סמני לעצמך מטרות פשוטות והגיוניות להשיג אותם בהתאם למצבך הנוכחי(נפשי,כלכלי וכו)

לדבר.חשוב תמיד לדבר על התחושות שלך על מה שעובר עלייך בפנים.היכנסי לקבוצות באינטרנט , לקבוצות בואצפ , לפורומים של אמהות שמדברות בינהן על הכל , על הלידה , על התחושות של אחרי , על הקשיים של ההתחלה ואיך לפי נסיון של כל אחת אפשר לפתור אותן.

נסי לכתוב יומן. כתבי על מה את מרגישה ועל תחושותייך ,כאשר אנו מציפים את רגשותינו אנחנו משחררים מאיתנו מטען רגשי עמוק שמצטבר ומצטבר .

המצב החמור ביותר הוא דיכאון אחרי לידה שמלווה בסימפטומים פסיכוטיים.מדובר בהפרעה נדירה שפוגעת באחת או שתיים מכל אלף יולדות.

במצב זה סובלת האם הטרייה מתפיסת מציאות לקויה ומפגיעה בשיפוט, מהזיות, וייתכנו גם מחשבות שווא. לעיתים קרובות הן עוסקות במוות של התינוק או במחשבה שהוא יצור אלוהי או להפך, שטני. 

לפעמים כאשר אנחנו האנשים דואגים אחד לשני אנחנו טובים יותר גם כחברה. אז כשלפעמים את/ה שמ/ם לב לאמא שמצבה לא הכי טוב או שבטעות יצא לך לראות אמא עם תינוק על הידיים שלא מ פסיק לבכות והאמא נראית מיואשת , אתה כאדם שרואה אישה במצוקה או את שעברת או לא עברת לידה הדרך הכי טובה היא להציא עזקרה,להקשיב ולנסות לעזור במה שאפשר. לפעמים במקריםן קיצוניים גם לקחת לרוםפא מקצועי. כאשר אנחנו נדע כחברה להתצבונן מעט מעבר לבעיות שלנו נוכל עולנו לחיות בחברה אוהבת יותר , טובה יותר ואנושית אפילו יותר .

טוב אז בשעה טובה מצאתם את משרת החלומות שלכם והגשמתם את החלום הרטוב שלפחות לכל אחד מאיתנו ירצה להתנסות בו לפחות לתקופה מסוימת במהלך החיים שלנו ומצאתם עבודה מהבית שלא דורשת נוכחות
למרות שזה נשמע קסום אבל לכל מטבע יש שני צדדים וגם להתחיל קריירה מהבית יכול להישמע קוסם אבל אם לא עומדים המספר אתגרים זה יכול להפוך לסיוט. מחקרים רבים הראו שלעבוד מהבית יכולה לשפר את אפקטיביות העובד ולהיות פורה יותר מאשר היא נעשית במדשרד אבל חשוב לדעת שאם לא עושים את זה כמו שצריך
ונתן לנוחות שלנו לשלוט בנו בקלות אפשר ליפול במטמון הנוחיות והתוצאה תהיה להפך. לכן אני אדגיש כמה דברים שעדיף לקחת בחשבון על מנת לשמור על אפקטיביות ושפיות
קודם כל צריך שתהיה אצלכם הנכונות לשקיע ולעמוד בלא מעט אתגרים. לעבוד מהבית בהחלט יכול להיות מאתגר, החל מלהתעורר בזמן בבוקר מבלי להישאר במיטה כי אין באמת אחד מעל ראשנו שבודק את השעות
עד למסירת הדוחות סוף החודש, צריך להקפיד לעמוד ביעדים. להישאתר חיובי ולהמשיך להיות יצירתיים ולגלות פתיחות לשיטות עבודה חדשות שלא הכרת שמתאימות יותר לעמידה ביעדים.
עמדת עבודה – זה יכול להישמע קצת שולי ולא מהדברים הכי חשובים כדי לעמוד ביעדים ובאתגרים של עבודה מהבית אבל כלל זה הוא לא פחות חשוב מהשאר, אם כל יום נעבוד מפינה או מיקום אחר בבית בלי עמדדה מסודרת ומהמכשירים
הנחוצים לנו זה יכול להזיק יותר ממה שאתם חושבים על לוז העבודה שלכם ולכן גם את זה צריך לקחת בחשבון בראש ובראשונה ולפני היום הראשון בכלל לתפוס עמדה או פינה בבית ולהכין אותה שתהיה עמדת העבודה שלכם
זה יחסוך לכם המון זמן ומסדר ומארגן לנו את הראש ועוזר לנו לא לשוטט
להתחיל בזמן- כמו שמקפידים על להגיע בזמן כאשר עובדים מהחברה או מהארגון אותו דבר צריך לעשות כאשר מתחילים לעבוד מהבית, כמו שהזכרתי לפני מאוד חשוב לעמוד בזמנים לא רק של המטלות והיעדים, צריך
להקפיד גם להתעורר ולהתחיל בזמן ולא לבזבז את שעות הבוקר שהמוח והחשיבה שלנו הכי אפקטיביים בהם במהלך היום.
להתלבש ולהתארגן:
נשמע לכם מוזר? לקום להתארגן ולהתלבש ואז לשבת מול מסך בבית כאילו יוצאים לעבודה מחוץ לבית? אז כן. לקום מהמיטה להתקלח להתלבש ולהתארגן ובידה ואת בחורה
שאוהבת להתאפר לא להסס. הרי מי מאיתנו לא יודע כמה המראה והטיפוח שלנו מוסיפים למצב רוח שלנו? בהתחלה זה אולי לא יהיה מורגש שזה נחוץ אבל ככול שעוברים הימים תראו שזה יכול להתחיל להשפיע לרעה על התפקוד והאפקטיביות בעבודה ואפילו על מצב הרוח שלכם.אם נתלבש ונתארגן באופן קבוע זה בהחלט עוזר להתמודד עם האתגרים המנטליים שלכם במהלך הישיבה בבית.

ארוחות: כמו שהקפדתם בזמני העבודה ממקום העבודה הפיזי שלכם לא לותר על ארוחת הצהריים במהלך שעות הצהריים אז במקרה הזה גם עדיף לכם להמשיך באותו סדר
אם תתחילו לאכול לא מסודר ולאכול את מה שיש בבית מבלי לשמור על אורך חיים בריא יכול לפגוע במזגג הרוח שלכם ועקב כך ביום העבודה שלכם.
לסיכום
כאשר מתחילים שלב חדש ולעבוד מהבית במיוחד בתקופה הראשונה לא יהיה לכם קל במיוחד, אבל אם תשמרו על חיוביות פתילות ושדרוג היוםיום שלכם ותבצעו את הטיפים המוזכרים למעלה או לפחות חלק מהם זה יכול לשדרג את איכות היות שלכם והפרודקטיביות.

עבודה היא חלק חשוב ביותר מחייו של אדם, ומהאנושות כולה. מהרגע שאדם גדול מספיק בשביל לעבוד, הוא כנראה יתחיל לעבוד, בין אם זאת עבודה מסודרת ובין אם זה להחליף קופאי בחנות הבגדים המקומית ליומיים או לטפל בכלב של השכנים כי הם נסעו לחו"ל לסוף השבוע ולא רצו לקחת את הכלב, מכיוון שזו טרחה גדולה מדי. בכל מקרה, המוטיבציה הגדולה ביותר שתגרום לבן אדם לעבוד, לא משנה באיזה גיל או מדינה, היא כמעט תמיד להרוויח כסף. לפעמים גם מוטיבציות אחרות מעורבות, למשל רצון להתפרסם או לשנות את העולם, אבל בעבודות "רגילות", כסף הוא המניע העיקרי.

אבל למרות שאנשים באופן אינדיבידואלי עובדים כל אחד כדי לשים לחם על השולחן, העבודה של כל אחד מאיתנו תורמת גם במובן במובן אחר שהוא לא רק כסף.
עבודה היא עניין מצחיק למדי: כלומר, מיליארדי אנשים בכל רחבי הגלובוס מבזבזים שעות מחייהם, ובשביל מה? כדי שכסף יעבור מאחד לשני. אם כך, מהי הסיבה האמיתית שכולם צריכים לעבוד?

האמת היא שהכסף קיים בשביל העבודה ולא ההיפך. כלומר, נכון שאנשים מחפשים עבודה בשביל כסף, אבל בעצם זאת מערכת יחסים דו צדדית: הכסף נמצא שם רק כדי שאנשים יעבדו. דמיינו לכם עולם בלי עבודה, אמנם לאנשים יהיה זמן לעשות דברים אחרים, אבל קודם כל כנראה שכולם ישתעממו מהר מאוד, ובנוסף לכך האנושות לא תתקדם או תתפתח לשום מקום בלי אנשים שעובדים.

אז כל זה נחמד מאוד, אבל מה אם עדיין לא מצאתם עבודה? ובכן, יכול להיות שיש כמה טיפים לחיפוש עבודה שיעזרו לכם.

אולי הדבר הכי חשוב בחיפוש עבודה, הוא הדבר הנפלא שנקרא קורות חיים, או בקיצור קו"ח. קו"ח הוא מסמך שבו נמצאים כל הפרטים על חייכם ועברכם המקצועי. לדוגמא, אם עשיתם תואר ראשון במוסד כלשהו, הפרטים על התואר הזה יימצאו כנראה בקורות החיים שלכם. אותו הדבר לגבי עבודות קודמות אם היו, וגם סתם פרטים כלליים עליכם. מקובל, בתהליך הקבלה לעבודה, לשלוח למעסיק את הקו"ח כדי שיראה אם אתם מתאימים לעבודה הזאת. בשביל זה צריך לדעת לכתוב את הקו"ח באופן שיראה את הצדדים החזקים שלכם ויבטיח למעסיק שכדאי לבחור בכם. כדאי תמיד לפנות למישהו שיכתוב וינסח לכם את הקו"ח באופן מקצועי (תמורת תשלום בדרך כלל), אך אם אתם חושבים שאתם יכולים לעשות זאת בעצמכם, לכו על זה.

באותו הנושא, צריך לדעת שקורות החיים שלכם הם לא "קעקוע". זאת אומרת, הם ניתנים לשינוי במקרה הצורך. אם אתם עוברים לחפש עבודה מסוג אחר, אל תפחדו לשכתב את המסמכים כדי שיתאימו לסוג הזה של העבודה. לדוגמה, בעבודה שמצריכה כישורים מסוג מסוים, הדגישו בקו"ח שאתם ניחנים בכישורים האלו או מוכנים לעבוד עליהם. או למשל, במקרה של עבודה מהבית, נסו להדגיש שיש לכם ניסיון בעבודה מרחוק ואתם טובים במשמעת עצמית ובלעבוד בלי פיקוח ישיר ובלתי פוסק.

עוד טיפ חשוב ופרקטי קשור דווקא להצעות עבודה. כ90 אחוז מהחברות משתמשות בלינקדין כמקור הראשי שלהם לחיפוש אחר מועסקים פוטנציאליים. אם אתם לא יודעים, לינקדין היא רשת חברתית עסקית שמטרתה לאפשר קשרים עסקיים ומקצועיים בין משתמשיה. היא משמשת בין היתר כסוג של קו"ח אונליין אם תרצו. מכיוון שחברות רבות כל כך תרות אחר עובדים באתר הזה, מומלץ לכם מאוד לפתוח חשבון ולהעלות אליו את קורות החיים שלכם. צעד זה יכול להעלות באופן דרמטי את מספר הפניות שתקבלו מחברות המעוניינות להעסיק אתכם, ולשפר את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה.

הזדמנות מעולה לטפל בשיניים שלנו
העבודה מהבית, השהות בבית יכולה להיות הזדמנות מצוינת עבורנו לטפל בשיניים שלנו. כשאנחנו עובדים מחוץ לבית אין לנו זמן לטפל בשיניים שלנו, בגלל הזמן, בגלל ההשקעה הכספית, הנוחיות, זמן ההחלמה וכו'… לעומת זאת, כשאנחנו עובדים בעבודה מהבית אנחנו יכולים להשקיע בעצמנו ובבריאות שלנו.
בין אם עובדים בעבודה מהבית ובין אם בעבודה מחוץ לבית, חשוב מאוד לטפל בשיניים כי הן הראשונות שנחשפות בשעת חיוך, אכילה או דיבור, משפיעות על המראה החיצוני ובאופן טבעי, גם על הביטחון העצמי. כשאנחנו עובדים בעבודה מהבית, עלינו להיות מודעים להשפעת השיניים על הבריאות שלנו ועל המראה ולכן לא לפחד מללכת לרופא שיניים ולטפל בשיניים שלנו בעיקר כשיש לנו היכולת וההזדמנות לטפל בשיניים שלו כשאנחנו עובדים בעבודה מהבית.
פחד מרופא שיניים, דנטופוביה, מבוסס על פחד חסר פרופורציה שהופך לפעמים למצוקה של ממש ורק מעצם המחשבה על הביקור אצל רופא השיניים והמחשבה על עצם הטיפול בכלל – הפחדים הללו הם ממש מהווים טראומה עבורנו אבל צריך להתגבר על הטראומה הזאת וללכת לטפל בשיניים בייחוד כשאין סיבה למה לא לטפל שהרי אנחנו עובדים בעבודה מהבית.
ניתן להתמודד עם הפחד באמצעות שיטות, להסתמך על המידע שיש מרפואת השיניים המתקדמת של ימינו – שיטות טיפול מצוינות וטכנולוגיות חדישות ומכשירים בטוחים לשימוש. טיפולים רבים מתבצעים תחת הרדמה והם לא כואבים. חשוב ללמוד ולדעת כמה שיותר לפני שאנחנו הולכים לרופא שיניים כדי לא לפחד שהרי ידע זה כוח ואפשר לנצל את ההזדמנות שלנו כשאנחנו עובדים בעבודה מהבית ונמצאים בבית כדי ללמוד על הטיפול שאנחנו עומדים לעבור וכך בעצם לדעת למה לצפות במהלך הטיפול ולאיזו תוצאה נגיע לאחריה וכך נימנע מהפחדים שמשתקים אותנו.

Tags :
Share This :