מי לא רוצה להיות חופשי בעולם. לעשות ככל העולה על רוחו באותו הרגע בדיוק. בלי לתת חשבון לאף אחד. בלי להיות נתון לתכתיבי החברה שמכריחים אותך באופן סמוי וגלוי להתנהג בצורה מסויימת ולעשות דברים

מסויימים בטענה שככה נהוג. או בגלל שכולם עושים את זה וגם אתה צריך לעשות את זה.
כמה פעמים חשבת לעצמך שאתה עוף מוזר כי אתה לא עושה את מה שכל העדר עושה? כמה פעמים עלו לך השאלות הפילוסופיות האלה על שאנחנו חיים בשביל לעבוד במקום לעבוד בשביל לחיות? שאנחנו משועבדים לעבודה ושחייבים לעבוד אם לא, לא נוכל להתקיים? לא נוכל לעשות מה שאנחנו מייחלים לו. לא נוכל להנות. לא נוכל לממש את עצמנו. אבל במקביל כל הזמן שלנו ממש מתבזבז ברדיפה אחרי כסף ואחרי שעות עבודה.
עצרת לרגע ושאלת את עצמך בשביל מה אתה חיי. האם אתה נהנה מהחיים שלך. האם אתה עבד של מישהו. או של איזו שהיא מערכת.
כאן ניכנסת היכולת לעבוד מהבית. זה נראה כמו חלום עבור מיליוני אנשים. רבים רוצים להרגיש את טעם החופש. לא לעביר כרטיס ולא לדפוק שעון. רבים רוצים את היכולת לשבת בכל מקום בעולם ולעשות משהו שיכניס להם כסף. ככה סתם כבדרך אגב. היום בא לך לטוס לקוסטה ריקה? וואלה אתה יכול. אתה לא מחוייב לאף אחד. אתה ממש תוכל לטוס ליע שתירצה ולהמשיך את העבודה שלך משם. בכל רגע בכל שעה. בלי להתייצב באיזשהו מקום ולהיות מחוייב לשעה מסויימת.
גם אם תעבוד בעבודה מהבית בעבודה שאתה מועסק אצל מישהו אחר וגם אם תעבוד עבור עצמך כעצמאי -פרילנסר, יהיה לך את החופש והיכולת לבחור את השעות שלך, את המיקום שלך ולהפוך את חיי העבודה – החיים המקצועיים שלך לכאלה שיתאימו לחיים הפרטיים שלך. לחיי המשפחה, לחיי החברה, לחיים האישיים. יהיה לך פנאי יותר לאישה, יהיה לך פנאי יותר לילדים, תוכל לתחזק יותר ולהשקיע יותר זמן סוף סוף לתחביבים שלך. החופש הזה הוא יקר מפז. החופש הזה לעבוד מהבית.
באורח פלא אתה תגלה או תבין כמה חייך נפלאים כעת בזכות הבחירה לעבוד מהבית. אתה תשקיע יותר זמן באישתך. תתן לה יותר תשומת לב ואהבה שהגיעו לה כל השנים האלה אבל היה מובן מאליו להזניח אותם. אתה תמצא שאתם רבים פחות, ולא על כל דבר. אתה תגלה שהתשוקה בינכם נדלקת מחדש ויש ניצוצות לעשות דברים שכבר שכחתם לעשות. תעשה מחוות קיצ'יות: תדליק נרות באמבטיה ותפזר עלי כותרת של ורדים. תעשה דברים שאולי נראים לך מטופשים אבל בשבילה זה עולם שלם. ברגע שתתחיל לתת לה יחס היא תאהב אותך יותר ותרצה אותך יותר. זה לא סוד של אף פסיכולוג זוגי. כולם יודעים את זה שברגע שאתה נותן יחס לאישה היא אוהבת אותך יותר. יש פה קשר לגמרה לינארי. אין פיספוסים בנושא ואין חריגות. כל אישה רוצה יחס מגברים בעיקר מבן זוגה אותו היא בחרה. ובדבר הילדים אם יש לך…זה יהיה כייף גדול. תוכל לשחק איתם יותר. לעשות איתם שטויות. לבלות, לצאת למשחקיה ולג'ימבורי. איך הם חיכו לרגע הזה שאבא יתיחס אליהם, שיסתכל עליהם שיהיה אבא שלהם בתכלס. על אמת.
פתאום כל האווירה בבית השתנתה. שמת לב לזה? וזה היה כל כך פשוט. רק מעצם הבחירה והשינוי הקטן של להתחיל לעבוד מהבית ולהרוויח כסף מהבית בלי מחוייבות לשום שעון נוכחות בשום מפעל או משרד. רק מעצם זה ששינית מעט באופן התעסוקה שלך שינית עולם! לאנשים נוספים מלבדך. לאנשים שיקרים לך כל כך כל כך.

מר סמית עובד מהבית תקופה ארוכה, כבר כמה שנים. בהתחלה הוא עבד כשכיר תחת מישהו אחר. היה לו בוס שהכתיב לו את העבודה ועכשיו הוא פנה לעולם היזמות.
מר סמית עבר המון עבודות דרך הבית. הוא רצה לנסות כמה שיותר. לטעום מכל העולמות ואז להחליט מה הכי מתאים וטוב לו. הוא חיפש איזו עבודה תהיה הנוחה ביותר עם המשכורת הכי קלה להשגה שיש. הוא שיחק משחק בו הוא יצא לחיפוש אחר המשרה הנחשקת תוך שהוא עורך רשימה של המשרות הטובות ביותר שניתן לעבוד בהן מהבית, בה פירט את יכולת התעסוקה ואפשרויות וכן פוטנציאל כלכלי של כל אחת מהן.
רשימה זו יקרה לו מפז, אבל כעת הוא אינו צריך אותה יותר כיוון שהוא יזם אחד מהתותחים בארץ – מספר אחד בדורו.
בהתחלה למר סמית פחות היה ביטחון אז הוא חיפש עבודות שנותנים הכשרה על חשבון החברה. כך הוא צבר ידע וניסיון בתחומים. אם יצא לך להתקשר לפני 4 שנים לחברה Q שיעזרו לך עם מוצר שרכשת, יכול להיות שנתקלת בקולו של נציג השרות מר סמית. בשביל עבודה זו צריך שיהיו לך יכולות תקשורת עם אנשים, דיבור רהוט וחינני ורצון וסבלנות לעזור להם לקבל את הפתרונות שהם צריכים. עבודה זו מעט הגבילה את מר סמית כיוון שהיה צריך להיות זמין בשעות מסויימות שהחברה הגדירה כשעות למענה טלפוני ודיי מהר למר סמית התחילה להגמר הסבלנות לאנשים שהתקשרו.
מר סמית ניתקל בפרסומת על הכשרה של סוכני מכירות. הוא ידע שכדי לעבוד מהבית הוא יצטרך לרכוש את הכלים האלה של מכירה ושיווק פריטים. הוא נענה לפירסומת ובשכר מאוד זעום עבד כמו חמור באיסוף לקוחות, בניית בסיס לקוחות ושכנוע שלהם במוצר. ככל שהצליח לגייס יותר לקוחות ולמכור להם ככה הרוויח יותר כסף.
הוא שנא את העבודה הזו מאוד אבל החברה התרשמה ממנו, מיכולותיו וקישוריו והציעה לו תפקיד עם כותרת מפוצצת כאילו הוא רופא דוקטור שעשה סטאז' בקליפורניה. מומחה לשיווק אונליין. החברה רצתה נואשות להגדיל את קהל הלקוחות שלה. הם חיפשו כדי למצוא את הלקוחות דרך האינטרנט. תפקידו של מר סמית הוא להיות מומחה בתחום ולחפש את הקשרים האלו ללקוחות הפוטנציאלים. הוא עבד בלפרסם בצורה מקוונת את החברה אם באמצעות אימיילים, פוסטים, פייסבוק, יוטיוב, טווטיר כדי להרשים קהל יעד גדול ולדוג את הלקוחות שבאמת מתעניינים במה שהחברה מציעה.
עבודות נוספות שמר סמית ניסה כללו הזנת נתונים, מידע ומסמכים שונים למערכת הממוחשבת של החברה. מהר מאוד הוא גילה שקשה לו להיות דייקן, מפוקס ומרוכז ולשים לב לפרטים הקטנים. אז הוא פרש בשיא. כתיבת תוכן לאתרים. מר סמית היה צריך להמציא כל מיני מאמרים מהראש ולפרסם אותם אבל בשלב מסויים ניגמרה לו ההשראה.
הוא התחיל להתמחות במדיה החברתית כל הפייסבוק והטיקטוק למינהם. הוא חקר את הרשתות החברתיות האלה וניסה להבין איך הם עובדות. הוא התחיל ליצור כל מיני סרטונים וציוצים ויראליים ומינף אותם לבניית קריירה. הוא נהפך מהר מאוד לאושיית רשת. עצב מגוון פוסטים בפייסבוק. יצר דמות וירטואלית של עצמו ואותה הוא שיווק במדיה החברתית. דרכה הוא הגיע לליבם או לסקרנותם של רבבות אנשים שרק חיכו למוצא פיו. בהתחלה הוא התקשה להאמין בכמות האנשים שמתענינים בו. הוא לא תפס כמה קל זה לעבוד מהבית. רק צריך את הידע המסויים ואת הכישורים המתאימים כדי למגנט אליך אנשים שמוכנים להשקיע בך זמן. עצם זה שהם יושבים מול המחשב ובמקום לעשות משהו מועיל הם מעדיפים להסתכל עלייך אומר שהצלחת למגנט אותם.

ברוב העבודות טווח המשכורות של העובדים נקבעים על ידי המעסיקים. כלומר, העובד יודע בדיוק את טווח המשכורת שאותה יקבל בסוף החודש. טווח המשכורת נקבע בחוזה בין המעביד לעובד לפני תחילת העבודה של העובד. אותו עובד מודע ויודע בדיוק לאיזה טווח משכורת עליו לצפות לקבל. רוב המשכורות בעבודות הם לפי מספר שעות העבודה של העובד. בדרך כלל המעסיק מצפה למינימום מסוים של שעות עבודה שהעובד צריך לספק.
יש תקופות מסוימות בשנה בהם העובד יכול לעבוד יותר שעות ולפי זה יכול להרוויח יותר כסף. אבל ברוב העבודות יש הגבלה של שעות עבודה ומינימום של שעות עבוד. ככה שהעובד מחויב לעבוד לפי התנאים הללו.
יש עבודות בהם המעסיק קובע את משמרות העבודה של העובד מראש מבלי להתחשב ביכולתו לעבוד כי ככה נקבע מראש בחוזה העבודה. כלומר, למשל בחוזה נכתב שעל העובד לעבוד כל ימי ראשון עד חמישי בשבוע ,8 שעות ביום. אין ביכולת העובד לשנות את הזמנים והמשמרות. ביכולתו לקחת ימי חופש כמו שהחוק קובע וזהו. אין גמישות ואת יכולת בחירה של העובד לבחור את המשמרות שלו ואת שעות העבודה שלו ואת מספר העבודה שלו.

יש עבודות שהמעסיקים שלהן כן מאפשרים לעובדים שלהם להשתבץ למשמרות מסוימות בשבוע בהתאם למינימום השעות שעליהם לתת ובהתאם ליכולת הבחירה של העובד לעבוד במשמרות מסוימות. כלומר, בעבודות כאלה לעובד יש בחירה מסוימת בשעות העבודה שלו ובמשמרות בהן הוא יכול לעבוד.

יש עבודות מהבית שהמעסיקים שלהן מאפשרים לעובדים שלהם את הבחירה החופשית במספר שעות העבודה שלהם. כלומר, עובד יוכל לבחור את המשמרות בהן הוא יעבוד ואת מספר שעות העבודה בהן עבוד ואפילו את הזמנים עצמן (בוקר, צהרים, ערב, לילה).
כלומר, אותו עובד יוכל לבחור בעצמו את טווח המשכורת אותו יקבל.
אם אותו עובד ירצה לקבל משכורת גבוהה, הוא יבחר לעבוד משמרות רבות בשבוע ומספר שעות רבות של עבודה. ובהתאם לרצונו ולעבודתו הוא יקבל את טווח המשכורת שהוא רוצה.
בניגוד לכך, אם העובד רוצה לצאת לחופש ולבלות עם חבריו ומשפחתו הוא יכולת לבחור לעבוד מספר קטן של שעות, כלומר, מספר קטן של משמרות. כמובן שטווח המשכורת שאותו עובד יקבל יהיה בהתאם. טווח משכורת נמוך ולא גבוה.

עבודות מהבית מאפשרות לעובד לבחור בעצמו את טווח המשכורת שאותו יקבל! כל זאת כמובן בהתאם לכמות השעות והזמנים בהן יעבוד.
ניתן לקבל משכורת נמוכה, משכורת ממוצעת, משכורת גבוהה ואפילו גבוהה מאוד ומכובדת. יכולת הבחירה היא של העובד! ורק שלו. אין מעסיק חיצוני ששולט בו ובטווח משכורת שהוא יקבל.
עבודות כאלה הם רבות ומגוונות. יש עבודות בפרסום ושיווק, יש עבודות במילוי סקרים וכתיבת מאמרים, יש עבודות בפרסום ברשתות החברתיות, יש עבודות במתן שירות לקוחות במגוון תחומים ושירותים, כמו מענה טלפוני, נציגות צ'אט, מתן מידע פרטי כזה או אחר ומתן עזרה מקצועית.
כל אחד שמעוניין לשלוט בטווח המשכורת שלו ובכמות הכסף שברצונו להרוויח יכול לחפש ולמצוא עבודה מהבית שתתאים ליכולות שלו ולרצונות שלו.

Tags :
Share This :