סביבת העבודה הפיזית שלך צריכה להיות נפרדת באופן אידיאלי גם מחלל המגורים שלך. עם זאת, רבים

מאיתנו אינם ברי מזל שיש לנו חדר נוסף שאנו יכולים להפוך למשרד ביתי. יש עדיין הרבה אפשרויות בשבילך! אתה יכול להקים תחנת עבודה קטנה ונוחה בפינת חדר השינה, למשוך כיסא ארגונומי למטבח או לשולחן האוכל, או להשתמש במרחיב מדף כדי להפוך כוננית לשולחן.
לא משנה באיזו נישה של הבית שלך תבחר לעבוד, תרצה להיות בטוח שתסדר את הדברים מיד לאחר העבודה. מכיוון שאתה עובד מהבית עכשיו, חסרה לך חלוקה פיזית של מקצועי ואישי. שוב, זה אומר שזה תלוי בך ליצור את ההפרדה הזו כדי שהמוח שלך יוכל להירגע אחרי העבודה כל יום. אתה לא רוצה להשאיר את כל המערך שלך על שולחן האוכל שבו אתה רואה אותו בכל פעם שאתה עובר, למשל. אז סגור את המחשב הנייד, סדר את ההערות שלך ותחביא הכל במגירה עד הבוקר. אם אין לך מגירה נוספת או מדף לציוד העבודה שלך, עגלה מתגלגלת נהדרת לאחסון הערכה שלך בסוף היום. אתה יכול לגלגל אותו לפינה או אפילו מחוץ לטווח הראייה.
הגדר את הגבולות שלך:
אם אתם גרים יחד עם מישהו, הרחקתם ממקום העבודה שלכם תאפשר לכם לעבוד מהבית בצורה יעילה יותר. תרצה לקבוע כללים לגבי מתי אתה יכול ואי אפשר להפריע לך. הצבת גבולות פיזיים חשובה גם כן, במיוחד אם אתה חולק את אותו חדר לעבוד בו. הידיעה מתי לכל אחד יש פגישות ושיחות מאפשרת לך לתכנן את ההפסקות שלך בהתאם ולדעת מתי אתה צריך לצאת מגדרם או לסגת.
חיות מחמד גם צריכות להבין שכאשר אתה יושב לעבודה, עסקי הקופים צריכים להפסיק. ודא שהיה להם זמן איתך לפני העבודה כדי להתכרבל, לרוץ, לשחק ולאכול. אז הם יזהו די מהר שזה זמן התנומה עבורם כשאתה ליד המחשב.
אם אתה גר לבד, ייתכן שתצטרך להציב גבולות אחרים. אולי הילדים המטורפים של השכן מלמעלה רועשים מדי, או שאנשי מכירות וספאם תמיד מצלצלים לטלפון שלך. כשהשליח של האיזור שלנו הבין שאני תמיד במשרד הביתי, הוא התרגל במהירות לצלצל בפעמון שלי כל יום בדיוק כשהייתי באמצע משהו, ולבקש ממני לקחת חבילות לשכנים. זה הגיע למצב שהוא אפילו לא יבדוק קודם אם השכנים בכלל בבית! הוא פשוט היה זורק איתי את כל החבילות שלהם כאילו זה התפקיד שלי לשחק דוור אחרי העבודה. הייתי צריך לקבוע איתו את החוק ולבקש ממנו שיפסיק. כשהוא לא, ניתקתי את פעמון הדלת במהלך שעות העבודה שלי, אלא אם כן ציפיתי למשלוח בעצמי.
מסקנה: אל תפחד לעמוד על מה שאתה צריך כדי לעבוד מהבית בצורה יעילה.
שמור על הכישורים החברתיים שלך חדים:
קל להרגיש בודד ומנותק מהעולם החיצון כשאתה בעבודה מהבית, במיוחד אם אתה גר לבד. החדשות הטובות הן שיש כל כך הרבה דרכים להילחם בבידוד הודות לאותן טכנולוגיות שמאפשרות לנו לעבוד מהבית בצורה כל כך יעילה. אתה יכול להצטרף לקובוצות עבודה וירטואליות או הפי האואר עם עמיתים אחרי העבודה, לערוך הפסקת צהריים וירטואלית של אחד על אחד עם החבר הטוב שלך.
גם מחוץ לעבודה, אל תשכח לטפח את החברות והקשרים שלך. שאל את עמיתיך לשעבר מה הם זוממים. צלצלי לחברה הוותיקה שלך שנשואה עכשיו עם ילד ותראה איך היא מחזיקה מעמד. בדוק בקביעות עם החברים הקרובים ביותר שלך כדי לתמוך זה בזה. אחרי הכל, רובנו עוברים בדיוק את אותם דברים בעבודה מהבית כרגע. אז הישארו בקשר ואל תתביישו להתחבר לאנשי קשר ישנים.

כיום הרבה מאוד אנשים לא יכולים להרשות לעצמם לעבוד בעבודה במשרה מלאה או בעבודות פיזיות מתישות מידאי, או כל מיני עבודות שהיו רוצים לעבוד בהם, אבל לא באמת מתאפשר. כמו לשל סטודנטים שכן היו רוצים לעבוד יותר שעות, אבל תכלס לא תמיד זה מתאפשר להם, כיון שיש להם לוח זמנים שלא נותן להם לעבוד מתי שרוצים וכמה שהם רוצים, כיון שיש להם את השיעורים במכללה, ועליהם להגיש עבודות. אפילו עבודה שהיא יותר מדאי מאמצת ויותר מידאי פיזית הם לא יכולים להרשות לעצמם כיון שהם יהיו יותר מדאי עייפים, ולכן עליהם לבחור עבודות יותר קלות אף על פי שיש להם רצון יותר מכך, כיון שהם רוצים להרוויח משכורת יותר טובה ויותר רחבה. לכן עליהם לחפש עבודות יותר קלות, וכמובן במשרה חלקית או כל מיני עבודות שכם מתאימות ללוח זמנים שלהם. וכן אנשים שיש להם כל מיני מגבלות בריאותיות ולא יכולים לעבוד בכל עבודה שהם עבדו בה עד עכשיו, או כל מיני עבודות שהם היו מעוניינים לעבוד בהם, עליהם לחפש את העבודות היותר קלות ויותר מתאימות למצב בריאותם כרגע.
לא כולם יש להם את האפשרות לעבוד בעבודות קלות ולא פיזיות, כיון שבדרך כלל עבודות יותר קלות יהיה להם פחות שכר, אלא אם כן אלו עבודות שכן דורשות ניסיון או כל מיני תארים למיניהם שלא כולם יכולים לעשות אותם, אלא רק על ידי הכשרה שבזה כמובן לא כולם יכולים לעבוד, וממילא יהיה לעבודות אלו יותר ביקוש ויותר יהיה בעבודות הללו משכורת גדולה מאשר בעבודות שכולם יכולים לעבוד בהם, שבהם המשכורת תהיה יותר קטנה. כמו למשל עבודה בהייטק שהיא אינה עבודה פיזית כלל, אלא רק עבודה של מחשבה שבהם המשכורת יהיו יותר גבוהות בהרבה מאשר כל משרה אחרת שמוצעת לשוק שניתן יהיה להעסיק את כל מי שמעוניין.
עבודה מהבית הם עבודות ברובן קלות יחסית ואלו עבודות שאינן דורשות מאמץ פיזי כל שהוא או מאמץ מחשבתי יותר מדאי, אלא הם בדרך כלל יהיו עבודות קלות שניתנות לביצוע בקלות וכל אחד שירצה יוכל לעשות את העובדות בקלות. אולם התשלום יהיה בדרך כלל לא גבוה מאוד ולא נמוך, אבל בהחלט יהיה אפשר בכל זאת כן להגיע למשכורת גבוהה, כיון שבדרך כלל שיטת התשלום בעבודות בסגנון של עבודה מהבית יהיה בצורה כזאת שככל שהעובד יעבוד יותר ויהיה לו יותר תפוקה לפי זה הוא יקבל את שכרו, ולא יקבל את שכרו לפי כמות השעות שהוא עבד אלא אך ורק התשלום יתבצע לפי כמות התפוקה של העובד. כיון שכך עובד שיהיה יותר רציני בעבודה, ולכן כאשר יחליט להתמקד בעבודה הוא בהחלט יוכל כן לעשות יותר כסף, אפילו יותר מאשר שאר עבודות ואפילו עבודות פיזיות שלא כולם יכולים לעשותם את העבודות הפיזיות.
עבודה מהבית כדאית כמובן לכל האנשים שכן מעוניין לעשות כסף בצורה של עצמאי ולא בצורה של שכיר שמקבל את כספו סוף כל חודש לפי השעות שבהם הוא עבד. אבל בעיקר העבודות הללו יכולות להתאים לאנשים שלומדים ולא יכולים לעבוד משרות מלאות, ואפילו משרות חלקיות בכל מיני שעות מסוימות, אלא הם יכולים לעבוד רק לפי הזמן שניתן להם באותו הרגע. אנשים אלו עבודה מהבי תהיה להם הדבר הטוב ביותר והפתרון המושלם לסטודנטים, ולא כל מי שסדר יומו מתנהל בצורה כזאת כמו של סטודנטים. וכמו כן למי שמעוניין בהשלמת הכנסה עבודה מהבית תהיה אפשרות קלה וטובה לביצוע.

עובדים מהבית? כך תעשו את זה נכון:
אם אתם עובדים מהבית, סביר להניח שהצטרפתם לעובדים רבים ברחבי בעולם שבר הבינו את היתרונות הגלומים בעבודה מהבית.
יחד עם זאת, כמו לכל דבר בחיים- גם לעבודה מהבית יש חסרונות, וחשוב להיות מודעים אליהם, כדי למצוא פתרונות ולהתנהל בתבונה, על מנת שהנזק לא יגבר על התועלת.
כאשר אתם עובדים מהבית, אתם נמצאים בסביבתכם הטבעית כל היום. אותו חלל משמש אתכם למגורים, על כל מה שכלול בכך, וגם לעבודה. בעצם אין הפרדה ברורה בין בית לעבודה, ובין שעות שמוקדשות לעבודה, לשעות שמוקדשות למטלות הבית וסתם שעות פנאי.
הסכנה הטמונה בכך היא כפולה: ראשית, בזבוז זמן בשעות שמוקדשות לעבודה כאשר אתם מוצאים את עצמכם לפתע מבזבזים את שעות העבודה בהכנת קפה, קריאת עיתון, צפיה בטלוויזיה, או אפילו מטלות בית, כמו העמדת מכונה כביסה, או הכנת ארוחת צהריים. לפתע פתאום מגיעה לה שעת הצהרים, ואתם מתנערים ומגלים ששעות הבוקר חמקו להם בלי שהספקתם שום דבר מכל התכנונים היפים שחשבתם שתספיקו…. התסכול הוא רב, ויש צורך להשלים את המטלות בשעות הצהריים, מה שבעצם גורם לבעיה השניה-
השעות שבהם אתם אמורים להתפנות לחיי השגרה והבית- הופכות מבלי משים לשעות עבודה… הילדים חוזרים הביתה, בן הזוג חוזר מעבודתו, או שסתם חבר מתקשר ומזמין אתכם לבילוי- ואתם לא יכולים להתפנות לשום דבר מכל אלו, כי אתם עובדים…..
למעשה ניתן לסכם ולומר, שכאשר חלוקת הזמן אינה מתבצעת בצורה ברורה ומתוכננת, חל ערבוב בין התחומים, ואתם מוצאים את עצמכם עובדים לאורך כל שעות היממה, או לחילופין לא עובדים לאורך כל שעות היממה….
הבעיה גדולה אף יותר אצל עובדים עצמאיים, שקובעים בעצמם את צורת עבודתם והקצב, כך שאין עליהם בוס שהם צריכים לעמוד בדרישותיו… בצורה כזו, מריחת הזמן וחוסר ההספקים עלולים להיות משמעותיים אף יותר מאשר אצל עובד שכיר.
אז הבנו היטב את הבעיתיות, השאלה היא: מה אפשר לעשות?
ישנם מספר טיפים שיכולים לסייע בכך.
ראשית, רצוי מאוד להקדיש אזור בבית ואותו להפוך ל"משרד". זה יכול להיות חדר, פינת עבודה, או כל נישה שבה אתם יכולים למקם את המחשב וכל הציוד שנדרש לעבודתכם. רצוי שפינת העבודה תהיה אזור שניתן לסגור אותו, ולכן הטוב ביותר הוא למקם את הפינה בחדר עבודה ייעודי. בצורה כזאת, אתם קמים בבוקר, ולאחר התארגנות קלה- "הולכים לעבודה". הכוונה היא שאתם נכנסים ל"משרד", סוגרים את הדלת, ופשוט שוקעים בעבודה. במידה ואפשרי עבורכם, רצוי להתשאיר את הטלפון האישי שלכם מחוץ לחדר, כך שתוכלו להתפנות ולהקדיש את מלוא תשומת ליבכם למטלות העבודה. כאשר אתם צריכים לצאת מהחדר- כדי להבא אוכל או ללכת לשירותים- השתדלו להתמקד במטרה שלשמה יצאתם, ופשוט "לעצום עיניים" מול כל מה שיכול לגרום לכם לסטות מהעבודה- דפיקות בדלת, משהו מעניין בחלון, סיר שצריך לחמם, כביסה שדורשת קיפול, וכו'… פשוט לצאת למטרתכם, ולשוב לחדר במהירות האפשרית.
טיפ נוסף הוא, להשאיר על שולחן העבודה בכל ערב, רשימה מפורטת וקונקרטית של כל ההספקים שאתם מייעדים למחר. בצורה כזו, כשאתם קמים בבוקר, אתם יודעים מיד מה מצפה לכם היום, ובאילו יעדים עליכם לעמוד. בבוקר כשאתם נכנסים לחדר העבודה, אתם פשוט צריכים למלא את המטלות, ואינכם יכולים לפרוש לעיסוקיכם בטרם סיימתם. (טיפ זה יעיל במיוחד לעובדים פרילנסרים- עצמאיים, שאינם מחויבים לבוס)
כמו כן, רצוי מאוד שחדר העבודה ישמש לעבודה בלבד, לא כדאי להכניס אליו עוד דברים שמאשרים לחדר הזה לשמש לדברים נוספים.
לסיכום, תכנון מקדים עשוי לעזור לכם בתכנון נכון של הזמן, ולמנוע תסכול רב.

לא פעם עובדים שעובדים בעבודה מהבית מתמודדים עם קריסת האינטרנט באמצע העבודה מהבית. ישנם אפשרויות רבות להתמודדות עם בעיה זו כמו חיבור סלולרי, דרך הנייד או נתב, לוויין, בית קפה שכונתי וכו'… ועל כך ארחיב במאמרי.
כשעובדים בעבודה מהבית ישנת תשתית אחת קריטית כדי שהסיפור של העבודה מהבית יעבוד וזהו האינטרנט שמהווה בשנים האחרונות נקודת תורפה קריטית. כשאין אינטרנט אנחנו לא חושבים מה הסיבה לכך שהאינטרנט קרס אלא מתייחסים לעובדה הנואשת שאין אינטרנט.
הבעיה היא שעד שהתקלה של האינטרנט נפתרת, אנחנו יכולים לחכות אבל המעסיק לא יחכה ועל כן חשוב מאוד שיהיה לנו אינטרנט גם בגלל העבודה מהבית וגם כי זה מה שמחבר אותנו לרשתות החברתיות/ לחיים החברתיים/ להודעות חשובות/ למסלול הדרכים שלנו ממקום למקום וכו'…
אז עד שהבעיה של האינטרנט נפתרת על ידי חברות התקשורת, הנה כמה פתרונות שעשויים לעזור להתחבר לאינטרנט, לעבוד בעבודה מהבית, לנהל את החיים החברתיים שלנו וכו'.. :
פתרון ראשון הוא, להתחבר לאינטרנט דרך הנקודה החמה מהטלפון הסלולארי – באנדרואיד ובאייפון ניתן להפעיל את האפשרות ישירות מווילון ההגדרות המהירות, כמו כן, במכשירים הסלולריים ניתן לחפש "נקודה חמה" או "נתב נייד" בחיפוש ואז אפשרות זו תופיע לנו ונוכל להתחבר באמצעות סיסמא, מומלץ לבחור סיסמא שרק אנחנו מכירים, אחרת כל השכנים והילדים ישמחו להתחבר גם וכך הפלאפון שלנו יכול להפוך לראוטר (שימו לב למחירים הכספיים עבור אפשרות זו) שיחבר אותנו לאינטרנט ויעזור לנו לעבוד בעבודה מהבית שלנו.
פתרון שני הוא, שימוש במחשב או טאבלט עם חיבור סלולארי – אפשר למצוא לפטופים או טאבלטים המאפשרים להוסיף להם כרטיס סים עם חיבור נתונים. מדובר במנוי ייעודי שאפשר לבצע דרך הספקית או פשוט להחליק את הסים שלנו (יש לשים לב שאפשרות זו תלויה במנויים ובחברות שניגשים אליהם) וכמובן כדאי לבדוק אם אפשרות זו היא משתלמת דרך העבודה מהבית.
פתרון שלישי הוא, נתב סלולארי – נתב בסמארטפון – ספקיות תקשורת (יש לשים לב שאפשרות זו תלויה במנויים ובחברות שניגשים אליהם) מציעות אותם למקרים שבהם אין חיבור אינטרנט תקין ביישובים מסוימים. המחיר לא תמיד זול אבל אם אין ברירה אז אין ברירה שהרי אנחנו צריכים לעבוד בעבודה מהבית שלנו.
פתרון רביעי הוא, אינטרנט לווייני – חיבור רשת דרך לוויין היה מדע בדיוני לפני 30 שנים ועד לא מזמן גם מאוד יקר ושימש בעיקר למצבי חירום אבל כיום המצב הוא אחר (יש לשים לב שאפשרות זו תלויה במנויים ובחברות שניגשים אליהם) מדובר בפתרון קצה, יקר ושלא ניתן להפעיל אד-הוק, אלא רק בהכנה מראש כך שאם אנחנו בלחץ כי אנחנו חייבים לעבוד בעבודה מהבית שלנו כדאי לנסות את אפשרות זו.
אז הנה כל האפשרויות להסתדר עם פתרון זמני אך יעיל לצורך התחברות לאינטרנט לצורך עבודה מהבית עד שספק האינטרנט יסדר את הבעיה שלנו. בהצלחה.

עבודה מהבית כיום זה דבר טוב מאד להרבה מאד אנשים שכן בחרו בדרך הזאת כדי להתפרנס. עבודה מהבית היא בדרך כלל הרבה יותר קלה ונוחה לאנשים שבחרו לעבוד כך, כיון שעבודה מהבית היא מתבצעת מהבית של העובד עצמו שבצורה הזאת העובד יכול לשלוט בעבודה שבה הוא בחר לעבוד בצורה הטובה ביותר, ומתי שהוא בוחר לנכון ומתי שנראה לו הזמן הכי נכון להתחיל לעבוד או לסיים לעבוד הכל בידיו. בשונה מעבודה שמתבצעת מחוץ לבית של העובד שלא תמיד יש לו שליטה מלאה בעבודה שבה הוא עובד, ולכן הרבה מאוד אנשים כן יעדיפו לעבוד מהבית שלהם.
עבודה מהבית כמובן יש לה עוד הרבה יתרונות שזה החסכון בהוצאות של כל מיני עלויות שלא תמיד יהיה אפשר לחסוך כאשר היא מתבצעת מחנות או מכל עסק אחר, בשונה מהבית שכן יהיה ניתן לא להוציא את כל העלויות הללו.
עבודה מהבית למדריכי כושר לכאורה זה כן נשמע יותר מסובך ויותר קשה לביצוע כאשר היא תתבצע מהבית ולא ממקום מחוץ לבית, כאשר העובד בעבודה הזאת של הדרכת כושר ישכור לעצמו סטודיו כדי להעביר את השיעורים שאותם הוא מלמד לתלמידים, או לשכור לעצמו איזה חדר מסוים גדול שיהיה לו יותר מקום ויותר נח להעביר את השיעורים שהוא מעביר. בשונה מזה כאשר הוא יעביר את השיעורים מהבית זה יהיה יותר קשה לביצוע ויותר מסובך, כיון שלא לכולם יש בית גדול שיכול להכיל את כל הציוד הנדרש לשם כך ומקום מספיק גדול לשם כך, וגם שיש לא תמיד זה נמצא במיקום המתאים בקרה שהמדריך כושר גר במקום רחוק יותר ולא במקום מרכזי ולא כל כך יהיה נגיש להגיע אליו כאשר העבודה תתבצע מהבית. ובכלל חדר כושר או מקום שמתעמלים בו צריך שיהיה מסודר ומתוכנן בצורה כזאת ולא מתאים לכך בית רגיל גדול ככל שיהיה.
אומנם יש כיום בכל זאת כל מיני דרכים שכן מאפשרות גם למדריכי כושר להעביר שיעורים בצורה ברורה וטובה לתלמידים מכל מקום בעולם בצורה מובנת, גם כאשר העבודה מתבצעת מהבית ולא ממקום ייעודי לכך ולא מסטודיו מסודר אלא מהבית של העובד. העבודה יכולה להתבצע על ידי המחשב באופן שבה השיעורים ימסרו על ידי האונליין אם זה על ידי הזום או על ידי הפייסבוק או על ידי היוטיוב.
הרבה מאוד אנשים שהם מדריכי כושר במקצוע שלהם אבל הם רוצים להרוויח על ידי עוד אפיק, ככה שיהיה להם עוד מקור של פרנסה, כן מעוניינים לפתוח כל מיני אתרים כדי להעביר את השיעורים שלהם לכל מיני אנשים שמעוניינים לדעת יותר על הכושר ועל לדעת לעשות תרגילי כושר בצורה נכונה.
כיום יש הרבה מאוד מודעות לכך והרבה מאוד אנשים משלמים למדריכי כושר על אימונים שהם אינם פרונטלים ולא מתבצעים פנים אל פנים, אלא רק על ידי זה שהם קונים שיעורים באופן מקוון וכך הם לומדים אם זה על תזונה בריאה, שזה חלק מאוד שוב בתהליך של מדריכי כושר, וכמובן על התרגילים עצמם כמו למשל לדעת איך עושים תרגילי בטן, גב, חזה, וכן על זה הדרך. כך שהגוף יהיה מעוצב בצורה הראויה.
אנשים יעדיפו לקנות את השיעורים האלו, ולא בהכרח ללכת למקום שמעבירים את השיעורים הללו פרונטלי, כיון שכאשר זה מועבר דרך המחשב הם יכולים לראות את זה כמה פעמים, וגם אם הם לא הבינו הם יכולים לראות את זה שוב ושוב ככל שרק ירצו.

Tags :
Share This :