות ההזויה של היום כמה חשוב להראות לדור העתיד את עולמנו הטוב,המכיל והמקבל.
מה שבדור שלנו,המון לא קורה!
עבודה מהבית משלבת אנשים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים באשר הם!
זה הזמן להגיד לדור העתיד שלכולם יש מקום בחברה שלנו ואין שונה יש מיוחד!
היום זה הוא מחר זה משפחה!
הכל תלוי בכם.
אז יותר טוב מזה לאן נגיע?
ותזכרו,שלמה ארצי אמר לתאר עולם יפה פחות עצוב ממה שהוא ככה והוא צודק!
אנחנו מנהלים את העולם והכל מתחיל בצעד אם אנחנו נשנה הכל ישתנה!
קודם כל להגשים את עצמכם ולא לוותר אתם בשר ודם!
תהיו ולא אל תהיו,תחיו את הרגע תשאפו ותקרעו את החיים!
ותתחילו בצעד,כי עבודה היא פרמטר עיקרי והיא פותרת המון בחיים,אז מחכה לכם איתי.

לכולנו יצא לפגוש אותם, ה"עובדים מרחוק" אלה שיושבים בבתי קפה עם הלפטופ וכוס הקפה שתמיד לידם,מלאי הרוגע והשקט, אלה שלא ממהרים לעבודה ולא קמים לפי השמש כדי להספיק להגיע לפני הפקקים של הבוקר,האנשים שבחרו לעזוב את העבודה המשרדית והמוכרת ולעבור לעבודה קצת אחרת, אבל יצא לכם לחשוב מה הם באמת עושים?
עבודה מהבית או בשמה השני "עבודה מרחוק", היא שיטת עבודה חדשה המאפשרת לעובדים רבים עם מגבלות של זמן, מקום מגורים ועוד לעבוד מכל מקום ובשעות נוחות המותאמות לסדר היום שלהם.
עבודה זאת מתנהלת לרוב דרך המחשב והטלפון הפרטי של העובדים ובאופן עצמאי תוך תקשורת תמידית עם המעסיקים, תקשורת זאת יכולה להתנהל בדרכים רבות,
אם זה דרך שיחות ווידיאו, בטלפון או דרך אפליקציות לתיעוד ובקרה על העבודה שנעשת, אפליקציות אלו נוצרו במטרה לגשר על הפערים הגיאוגרפיים ולשפר את ההתנהלות של העובדים מרחוק.

עבודה מרחוק תפסה תאוצה רבה בשנים האחרונות בעקבות שינויים טכנולוגיים ומשברים עולמיים, ביניהם גם משבר הקורונה שהשפיע על אנשים רבים אשר הפכו חסרי תעסוקה, ועל בתי עסק שנאלצו לסגור את דלתותיהם למפגשים פרונטליים ולחשב מסלול מחדש.
משבר הקורונה רק הגביר את הצורך בשינוי דרך התעסוקה המוכרת, וגרם לבתי עסק רבים לשנות את אופן התנהלותם, ולהעביר את עיקר העבודה הרחק מהמשרד הישר לביתם של העובדים, על מנת להתגבר על המגבלות החדשות שצצו.
משבר זה פרסם את שיטת העבודה החדשה לא רק בפני המעסיקים אלה גם בפני העובדים הדורשים תנאי תעסוקה טובים ודינמיים יותר שיאפשרו להם לנהל את חייהם לצד העבודה ולא להפך.

לצד יתרונות רבים שבאו בין היתר בעקבות משבר הקורונה עבודה מהבית הביאה איתה שלל יתרונות נוספים לאורך השנים, לא רק שהיא מצמצמת משמעותית את התנועה הרבה בכבישים ואת זיהום האוויר הנפלט מכך,
היא חוסכת לעובדים זמן רב שאותו הם יכולים להשקיע בעבודה ובחייהם הפרטיים, ובכך משפר את תנאי העבודה ושומר על העובדים לאורך זמן.
מה גם שעבודה זאת שומרת על תקשורת תמידית עם העובדים,מעלה את הפרודוקטיביות שלהם, מייעלת את תהליכי העבודה ומאפשרת הן למעסיקים והן למועסקים עבודה רגועה ומסודרת יותר.
אך לצד הכל קשה שלא לדבר גם על היתרונות הכלכליים החוסכים בהוצאות על נסיעות, דלק, אוכל ועוד… יתרונות המשכנעים רבים לעשות את המעבר החד ממה שהם הכירו עד כה.

מהסיבות האלה ועוד רבים עבודה מהבית נהייתה פופולרית מאוד בשנים האחרונות בקרב צעירים רבים ואף עובדים יותר מבוגרים שהבינו שהעבודה המשרדית כבר לא עבורם ומחפשים תנאי עבודה טובים ודינמיים, וכך גם בתי עסק המחפשים להרחיב את אופקם ולעבור לשיטה החדשה הרחק מבנייני המשרדים הגבוהים.
אך יש לזכור כי שיטה זו היא לא מתאימה לכולם, היא דורשת אחראיות, ניהול נכון של זמן, יצירת סביבת עבודה נוחה ובריאה, שמירה על סדר וארגון, והחשוב ביותר המון משמעת עצמית מצד המועסק, והמון תקשורת משני הצדדים על מנת שעבודה זאת תתנהל על הצד הטוב ביותר ותעניק לשני הצדדים את יתרונותיה הרבים.
עבודה מהבית בסופו של יום היא ענף אחד בתוך תחום גדול של תעסוקה, כיום יש שלל אפשרויות בחירה, וגם בתוך תחום זה יש המון מקומות עבודות המציאים תנאי עבודה שונים, ביניהם גם עבודות המשלבות בין העבודה המשרדית לעבודה מרחוק, כך שהשמיים הם הגבול והבחירה היא באמת אינסופית, כרגע נשאר לכם רק לבחור את הדרך המתאימה לכם ולצאת לעבודה.

Tags :
Share This :