סטודנט, התחלת ללמוד משהו סוף סוף כי השתכנעת שצריך תואר כדי להתקדם בחיים, כי רצית לשמש דוגמא

טובה לילדים שלך, כי אתה אוהב ללמוד או כי את או אותה רוצים שאבא ואמא יהיו גאים בכם סוף סוף. הלימודים באוניברסיטה או המכללה דורשים רמת פניות גבוה והרבה שעות וימי נוכחות במיוחד בתואר ראשון, שלא נדבר על פסיכומטרי שמצריך חודשים שלמים של ישיבה ודגירה וחזרה על חומרים שרובם כנראה לא ישמשו אתכם במבחן אך מה לעשות, הם חשובים. בסיטואציה המורכבת הזאת של להיות סטודנט שמחויב בנוכחות ימים שלמים וגם חצאי ימים עבודה מהבית היא פתרון מדהים עבורך, כי בעבודה במשרד או מפעל או משהו בסגנון כרוחה לא רר בנוכחות יום יומית לרוב אלא גם בנסיעה ולעיתים נסיעות ארוכות שכן כיום אפילו אם אתם גרים במרכז ועובדים במרכז ולא בדרום או בצפון, ההגעה למקום העבודה כרוכה בשעות של פקקים לפעמים במרחק נסיעה של רבע שעה כשהכביש ריק, זאת אומרת שבמקום עבודה רגיל שמגיעים בו מוקדם בבוקר ויוצאים ממנו בחמש או שש אתם מתנהלים בכביש בשעות העומס גם בבוקר וגם בשעות אחר-הצהריים והערב. ובעצם מבזבזים זמן יקר שבו יכולתם ללמוד או לנוח בין העבודה ללימודים אך כשיש יש לכם עבודה מהבית אתם מצליחים לחסוך את זמני הנסיעות הלוך ושוב לעבודה, את הפקקים המתישים, את הכסף להוצאות נסיעות באוטובוס או דלק ברכב, שרק הולך ומתייקר אגב וכך יוצא שלא רק שאתם מבזבזים כסף וזמן אלא גם עייפים ומותשים ולא מן הנמנע שאת או אתה גם עצבניים נורא ובנוסף לכל זה צריכים ללמוד ולהבחן ככל הסטודנטים האחרים. אך כשאתם עובדים מהבית יש לכם יותר זמן לעצמכם אתם יכולים גם לעבוד בשעות גמישות יותר וכך לא לפספס ימי עבודה ולעשות יותר כסף ובמקביל לא לפספס ימי לימודים וכך את או אתה מרוויחים מכל הכיוונים. מלבד זאת אתם יותר מרוכזים בשעות הלימודים משום שלא הותשתם ימים שלמים בכבישים הסואנים של המדינה. אתם יכולים אחרי משמרת או כמה שעות של עבודה להתקלח ולהתארגן בנחת ללימודים. אתם יכולים לפנות שעות שלמות לחזה על החומר מבלי לדאוג שאתם מפסידים כסף ואף יכולים להיות רגועים ושלווים בנוגע להמשך כי זה לא שיש לכם תחרות עם אנשים אחרים בעבודה . כשאתה עובד מהבית אתה נבחן רק על פי התפוקה שלך ואם אתה יכול להפיק בפחות שעות עבודה יותר תועלת אזי פינית לעצמך עוד שעות ללימודים. בסיום הלימודים לא תמצא את עצמך עם חובות ותחושה של פספוס של שנים שקרעת את עצמך אלא תצא באו תצאי בתחושה שחיית חיים נורמליים ורגועים לצד זה שעשית תואר , מעט מאוד אנשים יכולים להגיד את זה על עצמם. אז אם את אתה סטודנטים עבודה מהבית תהיה פתרון אולטימטיבי לקשיים שמתמודדים איתם סטודנטים, לא רק בארץ, אלא בכל העולם. תצליחו לחסוך בשני המשאבים הכי יקרים היום בעולם והם זמן וכסף. עבודה מהבית מלמדת אותך איך להפיק הרבה מעצמך מבלי לבזבז זמן וכסף בצורה מיותרת שאין איך להחזיר אותם לאחר מכן. אז אל תהיו סטודנטים רגילים, קחו את הזמן בידיים שלכם ותפיקו ממנו את המירב.
יש המון לחץ בלהיות סטודנט, לחץ טבעי ומובן שכל אחד ואחת חווים אותו, להוסיף לזה את הלחץ של הכבישים והלחץ הכלכלי, לא יעשה טוב ללימודים אלא רק את ההיפך ומה גם שכשלון במבחן כתוצאה מלחץ וחוסר פניות עלול להאריך את משך זמן הלימודים .
תהיו חכמים.

אחרי שנים רבות בהן עבודה מהבית, לפחות בחלק מימות השבוע נתפסה כהטבה שניתנה רק לעובדים בכירים ולטלנטים בעלי כישורים יחודיים הבנו שלא שעבודה מהבית הוא תחום שכל אחד יכול לעסוק בו ולא חייב בהכרח ידע גדול מידי או להיות בעת יכולות טובים ולעבוד בתחומים וכישורים גדולים שאין לכלום כי כדי שיהיה ידע וכישורים גדולים וטובים צריך ניסיון של כמה שנים מומחים מאמינים כי כיום יותר מתמיד, מעסיקים חייבים להקשיב לעובדים שלהם כדי להבטיח שהם עונים על הצרכים של האנשים שמתחזקים את העסק שלהם ובידיהם הכוח להביא אותו לצמיחה. לכן עבודה בתחום משאבי אנוש שבו אנו מדברים עם הלקוחות שלנו בטלפון במשרד מקלידים הכל ובזמן שאנחנו מדברים עם לקוח עבוד אחר מדבר גם וזה יוצר סביבה רועשת ולא תמיד נוח ושטוב להיות בה כי אנחנו לא שומעים ולא מבינים כל כך טוב מה הלקוח אומר והלקוח לא מבין מה אנחנו אומרים ולא שומע אותנו טוב כל כך וזה יכול לגרום ללקוחות לא להגיע אלינו כי אנחנו לא מצליחים להביא להם שירות טוב ונעים. התחום הזה משאבי אנוש הוא תחום עבודה שאפשר לחלק אותו לעבודה מהבית בחלק מהימים וכך ליצור סביבת עבודה לכולם גם לנו העובדים וגם ללקוחות שלנו והעמיתים שלנו סביבה יותר שקטה ורגועה .
תחום ניהול משאבי האנוש שואף, אם כך, למצוא את ההתייחסות המתאימה ביותר לכוח האדם בארגון, על מנת שהארגון יוכל להפיק מהם את התועלת המרבית ולקדם את האינטרסים שלו בצורה הטובה ביותר. בימינו, ניהול המשאב האנושי עוסק יותר ויותר בנושאים כגון הנעת העובד, דאגה לרווחתו ויצירת תחושת מחויבות ניהול משאבּי אנוש הוא תחום של ניהול המתייחס לעיסוק בכוח האדם כמרכיב מרכזי בהבנת התנהגות הארגונים.
אחד הגורמים המרכזיים אשר משפיעים על תחום משאבי האנוש הוא שוק העבודה. מצב שוק העבודה משפיע באופן ישיר על משאבי אנוש- בתנאי ההעסקה, בשכר, בדרישות הקבלה, באפשרויות התעסוקה ועוד רשימת המקצועות אשר דורשים תואר במשאבי אנוש היא ארוכה מאוד ועל כן הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון רחב של עבודות מגוונות בחברתו שונות.
תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון בניהול משאבי אנוש על פני תקופת זמן של כשלוש שנות לימוד.ניהול משאבי אנוש בעולם עבודה משתנה הוא אחד המקצועות המבוקשים בארגונים כיום יש כל כך הרבה פניות וחיפושים של מעסיקים לקבל עובדים ולתת להם לעבוד מהבית בין אם זה חלק מהימים בשבוע ובין אם זה לעבוד כל הימים בשבוע בבית לקבל שיחות ולעשות שיחות לעבוד מהמחשב בבית בנוחות עבודה מהבית בתחום משאבי אנושי אפשר לכתוב את זה בגוגל ולמצור הרבה משרות של מעסיקים שרק מחפשים אנשים כמוכם שיתחילו לעבוד אצלם.

עבודה מהבית הינה השלכה ותופעת לוואי כתוצאה ממגפת הקורונה. בעוד שבעבר, אחוז מצומצם מאוד מהאוכלוסייה עבד דרך הבית, כיום רוב המשק עבר לסגנון עבודה משלט רחוק. חברות רבות מאפשרות עבודה דרך הבית, אם לא במהלך כל השבוע אז לפחות יום או יומיים מתוכו. עד שנת 2020 כל המשק יצא לעבוד במרחבים ספציפיים שמוגדרים "מתחמים מסחריים / משרדי עבודה". אך עם הצורך להיכנס לסגר ובידוד חברתי- המשק הבין כי אין ברירה והעבודה צריכה להימשך ולכן יש לעבוד לקונספט של עבודה מהבית. תחילה חשבנו כי רק הסגר הוא זה שמביא לצורך לעבוד מהבית, אך פתאום אנו נחשפים במציאות היומיומית ליתרון הענק שבצורך זה. כך לדוגמא, בחודש האחרון בעקבות הפגנות ומה שמכונה: "יום השיתוק הלאומי" , "יום השיבושים בכבישים" וכו'. אנשים רבים אשר לא היו מצליחים להגיע לעבודה בזמן או בכלל, יכולים להתחיל את יום העבודה שלהם מהבית מבלי לצאת לכבישים ולעמוד בפקקים ולבזבז זמן רב בחוסר תפוקה ויעילות. בכל הנושא של תפוקה ויעילות, הוכח גם כי עבודה מהבית מניבה לא פחות פירות מאשר עבודה במשרדים ומרחבים ציבוריים. בבית העובד לא עסוק בדרכי הגעה, מציאת חניה, שיח קפה עם העובדים בבוקר, יציאה לקניית צוהריים ועוד תופעות משרדיות אשר בפועל "גונבות" זמן עבודה יקר. כאשר העובד נשאר בסביבתו הביתית הוא מתיישב על המחשב בשעה שבה אמור להתחיל עם מטרות מוכוונות וברורות לצורך סיום העבודה בזמן כדי שיוכל להתפנות לעיסוקיו האחרים. עבודה במשרדים הרבה פעמים מקבלת תחום שעות מקובל שצריך להיות נוכח בו במשרד, כך לדוגמא: 9:00 עד 18:00, אבל כאשר עוברים לעבוד בבית, אז המשימות והמטרות הופכות להיות ברורות ומחודדות ואז העובד מכוון את עצמו על פי המטרה והמשימה ולא מעבר. מכאן שלעובד יש אינטרס להספיק ולבצע הכל בזמן, כדי להתפנות לדברים נוספים אחרים שחשובים. החיסכון פה אינו רק בזמן, אלא גם בהיבטים אחרים. כך לדוגמא, כאשר את/ה עובד/ת מהבית- יש פחות צורך לבזבז כספים עבור בגדים פורמליים למקום העבודה, פחות צורך לבזבז כספים לדלק ונסיעות ופחות צורך לבזבז כספים על ארוחות צוהריים בחוץ שעולות יקר ואינן בריאות. העובד מרגיש כי השכר שהוא מקבל היא נטו עבור עבודתו ולא על צרכים חברתיים ואישיים נוספים שהנם מעבר לעבודה עצמה. יתרון נוסף שנותנת עבודה מהבית, היא שמקום המגורים ומקום המחייה שלך אינו תלוי במקום העבודה. עד שנת 2020- פרוץ מגפת הקורונה, אנשים היו נאלצים לבחון מקומות עבודה על פי יכולת ההגעה הפיזית שלהם למקום. לא פעם נפסלו משרות רבות בעקבות חוסר היכולת להגיע לעבודה בזמן , או כמות משאבים גדולה שמצריכה כדי לתמרן, או לחלופין שאנשים היו נאלצים לעבור דירה על מנת לסנכרן בין העבודה לחיים האישיים. כיום, בזכות עבודה מהבית לא צריך לשנות את מקום המגורים שלך. את/ה יכולים להמשיך לגור היכן שחלמתם מהסיבות האישיות שלכם, כאשר העבודה היא לא פקטור שפוגע בבחירה זאת והשכר שלכם אינו תלוי במקום שבו אתם בוחרים לגדל את ילדכם. כמו כן, לכל עובד יש מספר ימים בשנה בהם הוא חולה או לא מרגיש טוב. יום מחלה שווה המון כסף וברגע שעובד לא מגיע למשרד הוא נאלץ לשלם זאת בתלוש שכר, אך מי שעובד מהבית- יכול להמשיך לעבוד גם שהוא לא מרגיש טוב, פשוט לעשות זאת בבגדים נוחים, במיטתו ועם הפסקות לצורך האישי- ובכך גם מחלה לא תפגע בשכר הקרוב. לאור כל הנתונים שנאמרו לעיל, ללא ספק עבודה מהבית היא רעיון חדש שנמצאו בו יתרונות רבים לעובד עצמו.

Tags :
Share This :