עבודה מבית – למי זה יכול להתאים? — אני מתאר לעצמי שיש אנשים שאוהבים לצאת ולעבוד,

לעומת זאת אנשים שהלך המחשבה שלהם מפוזר בעיקרו. הם אינם מתוכננים. והפעולות שלהם ספונטניות ובלי מחשבה, יהיה להם קל יותר לעבוד במקום עבודה. כשיש בוס מעליהם שמקציב להם שעות עבודה מסודרות. עם קולגות שעושעם את אותה המטלה, וסביבת עבודה מסודרת שלא תסיח את דעתם לעניינים אחרים.
גם אם אתם בסגנון האופי הזה והבנתם את המעלות הרבות שקיימות בשוק העבודה מהבית, ודאי שיש לכם אפשרות לעבוד מהבית אך תצטרכו לעבוד גם על סדר יום מסודר שמתאים לכם. תהיו זקוקים לניהול יומן מסודר, כך שתראו בצורה ברורה את המטלות והמטרות לאותו היום, כך לא תתבלבלו ולא תקפצו מדבר לדבר ללא מחשבה.
יהיה לכם ברור באיזה שעה אתם קמים בבוקר, כמה זמן לוקחת ארוחת הבוקר, וכמה זמן אתם מקציבים לעבודה, ורק לעבודה בהתרכזות מוחלטת.
אז כמו שהבנתם, למרות שעבודה מהבית מתאימה כביכול לאנשים יותר שקטים ומופנמים שלא צריכים סביבת עבודה חברתית, וכן חאנשים יעילים ומסודרים.
עבודה מהבית יכולה בהחלט להתאים לכל סוגי האנשים, כמובם עם הכוונה. מציאת נקודות הקושי ופתרונות יהיו בשפע.
לא משנה מה האופי שלכם אך אם בחרתם לעבוד מהבית, יש לשים לב לנקודה חשובה לא פחות וקריטית ממש לבריאות שלכם.
וזה כמובן הפעילות הגופנית.
גם אם אתם אנשים עמוסים ועסוקים שלא מוצאים זמן פנוי לעסוק בפעילות גופנית. אם תעבדו מחוץ לבית תרויחו ממילא את ההליכה למקום העבודה, לתחנת האוטובוס,לחנייה ,עלייה במדרגות, והפעילות שעושים בלאו הכי.
אך העובדים מהבית אין להם אפילו את הפעילות הזו. ואם לא יצאו באופן יזום לאיזושהי פעילות גופנית הם ממש מסכנים את הגוף שלהם, את מערך חילוף החומרים ואת הפעילות הרציפה של מערכות הגוף. מה שהם ודאי לא רוצים…
אז חשוב מאד וקריטי לצאת לאיזושהי פעילות גופנית הליכה, ריצה, מה שמתאים לכם
ותמיד יש את האפשרות גם להתאמן מהבית
אך העדיפו לפחות פעם ביום לנשום אויר נקי וצלול שינקה וישחרר אתכם ויתן לכם כח וחידוש לעוד יום עבודה מקסים ומוצלח

ואני גם לא שולל את זה עבור עצמי, לצד זה יש אנשים שלא כל כך נהנים מזה ועבודה מבית יכול להוות פתרון עבורם.
הרבה עבודות הם דרך המחשב והאינטרנט רובנו כבר יש יכולות בסיסיות בגוגל ואופיס, יש גם עבודות בשירות לקוחות, תמיכה טכנית המערבת גם את שימוש בטלפון. אלה העבודות הבסיסיות שלא דורשות כישורים מיוחדים מדי.
אם אתה יכול לבנות אתרים או תוכנות יש לך עוד אופציות… אפילו חברות המאפשרים עבודה מהבית, לאו דווקא צריך להיות עצמאי. אני הייתי הולך על חברה בתור התחלה לפחות כדי שיהיה עם מי לעבוד, ללמוד ולשאול שאלות.
אדם שאוהב להיות בבית לבחור לעצמו את שעות עבודה, זה מישהו שזה יכול להתאים לו, לפעמים יש לנו אילוצים רפואיים כאלה או אחרים (אולי לבת זוג) שהעבודה מבית מאוד יקלו עלינו בחיים.
או בשביל להיות קרוב לילדים, לאסוף אותם מבית הספר לקחת אותם לחוגים.
שילוב של כמה דברים ביחד מהסיבות האלה ועוד מלא סיבות יכולים להיות הסיבות שבשבילן אתה נשאר בבית.
משמעת עצמית, יכולת ריכוז ויכולת לעבוד לבד:
לא תמיד זה בא ישר על ההתחלה אבל אפשר לפתח את התכונות האלה ולהתרגל לזה. אלה תכונות מאוד חשובות וקריטיות להצלחה. חלק מהן גם חיוניות לעבודה מחוץ לבית ממילא.
אפילו מנהלים יכולים לעבוד מהבית, בעלי עסק, כתבים, צריך לבנות את המשרה ולהתאים אותה אלייך.
הכי קל זה לעבור לעבודה מהבית מתוך העבודה הנוכחית, אם אתה רואה שיש פוטנציאל לעבוד אולי אפילו חלקית מהבית וזה משהו שאתה רוצה, תנסה להציע את זה בעבודה אולי זה יתפוס, אין מה להפסיד, מקסימום דיברת עם הממונה עליך והחלפת כמה מילים. זה לא אמור להזיק.
יש גם הרבה מקומות עבודה שישר מציעים לך את זה וזה יכול להוות עבורך גיוון תעסוקתי לעבור עבודה.
אני חושב שכולנו צריכים לרענן את מקום העבודה מדי פעם אחרת נשתגע. זה נותן אופציה ללמוד דברים חדשים וגם להכיר אנשים חדשים. צריך לצאת מהקופסא.
אני מודה שזה מאוד קשה לחפש עבודה תוך כדי עבודה אבל בשורה התחתונה זה באמת הדרך הנכונה לעשות את זה.
אלא אם כן אתה בטוח שתמצא עבודה חלופית בזמן שאתה צריך כדאי שתנסה להשקיע כמה דקות אחרי העבודה בהכנת קורות חיים והגשת מועמדות. אם אתה אומר שאתה עדיין מועסק מאוד יתחשבו בך בקביעת מועד לראיון עבודה ובכלל זה יותר מרשים שאתה כבר עובד, ככה זה.
אני הצבתי לעצמי מטרה מאוד גבוהה והיא לעבוד בתור מתכנת, אין לי עדיין את כלל הכישורים הנדרשים לבצע את זה ולכן אני מחכה להזדמנות שתגיע בקרוב, בינתיים אני לומד ובודק עבודות באופן כללי כדי לראות מה סף הכישורים הנדרשים ואני מרגיש שאני מתקרב.
אבל זה לא הדרך היחידה לעבוד מהבית יש דברים אחרים ואפשר גם להמציא בעצמך. תשב תחשוב, דבר עם חברים, עם הבת זוג איזשהו רעיון יעלה. לפעמים לידים יש את הרעיונות הכי טובים יש להם פרספקטיבה על החיים שונה משל מבוגרים וזה יכול להועיל, אולי לא ימצאו לך עבודה אבל יגרמו לך לחשוב בכיוון של משהו.

Tags :
Share This :