מעבר מעבודה ממשרד לעבודה מהבית, טומנת בחובה יתרונות רבים. מלבד השקט שיש בעבודה

מהבית, הנוחות, הניהול העצמי וההצלחה בו, יש פלוסים נוספים.
למעסיקים למשל, יש חיסכון אדיר בעלויות. הם יכולים לוותר על שכירות משרדים, תשלום נסיעות, הוצאות שתיה ומזון, חשמל, מיזוג אויר וטואלטיקה.
העובד מהבית נהנה מהוצאות פחותות על דלק, על נסיעות בתחבורה ציבורית, על ביגוד והנעלה לפי קוד לבוש משרדי ועל הזמנת אוכל מוכן עם הקולגות.
ידוע שבעבודה מהבית, אין כמעט העדרויות מהעבודה ואף פחות ימי מחלה של העובדים.
הם נוטים להיות נמרצים יותר ולעבוד יותר, מבחינת שעות ותפוקה. החסכון בזמן הנסיעה מתורגם לעשייה, המרץ הנשמר מחוסר העייפות שבנהיגה או הנסיעה, מתבטא בעבודה עצמה.
לעובדים מהבית יש יותר כוחות ומוטיבציה לעשות את משימותיהם ומטלותיהם.
עובדים מהבית מתאמצים לעמוד בלוחות הזמנים, מהסיבה שהם יודעים כי עמידה בלוחות זמנים היא אחד הגורמים העיקריים להמשך העבודה מהבית ושימורה ככזו.
העובדים מהבית עובדים לבד. הם מגבירים את כישורי הניהול שלהם כשהם מנהלים את עצמם. זהו יתרון עצום עבור המעסיקים וגורם ממריץ עבור העובדים.
גמישות במקום עבודה הופכת אותו למקום עבודה מבוקש. על ידי אפשרויות תנאי עבודה גמישים, מעסיקים יכולים להשיג ולשמור על העובדים המוכשרים שלהם אצלם ולהפוך למעסיקים אטרקטיביים יותר באתרי חיפוש עבודה.
עובדים מהבית הם אנשים חיוביים יותר ועל כן גם שמחים יותר, וזה ניכר בעבודתם. בייחוד אם הם נותני שירות, השירות יהיה יותר איכותי וטוב לעסק, ומקדם אותו רמה מעל המתחרים, שעובדיהם מגיעים למשרד.
העבודה מהבית פחות מעייפת ומתישה את העובדים. העומס על המוח מתחיל ברגע שיוצאים מהדלת, ושמים פעמינו אל הרכב או אל תחנת האוטובוס. כמות המידע שאנשים סופגים היא בלתי ניתנת לשיעור, וכאשר כל זה נחסך מהעובדים, הם יותר נמרצים וחיוניים לביצוע העבודה.
הזמן שלא מבוזבז על הגעה וחזרה מן העבודה במשרד, בהכרח נתרם לעבודה מהבית עצמה, וגם ליקיריהם של העובדים מהבית. אם יש קושי בניהול זמן סביב יום עבודה במשרד, הפלא ופלא כשעובדים מהבית ומנהלים את הזמן ביתר יעילות.
בעבודה מהבית, העובד קובע לעצמו בתוך לוח הזמנים, את ההפסקות לפי צורכיו. יש עובדים שצריכים הפסקה קצרה כל שעה שעתיים, ויש כאלה שיסתפקו בהפסקה גדולה בצהריים.
כשעובד עובד במשרד, לא תמיד הוא יכול לצאת להפסקה כרצונו, ועבודתו נפגמת בעקבות כך.
תדירות ההפסקות היא תלויית רמת הריכוז שצריך העובד בעבודתו, ותלויית האדם שהוא, האם יכול להיות מרוכז מאד לאורך זמן, או יותר זקוק להפוגות בריכוז כדי לשוב אליו.

אחת הדרכים המרכזיות בהם ניתן להתמודד עם כל ההשלכות שבאות בעקבות העובדה שהבן אדם עובד מהבית, היא לדעת לסגל לעצמך סדר יום מסודר.
עם העבודה מהבית באה גם האחריות של העובד על עצמו, שכן כאשר הוא אינו עובד דרך משרדי החברה בה הוא עובד, אין לו בעצם אנשים שמנהלים לו את סדר היום ואומרים לו מה לעשות ומתי, וכאן באה האחריות האישית שהיא אחד המרכיבים המרכזיים שצריך לבוא ביחד עם "עבודה מהבית", האחריות של העובד חייבת לבוא לידי ביטוי בכך שהעובד יודע לנהל את עצמו בצורה מספקת שלא תפגע בשגרת העבודה היום יומית.
אז איך עושים את זה? קודם כל על העובד לסגל לעצמו מקום עבודה משל עצמו, כן גם כאשר הוא עובד מהבית ואינו נמצא בעבודה פיזית, הוא עדיין חייב מקום שיהיה לו בתוך הבית שמיועד לעבודה, מקום וזמן, הרי כאשר האדם עובד מחוץ לבית לא מצפים ממנו לעשות דברים בתוך הבית, שכן הוא אינו נמצא שם, ככה בדיוק העובד צריך להתנהל, לקבוע לעצמו מקום וזמן בו כולם יודעים שבזמן הזה הוא עובד, ובזמן הזה אי אפשר להפריע לו בדברים שלא היו מפריעים לו בהם במידה והיה עובד לבית.
וכמו בשגרת העבודה גם פה מי שעובד מהבית צריך לנהל לעצמו סדר שכולל סדר יום מדויק, ממתי הוא קם? מתי הוא אוכל? מתי הוא בהפסקה? וכמובן מתי הוא עובד? על מנת שהעובד יוכל לשמור על עצמו על סביבתו וכמובן על ביצוע עבודתו, הוא צריך להרגיש כאילו הוא נמצא בעבודה, וכמו שבעבודה יש לוח זמנים מסודר של מתי עושים כל דבר, ככה צריך להיות גם בבית.
כאשר מי שעובד מהבית בוחר לעצמו מקום בו הוא מתנהל במהלך עבודתו, הוא צריך לחשוב איפה הוא יוכל להשיג שקט מכל רעשי הבית, רצוי מקום מבודד בתוך הבית, עם דלת סגורה שיכולה לנטרל את כל הרעשים שמגיעים משאר הבית, כאשר כמובן רצוי גם לשתף את שאר דיירי הבית בין אם זה הבן או הבת זוג, ובין אם זה הילדים, בשעות העבודה בהם אי אפשר להפריע, כל זאת על מנת לייצר סביבת עבודה אידיאלית במקום שאינו העבודה.
כמובן שאין חובה שהאדם יסגל לעצמו את אותם שעות בהם הוא עבד מהעבודה גם בבית, אין שום בעיה שהעובד מהבית יחליט שהוא עובד גם באחת בלילה, אך הכול חייב להיות מסודר, העובד לא חייב לעבוד ברציפות את השעות בהם הוא היה עובד מהעבודה, אבל כן רצוי לשמור על שעות קבועות גם אם הן אינן שגרתיות, העיקר שהכול יהיה מסודר ומתואם והבן אדם וכך הבן אדם יוכל לסדר בצורה המיטבית ביותר את כל הדברים שיש לו לעשות, משעות שינה, ארוחות, וגם דברים שאינם צצים כל יום כמו ביקורים אצל הרופא ודברים כאלו, הבן אדם כל הזמן יכול לשחק עם השעות בהם הוא עובד, אך חובה לעשות זאת בצורה מסודרת על מנת לא להיכנס לרמת בלגן גדולה בסדר היום שתוביל לבלגן גדול גם בעבודה עצמה.

אתם כבר תקופה ארוכה בעבודה שלכם, הגעתם למצב שנשחקתם ומיציתם את מה שאתם עושים, או שכבר העבודה מתחילה לשעמם אתכם ואתם לא מוצאים בה סיפוק ?
זה בסדר, זה קורה כמעט לכולם, חלק מהאנשים עדיין ממשיכים בשגרה היומית שלהם וסוחבים איתם על הגב את כל המצב הנפשי והגופני שלהם, ויש כאלו שהרימו את הכפפה אזרו אומץ גדול והחליטו לחפש עבודה חדשה. אבל רגע, פתאום באמצע החיים זה ממש לא קל למצוא עבודה חדשה שלא בהכרח מתאימה לניסיון העשיר שלך בתחום, או שדומה לתואר בו למדת או בכלל. אז הגיע הזמן שתכירו את העבודה מהבית.
עבודה מהבית לא בהכרח דורשת ניסיון קודם, יש משרות שכן דורשות, אבל רוב המשרות מהבית מתאימות לקהל הרחב בין אם אלו חיילים עד לפנסיונרים , כן כן גם לפנסיונרים !
עבודה מהבית היא לא עבודה קשה בכלל, ואפשר להרוויח בה הרבה מאוד כסף וזה מאוד תלוי בכמה תרצו לעבוד ובאילו שעות. עבודה מהבית היא עצמאית ממש כמו פרילנסר, אפשר להיות שכיר ואפשר לעבוד כפרינלסר, אבל בסוף פעם בחודש מקבלים משכורת מסודרת כמו בכל חברה. מה היופי בעבודה מהבית אתם שואלים ? בואו אני אעשה לכם רשימה הכוללת את כל היתרונות שעבודה מהבית יכולה לכלול :

  1. קודם כל בעבודה מהבית אתם בוחרים את השעות ואת הכמות זמן עבודה שאתם רוצים לתת באותו היום. אתם בעצם הבוסים של עצמכם ! זה נחמד לדעת שאתה בכל בוקר או צהריים יכול לקום, לפתוח את היום שלך בלי לחצים או משימות שיכולים להפיל עליך ברגע אחד, העבודה שלך קבועה מראש, אין דברים חדשים שיכולים לאתגר אותך יותר מידי.
  2. עבודה מהבית לא חייבת להיות רק מהבית, היא יכולה להיות גם בים, בבית קפה, אפילו בחוץ לארץ. זה לא משנה, עבודה מהבית יכולה להתבצע בכל מקום וזה יתרון משמעותי לכאלו שצריכים לחלק את הזמן שלהם לכמה רבדים במהלך היום.
  3. עבודה מהבית מתאימה מאוד לסטודנטים ובמיוחד להורים עם ילדים קטנים. יש חיסכון ענק בבזבוז של הזמן בנסיעה הלוך וחזור מהבית למשרד, יש יותר זמן פנוי שהוא אתם יכולים לבלות יותר עם הילדים, להכין להם ארוחת צהריים ואפילו לשבת איתם וזה מאוד חשוב זמן משפחתי במיוחד עם ילדים קטנים הדורשים את תשומת הלב והיחס של הוריהם. זאת ועוד יש יותר זמן פנוי לביצוע מטלות ביתיות לשימור משק הבית שלכם.
  4. כמובן שיש לכם הרבה יותר זמן להקדיש גם לעצמכם, זה זמן טוב למצוא את הספורט המתאים
Tags :
Share This :