עבודה חדשה, לשנה החדשה

עמליה לא חלמה שההצלחה בעבודה מהבית תהיה כל כך רבה, למען האמת, היא נכנסה לעבודה הזאת עם הרבה חששות.יש לה בית יפה ומסודר. ילדים מחוננים ובעל אוהב. האמת, מה עוד צריך הבן אדם? העבודה של עמליה הייתה נעימה, טובה ועם משכורת סבירה. אבל, במרוצת השנים בהן התמידה בעבודתה החלה עמליה להרגיש מצוקה. האמת, די נמאס לה מהמקום. להגיע לדרגת ניהול גבוהה לא היה לה שום סיכוי, המנהלים הבכירים היו עם השכלה אקדמאית גבוהה ולעמליה לא היה הבסיס הדרוש כדי להתקדם.עם 3 ילדים בבית, עם בעל שהכנסתו הייתה סבירה ולא יותר,לא היה שום סיכוי שעמליה תוכל להפסיק , ולו לזמן קצוב, את העבודה כדי ללמוד.בחלוף השנים החל הספק לחלחל בראשה, הרצון להחליף עבודה, למצוא משהו יותר מעניין, ובלי לרדת בהכנסה העכיר את מנוחתה. ביום, בזמן העבודה, בלילה, על משכבה, כאשר כל בני הבית כבר מזמן ישנו שנת ישרים, התגלגלה עמליה מצד לצד במיטתה, מהרהרת כיצד תצליח לשנות , להחליף עבודה ועדיין לשמור על רמת החיים הטובה לה היא רגילה.

על עבודה-מהבית הוא שמעה משרה,חברה טובה. חברה שכבר כמה שנים עובדת מהבית ומתפרנסת יפה.על כוס קפה, בביתה של שרה הן ניהלו שיחה רצינית, שרה סיפרה לה עד כמה היא מרגישה שהמעבר לעבודה מהבית היה הצעד הכי נבון שלה בחיים. שרה החברה סיפרה לה שאם בעבר היא הייתה כפופה למנהלים, שלא תמיד העריכו היטב את עבודתה.
שאם בעבר היא נאלצה לעבוד בחברתם של אחרים שלא תמיד חיבבה, שלא תמיד נתנו לה את המקום לו היא ראויה.היא תיארה לה סדר יום מלחיץ וקשה שהיה לה בעבר.הצורך לקום בבוקר,להכין את האוכל ל3 ילדים, חמודים וממושמעים אבל את האוכל של הבוקר צריך להכין להם.את הנשיקה לפני היציאה לבית הספר חובה לתת להם. למזלה בית הספר קרוב והגדול כבר מספיק מבוגר כדי ללוות בבטחה את הקטנים.
למזלה הטוב בעלה הסתדר בכוחות עצמו מידי בוקר, מה גם שהוא היה יצא לעבודתו מוקדם, ולפני כולם.

שרה סיפרה שהיא באמת לא ידעה כיצד להביא את השינוי בחייה. למזלה כאשר חיפשה ובדקה והתייעצה עם אנשים שונים, אחד מהם הציע לה לנסות עבודה מהבית. שרה לא שמעה לפני כן על אפשרות כזאת, ולמעשה בהתחלה אפילו לא הביננה במה מדובר. איך אפשר להביא כסף ,פרנסה,מעבודה – מהבית. שרה החליטה לבדוק מה זה אומר, כיצד אפשר להביא שינוי, בלי להסתכן באובדן כל מה שיש לה כבר.שרה למדה שהבית הוא לא רק מקום לגור בו, לגדל ילדים ולבלות עם בעל אוהב ומשפחה טובה.שרה למדה שגם בבית אפשר לעבוד, שגם עבודה מהבית מביאה פרנסה טובה.היום, לאחר תקופה שרה העיזה ועזבה את מקום עבודתה ולתמיד. שרה ומשפחתה, מתפרנסים יפה מעבודה מהבית שלה.
עמליה החליטה ללמוד משרה איך להתפרנס מעבודה מהבית.

כל ישראלי יודע ואוהב להתרברב בכך שלא יכולים לעבוד עליו בקלות. אם זה באמת המצב, למה רבים מהם לא מבינים שבשביל הצלחה צריך לעבוד קשה והם לא יכולים לעבוד כך בקלות. אף על פי שיש הרבה נוכלים באינטרנט היום, רבים מהם שמציעים הזדמנויות של הכנסה נוספת, עבודה מהבית ועוד, הם לא מציעים חלמות אלה רק את ההזדמנויות. ללמוד ולעבוד קשה זה חלק גדול מכך.
לכן גם בתחום הזה צריך להבין שחשוב לעבוד קשה בשבילך להצליח!
לכל מי שרוצה להרוויח כסף מעבודה מהבית, בין אם זה כהכנסה צדדית נוספת ובין אם זה כעבודה עיקרית שתחליף את עבודת התשע עד חמש שלו (או השמונה עד ארבע 😉 חשוב שתהיה ההבנה שעבודה קשה ומשמעת זה המתכון להצלחה.
משם אם רוצים להתקדם, להפוך לעצמאיים וכו' זה מצויין ומוערך מאוד. הבסיס הוא חשוב.

לקראת השנה האזרחית החדשה, שבאה עלינו לטובה, אפשר כבר לדבר על השינוי הגדול שקורה בשוק התעסוקה בישראל.

ואת השינוי הזה אפשר לסכם בשתי מילים פשוטות- עבודה מהבית.

בשנתיים האחרונות, מאז שפרצה לחיינו בהפתעה, וטלטלה מוחלטת, מגפת הקורונה, שוק התעסוקה בישראל השתנה ללא הכיר, והוא כבר לא יחזור להיות כמו פעם.

אבל חשוב לומר, שגם לפני מגפת הקורונה, מודלים של עבודה מהבית כבר התחילו להיכנס לפעולה במקומות תעסוקה רבים, וכל מה שקרה לאחר מכן, היה רק זרז, לקדמה הטכנולוגית שאליה אנחנו צועדים.

גם המעסיקים שהיו סקוטיים, לגבי כל הסיפור הזה של עבודה מהבית, בעיקר בגלל סיבות כמו:

חשש מבטלנות עובדים, אי עמידה במשימות, ירידה בתפוצות החברה, חוסר שליטה וכו,

כבר הבינו, שאין ברירה אחרת אלה להסתגל.

ויש רבים וטובים שאפילו הרוויחו מאוד מהמעבר הזה.

חברות הייטק שלפני מגפת הקורונה היו שוכרים מתחמי ענק מפוארים ויוקרתיים, בלב אזורי הביקוש בעשרות ולפעמים מאות אלפי שקלים בחודש, כבר לא היו זקוקים להם.

הם הבינו שהם יכולים לייעל את עצמם בכך, שיאמצו מודלים שונים של עבודה מהבית.

מחלקות שלמות היום עובדות במאה אחוז מהבית ללא החובה להגיע למשרד.

ואם אכן אפשר לעבוד ולתת את אותה התפוקה ולפעמים אפילו הרבה יותר כשעובדים מהבית, למה לא לעשות את זה?

במצב כזה, כל הצדדים יוצאים מורווחים.

Tags :
Share This :