מעבר לכך, הוא חוסך דלק וכסף שמתבזבז על ההוצאות השוטפות של התחבורה הציבורית. זה לא סוד

שנסיעה באוטובוס עולה כסף ובעבודה זו אנו חוסכים זאת . בנוסף , העבודה מהבית יכולה לעזור במניעת זיהום אוויר . הרי ככל שיותר ויותר אנשים יפסיקו לנסוע לעבודה בתדירות יום יומית , כך פחות עשן יפלט בזמן הנהיגה ויהיה פחות זיהום אוויר.
הרבה שואלים ומתעניינים ברעיון הזה של לעבוד מהבית ולא להגיע פיזית למשרד עצמו.
הרי זה ניכר שאדם שלא מגיע למשרדו באופן יום יומי , אינו פוגש חברים ומכרים ולא יוצא מאיזור הנוחות שלו . רבים מאמינים כי זהו חיסרון ניכר שמגביל את רעיון העבודה מהבית ומונע מאנשים ליצור קשרים חברתיים ולצאת מהבית שלהם .
בנוסף , חיסרון נוסף שעלה זה שבעקבות הקורונה , בתי ספר רבים נסגרו , ואיתם הילדים שנשארים בבתים בעקבות הסגרים במדינה ויכולים להוות גורם מפריע להורים שנשארים בבית ולא יכולים לעבוד בצורה רציפה. זה לא סוד שילדים דורשים הרבה יחס זמן ועיסוק , ולשלב איתם ביחד את העבודה מהבית זה דבר קשה שמעורר קשיים.
אני אכן מאמינה רעיון זה הינו פיתרון נוח ויציב וישאר איתנו גם לשנים הבאות , גם בלי קשר לקורונה ולסגרים במדינה או בעולם כולו. העבודה מהבית כבר הפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים האנושיים ואין אדם כמעט בארץ או בעולם שלא יצא לו לעבוד יום אחד בחייו מהבית ולא במשרד.
אני מאחלת לנו להצליח לשלב בין הדברים ושהם לא יתנגשו אחד בשני , כי פיתרון העבודה מהבית הינו הכרחי ונכון ונוח ואני מאמינה ובטוחה שהוא ישאר כאן לתקופה הקרובה ואף בעתיד הרחוק , בארץ ובעולם.

החשיבות של העבודה מהבית לאוכלוסייות השונות בחברה
עבודה מהבית חשובה לכל מיני אוכלוסייות בחברה. למשל, נשים עקרות בית שקשה להן לצאת לעבוד בחוץ משום שהן מגדלות ילדיהן ומלמדות אותם.
זאת ועוד, סטודינטים וסטודנטיות שקשה להן להתאים את שעות לימודיהם עם שעות העבודה יכולים להנות מלעבוד ללמוד באותו זמן.
בנוסף לכך אנשים שמעוניינים להגביר את השכר החודשי שלהם כדאי להם גם לעבוד מהבית בזמן הפנאי שלהם .
לעבודה מהבית יש הרבה יתרונות, היא גורמת לפרט להיות יותר חופשי כלומר לא להיות תלוי ב"בוס" שנותן תמיד הוראות שמלחיצות. בנוסף לכך, עבודה מהבית נותנת,לכל אלה שיש להם דבר שמחייב אותם להישאר בבית, תחושה של השפעה ויצירתיות, כלומר הם ירגישו שהם נותנים ותורמים לחברה שלהם ואפילו אם זה רק למשפחה שלהם. זאת ועוד, יהיה להם הרבה זמן פנוי לבלות עם ילדים, אישה, אמא, אבא וחברים ולצאת לטייל דבר שעוזר להם לא רק ברמה האישית הפסיכולוגית, אלא גם, ברמה החברתית; הם משמרים יחסים טובים עם אלה שחיים איתם.
עבודה מהבית, גם כן, היא הזדמנות לעשות את מה שאוהבים בדיוק כמו תחביב; למשל מי שאוהב לכתוב יכול לעבוד בתור כותב מהבית.
עבודה מהבית עוזרת לאנשים שיהיה להם עוד מקור לכסף כך שזה יחזק אותם יותר מבחינה כלכלית. וכמובן זה דבר מרכזי בחיי האדם כי כסף זה כוח, הוא מסייע לו לשמר על כבודו ולא להיות תלוי באף אחד.
עבודה מהבית היא משהוא שעשוי להיות חיוני בחייהם של ההורים והילדים. כך שהורים יכלו להשגיח טוב יותר על בניהם ולשמור עליהם מפני סיכונים, בין אם הילדים היו קטנים שיכולים לסכן את חייהם בדברים של הבית חלילה, כמו למשל אש..או אם היו אפילו גדולים שיכולים להכניס זרים הביתה או לצפות בתוכן רע ומסוכן בערוצי המדיה השונים.
החשיבות של לעבוד בבית והישאר עם המשפחה לא מועילה רק לחיים הזוגיים והמשפחתיים אלא גם היא אמורה לסייע מבחינה חברתית.כך שהורים אשר מפקחים על ילדיהם ומבלים יותר זמן על חינוכם ולימודם. הם בעצם גורמים להיות אנשים חיוביים שתורמים לחברה שלהם או לפחות לא מזיקים לה.
לדעתי, כל חברה או מוסד צריכה/ך להתעניין בלתת לעובדים שלהם את האפשרות לעבוד מהבית .
כי רבים מהם לא בהכרח אוהבים או רוצים לעבוד מהבית, אלא שהם מוכרחים לעשות את זה בין אם הם הורים שמטפלים בילדיהם ובין אם הם בנים שמטפלים בהוריהם הקששים .
אולי חלק מהקוראים יגידו למה לא להביא מישהו שיטפל במישצריך טיפול ולצאת לעבודה וזהו!
זה נשמע הגיוני, אבל … לא בכל תרבות זה מקובל ואפילו לא בכל משפחה! למשל כי הם מרגישים שזאת האחריות המסורתית או הדתית שלהם. לחלק מן האנשים גם אין יכולת כלכלית לשלם עבור מטפלים.
הרבה פעמים הבחירה לעבוד מהבית קשורה להבדילים בין תרבותיים. למשל בחברה הערבית בישראל וגם בחברה החרדית או כל חברה שמרנית אחרת לא נהוג שהאישה תעבוד לכן זה יהיה יותר קל לנשים מחברות כאלה לעבוד מהבית כי קשה להן לצאת.
העבודה מהבית מתאימה גם לפיזיולוגיה של האישה, כך שהיא לא צריכה לעשות מאמץ פיזי כאשר היא עובדת מהבית.
אנשים בעלי צרכים מיוחדים, גם כן, יכולים לעבוד מהבית ללא קשיים.
האם עבודה מהבית יכולה לקדם את האדם בעולם העבודה?
התשובה היא שזה תלוי במאמץ בהשקעה ובייצרתיות שהעובד והמעסיק עושים . דברים אלה מסייעים לעובד להתקדם יותר וגם להרוויח יותר.

מאמר מספר 2 עבודה מהבית
מהם היתרונות והחסרונות בעבודה מהבית?

Tags :
Share This :