נתונים אלו מאפשרים לכל עובד במסגרת 'עבודה במשרד' הגיש בקשה להכרה בתאונה כ'תאונת עבודה' על

אני יודע איך זה שאין לך אנרגיות אפילו לחשוב על משהו אחר חוץ מהעבודה שכבר יש לך, אולי מרוב צעקות במקום העבודה אפשר ממש להיכנס לדיכאון ואז בכלל אין עם מי לדבר נשארים תקועים. לפעמים צריך פשוט לקפוץ למים במצבים כאלה ולהיכנס למעגל האבטלה עד שמוצאים משהו חדש.
בגלל השילוב של הלימודים יכול מאוד לעזור כאן לקדם אותך למשרה שבא יצטרכו אותך כל כך שלא יעזו לצעוק עלייך.
אבל אם טוב לך אז תישאר (לא בציניות) אני רק אומר שיש הרבה אנשים שצריכים שינוי וזה אחד הדרכים לעשות את זה.
יכול להיות שתצטרך כמה עבודות כדי להשלים את ההכנסה ואלי אפילו הלוואה או לשבור חסכונות. אולי פשוט לוותר על כמה הוצאות. אבל אני בטוח שכל אחד יכול להצליח בסופו של דבר.
אני מאמין שרוב הבעיות שלנו נפתרות בזמן הארכה, כלומר לא תמיד בזמן אבל בסוף מגיעים לזה, כמו גרף יורד לאט לאט אבל בסוף מזנק למעלה.
זה חבל להיות תקועים במקום שלא מעריכים אותכם כי לכל אחד מגיע משכורת והערכה טובה על העבודה שהוא עושה. ואם אתה לא מרגיש ככה כי אולי באמת אתה לא טוב בעבודה שלך מאיזשהיא סיבה, יכול להיות זה משעמם אותך אז כנראה שיש לך את הפוטנציאל לעבור למשהו יותר מאתגר. הרי אנחנו לומדים דברים חדשים כל הזמן ועם הזמן נהיים יותר כישרוניים מסוגלים ליותר. בשביל אנחנו כאן, כדי לחיות חיים טובים יותר וזה על יד פתרון בעיות קיומיות. עבודה מהבית נותן לך יותר זמן לעשות את השינוי ושומר עלייך מבוסים מרגיזים. אבל תצטרך לחשוב על תכנית לעומק, זה לא פשוט להיכנס למעגל האבטלה ופתאום למצוא עבודה חדשה, זה יכול לקחת חודשים. אז בבקשה לשקול את כל הכיוונים.

עבודה מהבית-
כל כך הרבה נאמר על עבודה מהבית, על מעלותיה וחסרונותיה. על בעיות שנוצרות ממנה ועל פתרונם. אם אתם עדיין סקפטיים לגבי מגוון העבודות שאפשר לעבוד מהבית, יכול מאד להיות שאת העבודה שהינכם עובדים בה כרגע תוכלו להעביר אפילו יום אחד בשבוע לעבודה מהבית.
ישנם עבודות שמתוקף התפקיד כן חובה לעבוד במקום העבודה כמו מוכרים בחנויות,מלצרים במסעדות,רופאים,עורכי דין ועוד… אך כל העבודות שהעבודה היא באינטרנט יש אפשרות להעביר לבית או לפחות יום אחד בשבוע. שזה מאד משמעותי לעובד ולמדינה.
גם אם כל עובד יעביר יום עבודה שבועי אחד לעבודה מהבית,העובד ירוויח מכך, ויתרה מזאת הכלכלה והתעשיה ירוויחו בגין זה.
חישבו עד כמה כל המשק יכול להיות מרווח.
העובד כמובן ירוויח יום שבו הוא חוסך זמן בנסיעות ועמידה בפקקים, ניהול היום לפי העדפותיו, ניהול עצמאי,ונוחות יתרה.
המעסיקים ירוויחו מכך שלא יצטרכו לדאוג לצרכי העובדים, יהנו מעבודה מרוכזת וממוקדת של העובד בלי לשלם לו על נסיעות, החזרים, ציוד משרדי וכיוצא בזה.
הממשלה והמדינה ירוויחו מהקלה בעומסי התנועה, חיסכון עלויות באנרגיה ודלק.
גם כלל האוכלוסיה והתושבים יהנו מכבישים מרווחים יותר, פחות עמוסים וזה יחסוך זמן רב של עמידה מתישה בפקקים.
דבר נוסף וחשוב לא פחות, שהאזרחים ירוויחו זה אויר נקי יותר. כל רכב נוסע פולט רעלים וכימיקלים מסוכנים שמזהמים את האויר. כל הורדה של רכב מהכביש מפחיתה זאת.
גם תאונות הדרכים יצטצמו משמעותית אם כל עובד יוריד יום עבודה אחד לטובת עבודה מהבית. זה שינוי אדיר.
מחקרים מגלים שלפני פרוץ מגפת הקורונה 94% מהנוסעים לעבודה שהו על הכביש כשעה ועשר דקות, מה שאומר שבזבזו שלושה ימי עבודה בחודש. שזה 36 ימים בשנה.
לאור כל האמור , ראוי שהממשלה תיזום מהפך בדבר השינוי הזה.
אך יש להזהר מכמה השלכות.
מחקרים מראים שהנהנים העיקריים מאפשרות לעבוד מהבית אלו העובדים החזקים במשק. אלו בעלי ההכנסה הגבוהה. בעלי עסקים שמנהלים בהבית ובהינף מקלדת את צוות העובדים שלהם שבשטח, או פעילים חברתיים ברשת שעושים מליונים על התעסקותם במכשיר הנייד שלהם, או עובדים בעלי השכלה גבוהה שיכולים לעבוד מהבית מעט שעות ולהכניס הרבה כסף כמו מהנדסי תוכנת מחשב או רואי חשבון וכו..
בעוד שהאוכלוסיה החלשה יותר חייבים להתייצב יום יום העבודה מתוקף תפקידם. מלצרים ,פקידים וכו
אז כדי שהמעבר לעבודה מהבית תקדם את שלל האוכלוסיות ותתרום לכל התושבים במדינה כולל לתזרים המדינה עצמה.
הממשלה חייבת לתת את הדעת על כך,ולדאוג לתשתית אינטרנט לכל אזרח גם לפריפריה הרחוקה פיזית ומנטלית.קידום מהלכים שיבטיחו מחשב ותנאי עבודה סבירים לעובד מהבית וחקיקה תואמת שתשמור על זכויותיו של העובד ותעודד מאד לעבור לעבודה מהבית.
דבר נוסף שהמדינה תוכל לסייע זה הדרכות חינמייות שיתנו כלים לעובד מהבית כיצד להגדיל את ההכנסות שלו דרך הכלים הדיגיטלים שעומדים לרשותו. וממש להכניס לתכנית הלימודים את ההכשרה המתאימה.
גם סיוע למעסיקים יעזור במהפכה זו. עסק שרוצה להעביר את עובדיו לעבודה מרחוק זקוק לתשתיות של הגנת מידע,אבטחה ,מערכות תקשורת,גישה מרחוק שעלותם רבה, וסיוע של הממשלה יכול לעזור ולעודד גישה זו.

Tags :
Share This :