משמעת עצמית היא כלי נחשק אצל כל אדם , על משמעת עצמית אפשר להשיג כל דבר שנגדיר לעצמנו כמטרה , ממש כמו שרירים שמפתחים בחדש הכושר , גם את השריר הזה ניתן לפתח , אז אם אתם מרגישים

שהשריר הזה חלש מידי אצלכם אל תתיאשו והתחילו לתרגל , אני בטוחה שעם הזמן אתם תראו שיפור.
אז מה אתם אומרים ?
כמה משמעת עצמית יש לכם מ1 עד 10?

כיצד הדברים השתנו עם עבודה מהבית-אז איך כל זה קשור לעבודה מהבית? אומנם עבודה מהבית לא פותרת את מצוקת המחיה והדיור בישראל. אבל היא כן מציבה יתרונות שאי אפשר להתעלם מהם. בדרך כלל, בעבודה מהבית יהיה ניתן לעשות את אותה עבודה בפחות זמן, ולקבל תשלום פר עבודה, אם כי ,לעיתים העבודה נעשית על פי שעות. השעות הם בדרך כלל גמישות כך שניתן להתאים לפי צורכי העובד. אם העבודה היא עבודה יחסית קלילה או עם אופן רובוטי, ניתן לעשותה גם בין לבין, כאשר מחכים בתור המייגע במשרד התחבורה או בנסיעות ארוכות ברכבת או בטיסה למשל. חבל על הזמן שמתבזבז שאפשר להשתמש בו כזמן עבודה.
ישנו חיסכון בזמן לעבודה שאילולא כך הפקקים לוקחים לו "ביס" גדול מזמן. ישנה עבודה מהבית לכן העובדים לא צריכים לחצות את ים סוף פעמים שמגיעים לעבודה או בחזרה ממנה.
בנוסף במקרה בו העובד צריך הכנסה נוספת, שילוב של עבודה מהבית עם עבודה נוספת יכול להוות פתרון נוח.

עבודה מהבית לא רק מהווה פתרונות קונקרטיים, אלא מהווה שינוי גם באופן בו בעלי חברות שונות תופסות את העובדים. לא עוד עובד בלי תנאים, אלא רואים יותר ויותר הצעות עם שכר שהוא אינו מינימום, ימים בהם ניתן לעבוד מהבית ועוד הטבות נוספות. נראה כי המובטל לא מהסס לבטל את אבטלתו כל כך מהר, אלא בודק תנאים ולאחר מכן מחליט. נרא כי בעלי החברות מנסות להבליט את כדאיותם על פני חברות דומות וזאת כדי לגייס עובדים.

נראה כי התפנית המעניינת קרתה לאחר תקופת הקורונה. בה אנשים כנראה התרגלו לבית, התרגלו לנוחות מסוימת. אנשים הרגישו הארה, הארה שהאירה את עינייהם המטורטרות, החשוכות והעייפות מעבודה פרך. אותה הארה היא " אפשר גם אחרת" אותו עובד שטעם מטעם המתיקות של הנוחות בראשו יאמר "לא עוד, לא אחזור עוד אל אומללותי" .כמובן שהדבר בגדרה של השערה כותב עם היגיון אך גם דימיון. אך אין זה משנה את העבודה שהצעות לעבודה מהבית הם לא עוד חלום בלהות, וכן גם העובד הוא בן אדם, אין לו רגליים של ברזל וכתפיים של נחושת, כדי לשאת את על כתפיו הצנומות את טורח העבודה הקשה והלא מתגמלת, וכן רואים הצעות עבודה עם תנאים יותר טובים.

נסיים בסוף טוב לטקסט עם התחלה כל כך כאובה.
לסיכום, היום ניתן לראות יותר ויותר הצעות לעבודה מהבית. בהם ניתן לחסוך בזמן, שרובנו מעדיפים לשמור לדברים אחרים מלבד עבודה. עבודה מהבית היא בשעות גמישות בדרך כלל. בנוסף, אם מחפשים הצעות ביעילות, ישנם גם לא מעט בעלי חברות וארגונים שונים המוכנים לשלם יותר משכר המינימום, על עבודה אפילו ללא ניסיון וכל זאת בתוספת תנאים והטבות טובת העובד.

מאז המהפכה התעשייתית, העבודה נתפסה כמשהו שקשור באופן אינהרנטי לזמן ולמקום – העבודה נמדדת על פי כמות הזמן שהעובד נמצא במקום העבודה. הפיתוחים הטכנולוגיים של העשורים האחרונים אפשרו לאנשים לעבוד מהבית ללא תלות בזמן ובמקום. בעידן הדיגיטלי ניתן להתפרנס יותר ממקור פרנסה אחד ובלי לצאת מהבית. הרבה פעמים אנחנו מוותרים על החיים שלנו כדי להשביע את רצונו של המעסיק ולבסוף נתקבל שכר שאינו משקף את ההשקעה שלנו.
ההורים נאלצים לעזוב את הילדים שלהם ולהשאיר אותם אצל מישהו זר, אשר הוא זה שיעצב את האישיות שלו. הרבה אימהות מוותרות על היציאה לשוק העבודה ובסוף הן מוצאות את עצמן מול שוקת שבורה, ללא כל מקור פרנסה. בימים שלנו אנו עדים ליוקר חיים קשה, לפיכך קשה להישאר בלי פרנסה. לכן, עבודה מהבית תאפשר למשל לאימהות הן לעבוד והן להשגיח על הילדים שלהן. בנוסף, עבודה מהבית מעודדת את בעלי מוגבלויות פיזית להשתלב בעבודה.
עבודה מהבית מהווה חלק מהסדרי עבודה גמישים לפיהם העובד רשאי לבצע את עבודתו שלא באתר העבודה המרכזי, לרוב בשעות עבודה גמישות. עבודה מהבית בפרט, ועבודה מרחוק בכלל, מתאפשרת הודות לפיתוח האמצעים הטכנולוגיים – מחשבים אישיים, מחשבים ניידים, טלפון חכם, טבלטים, מצלמות ומיקרופונים זעירים, אינטרנט, פקס , תוכנות שיתוף קבצים וכלים שיתופיים נוספים. כלים אלה מאפשרים לעובדים לקיים שגרות של עבודת צוות עם עמיתים הנמצאים במקומות מרוחקים, ואף עם עמיתים הנמצאים במדינות אחרות. ההוזלה המתמשכת בעלויות מוצרי המחשוב והתקשורת, וזמינותם של אלו בבתים רבים לשם שימוש ביתי, הופכים את העבודה מהבית למשתלמת וכדאית לארגונים, כמו גם לפרטים המעוניינים לעבוד מהבית.
משבר הקורונה השפיע רבות על העבודה והרבה אנשים נהפכו למובטלים. המשבר הכלכלי שפוקד את ישראל ואת מדינות העולם בשל הסגר שהוטל עקב מגפת הקורונה (19-covid), הותיר רבים בביתם ללא תעסוקה. מצב זה מעלה לדיון את החשיבות שבגמישות התעסוקתית המאפשרת עבודה מרחוק. עבודה מרחוק הנה חלק מהסדרי עבודה גמישים המתירים לעובד לבצע את עבודתו במקום אחר שאינו מקום העבודה הרשמי. גמישות ארגונית מתאפשרת הודות לתרבות ארגונית ובשל אמצעים טכנולוגיים הזמינים לעובדים ויוצרים תשתית לעבודה מרחוק. ארגונים המאפשרים עבודה מהבית לעובדים המעוניינים בכך, רואים בכך צעד כדאי ומשתלם התורם להעלאת פריון העבודה. למעשה, העבודה מהבית מרחיבה אפשרויות תעסוקתיות ומאפשרת לעובדים רבים להשתלב בעולם התעסוקה.
"המחקר מארה"ב מחזק את הנתונים שאנחנו רואים במחקר שלנו בארץ בקרב חברות גלובליות", אומרת מירי גל בורט, מנכ"לית משותפת, EER Global. "אנשים שינו הרגלי עבודה, מסתגלים לאורח החיים החדש ואפילו מפיקים ממנו ערך. יש להם יותר זמן להתמקד בעבודה, נחסך הזמן בפקקים, שיחות המסדרון וכו' והם יכולים לנהל את הזמן שלהם ביעילות, לטובת פעילות פנאי וזמן למשפחה. לדעתי, נכון לתת לאנשים לנהל לעצמם את הזמן, זה הכיוון אליו הולך העולם. ארגונים שלא מבינים את זה הם פחות אטרקטיביים כמעסיקים. אני קוראת למעסיקים: שחררו ותנו יותר אמון בעובדים שלכם. זה ישתלם לכם".
לאור המציאות שאנו חיים בה, המעבר לעבודה מהבית הוא מאוד כדאי. למשל, עקב התפרצות הקורונה חלו שינויים רבים, בין היתר, האופי של העבודה ואנו רואים שיש יותר הכוונה לתחום העבודה מהבית. בדוח שפורסם ביוני 2020 על ידי ארגון ה-OECD נכתב כי בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, השימוש הנרחב בעבודה מרחוק עשוי להישאר מאפיין קבוע של סביבת העבודה. על כן, כך על פי הדוח, יש להתאים את כלי המדיניות לתרבות הארגונית בכל מדינה כך שישפרו את התועלות הפוטנציאליות של עבודה מרחוק הן עבור העובד והן עבור המעסיק. בדוח מוצגות המלצות לצעדי מדיניות מצד המדינה ומצד מעסיקים, המאפשרים עבודה מרחוק באופן המאזן בין צורכי העבודה לצורכי העובדים. ההמלצות מתייחסות בין השאר לכך שעבודה מהבית צריכה להיות בחירה של העובד. בנוסף, ההמלצות מתייחסות לאספקת תנאים מינימליים שיאפשרו עבודה מהבית- סביבת עבודה נאותה, מערכות תקשורת מספקות ועוד.
מכל האמור לעיל, עולה שעל החברה לעודד עבודה מהבית, כיוון שטומנת בה יתרונות רבות הן לחברה והן לעובדים באופן פרטני.

הקורונה הגיעה לחיינו בתקופה שבה אנשים לא ידעו שיכול לקרות דבר כזה , אף אחד לא ציפה או חשב שיהיה דבר כזה מגיפה שכל העולם יהיה בסגר לתקופה כל כך ארוכה ובה אנשים לא יבלו, לא יראו את המשפחות שלהם ולא יעבדו. הרבה מקומות עבודה נאלצו להיסגר בתקופת הקורונה וחלקם גם לא חזרו בכלל אחרי הקורונה. יש הרבה מקומות עבודה שגם לא עבדו בתקופת הקורונה אבל כן חזרו לעבוד אחרי הקורונה.
הרבה מאוד עובדים נאלצו להיפטר או פוטרו במהלך התקופה הזאת , יש מקומות עבודה שעברו לעבודה מהבית ויש מקומות שפשוט לא הצליחו. הרבה מאוד מהאנשים שפוטרו מהעבודה מצאו את עצמם מחפשים עבודות מהבית . עד שהם מצאו עבודות , הנה לכם כמה עבודות מהבית שיכולים לעזור לכם למצוא את העבודה מהבית הבאה שלכם.
עבודה ראשונה – מורים פרטיים , העבודה הזאת נוחה מאוד לכולם, לכם המורים ולתלמידים שלכם. העבודה הזאת קוראת בבית שלכם , התלמידים נמצאים בבית שלהם וכל הלימוד קורה בזום כל אחד מהבית שלו מהסביבה שנוחה לו. אתם יכולים ללמד את כל הגילאים שרק תרצו אם זה יסודי, חטיבה, תיכון , אפילו סטודנטים . העבודה הזאת יכולה להכניס לכם הכנסה מאוד גדולה מכיוון שאתם יכולים להכניס כמה תלמידים ביום , תחשבו על זה אתם לא נוסעים לבית של התלמיד כמה שנותן לכם את האפשרות לדחוף הרבה שיעורים ביום.
עבודה שנייה- שירות לקוחות , העבודה הזאת היא בין העבודות הפופולריות שאפשר לעבוד מהבית , מכיוון שהשירות עצמו יכול לקרות מכל מקום שתרצו, אתם רק צריכים איתכם מחשב וטלפון של החברה וכל זה החברה מספקת לכם. העבודה עצמה היא עבור כל חברה לבדה. לדוגמה אתם עובדים בשירות לקוחות של בנק מסוים ומתקשרים אליכם לקוחות עם בעיה כלשהי בשירות הדיגיטלי שלהם. אתם יכולים לעזור להם לפתור את זה ביחד איתם או אם זה לא קשור לתחום שלכם ואתם לא מבינים את הבעיות שיש להם אתם פשוט מעבירים למקום הנכון שיעזור להם עם הבעיה שיש להם. דוגמה נוספת אתם עובדים בשירות לקוחות של חברת משלוחים , העבודה הזאת היא מאוד קלה מכיוון שאתם יודעים מה החברת משלוחים שולחת ובמה היא מוסמכת ואז שמתקשרים אליכם אנשים ששואלים מה קורה עם המשלוח שלהם ואז אתם פשוט עושים מה שאתם מוסמכים לעשות ובכך סיימתם את כל העבודה שלכם.
עבודה שלישית – מעצבים של מה שאתם רוצים, העיצוב עצמו הוא תחום רחב מאוד . יש לכם כל כך הרבה אופציות. העבודה עצמה מתבצעת בבית מכיוון שהלקוחות שלכם שולחים להם את מה שהם רוצים אתם מעצבים אותו ואז שולחים להם את זה חזרה. הם יחליטו אם הם אוהבים את זה ככה או שהם רוצים לשנות את זה.
יש הרבה מקומות עבודה מהבית שהן לפי משמרות וזמנים הרבה מאוד מהעבודות האלה יש להם אותם ימים ואותם זמנים זאת אומרת נגיד אתם יכולים למצוא את עצמכם מחליטים שאתם עובדים בבקרים בימים מסוימים ובימים אחרים לעבוד בערבים. אתם יכולים לשחק אם זה איך שאתם רוצים לפני הלוח זמנים שלכם.
לעבודה מהבית יש המון יתרונות שיכולות רק לעזור לכם ולהפוך את החיים שלכם ליותר פשוטים ונוחים. העובדה שאתם לא צריכים למהר לעבודה , לא צריכים לקום מוקדם לעבודה , לא צריכים להיתקע בפקקים, יש לכם את האפשרות לחיות חיים בריאים יותר כי אתם מבשלים לעצמכם בבית ולא צריכים לקנות אוכל מבחוץ . אתם פשוט מבלים יותר זמן בבית ובאמת נהנים מהעבודה יותר.
יש עוד כל כך הרבה עבודות מהבית שיכולים לשכנע אותכם לעבור לעבוד מהבית . העבודות האלה הן דוגמאות קטנות מתוך מספר רחב של דוגמאות.

Tags :
Share This :