מה עושים בזמן סגר ובזמן חל"ת ?

מאז תחילת הקורונה, כולנו נמצאים במצב בו נכנסים לסגר כל שני וחמישי ומאבדים מהמשכורת, והרבה אנשים נמצאים וממשיכים לצאת לחל"ת. אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה מחר ואף פעם אי אפשר לדעת איך נוכל להכניס כסף הביתה. על מנת למצוא עיסוק ולמצוא עשייה, נוכל לחפש עבודות מהבית.

מציאת עבודות מהבית תביא לנו משכורת שתעזור לנו לסגור את החודש.

מלבד זאת נוכל לעבוד במה שאנחנו עוסקים גם מהבית, אבל מקרה זה תלוי במה שאנחנו עובדים. עבודות כמו מוקדנים, כתיבה יוצרת, עבודה משרדית, טלמרקטינג וכדומה, הן עבודות שאפשרי לעבוד בו גם במקום העבודה וגם כעבודות מהבית. אך עבודות כמו ייצור, תיקוני מכונות וכדומה אלה הן עבודות שלא ניתן לעבוד בו מהבית, ואלה גם עבודות שלפעמים נחשבות כעבודות חיונית, שבהן לא יוצאים לחל"ת וממשיכים בעבודה כרגיל. בזמן הסגר וגם בזמן החל"ת כל עבודה נחשבת, על מנת להביא פרנסה, אין זה משנה אם זאת עבודות מהבית או לא, ובין אם זאת עבודה במה שעסקנו בו לפני החל"ת או בעבודה אחרת. אנשים רוצים לעבוד באותה עבודה שעסקו בה לפני שיצאו לחל"ת בגלל הוותק שכבר יש, ובגלל התנאים שכבר הצליחו להשיג. אך על אף כל זה, אם אין לנו תעסוקה ועבודה עקב יציאה לחל"ת, התנאים והוותק כבר פחות משנים ממה שהיה קודם, וצריך לשים אותם בצד ולחפש משהו תחליפי, גם אם זה אומר לעבוד מהבית. מה שצריך לעשות זה להיות תמיד עם האצבע על הדופק, למצוא עבודה שאפשרי לעסוק בה בזמן סגר ובזמן חל"ת, וגם לבדוק את האופציה לגבי חזרה לעבודה שבו עסקנו לפני, במידה ודבר זה אפשרי, ויתאפשר לחזור לעבוד במה שעבדנו לפני החל"ת והסגר, נוכל לנסות לשלב בין העבודה החדשה שמצאנו לבין העבודה שעסקנו בה לפני. במידה ודבר זה לא יתאפשר, נצטרך לעשות את הבחירה בין שתי העבודות, ולמצוא את היתרונות והחסרונות ביניהם, ורק אז להחליט מה אנחנו רוצים. הכי חשוב הוא לא לחפש מה כבר עשינו או מה לא עשינו, אלא איך ממשיכים מכאן, ובעיקר למצוא תשובה למה אנחנו עושים בזמן הסגר והחל"ת.   

האם עבודות מהבית עדיפה על פני כל עבודה אחרת ?

כאשר אנחנו מחפשים עבודה, מחפשים את העבודה הכי טובה שנוכל לקבל עם התנאים הכי טובים והמשכורת הכי טובה שאפשר להשיג.

מה שעוד אנשים צריכים לדעת ולזכור, זה בכל עבודה ועבודה שאנחנו מחפשים ועוד נמשיך לחפש ולמצוא יהיו את היתרונות והחסרונות, ושבכל מקום ומקום יהיו יתרונות שונים וחסרונות שונים, ואין עבודה אחת שעדיפה על פני עבודה אחרת, וגם בעבודות מהבית יש את היתרונות והחסרונות שלה. גם עבודות מהבית לא עדיפה על פני עבודה אחרת ולהיפך, כל מה שצריך על מנת לדעת איזו עבודה מעדיפים יותר, היא בעיקר לדעת מה הדרישות שלנו מעצמנו, מה הדרישות שלנו כלפי העבודה שאנחנו רוצים, ומה אותה עבודה מוכנה לתת ועל מה אנחנו גם מוכנים להתפשר על מנת שנגיע הכי רחוק והכי גבוה שאנחנו יכולים. בכל עבודה שנחפש ושנצליח למצוא, הפוקוס והמחשבה צריכים להיות מופנים כלפי מה התפקיד דורש, עד כמה תוכל להתקדם, עד כמה תוכל ללמוד דברים מהתפקיד שלך ובעיקר על ההתפתחות האישית שאתה יכול ללמוד, במקום המחשבה על איפה ארוויח יותר כסף או יותר ניסיון וותק או איפה אתפתח יותר מהר, כיוון שדווקא חשיבה כזאת תוביל אך ורק להתפתחות עצמית איטית, עבודות מהבית מאפשרת ומכניסה לפרופורציות את צורת החשיבה של איך אוכל לנווט את עצמי בצורה מועילה יותר, ואיך אעבוד קשה יותר על מנת להוכיח את עצמי. ככל שנדחיק את המחשבה על איזו עבודה עדיפה לי יותר, ונחשוב על איך אני מקדם את עצמי ואת הדרישות שלי כלפי עבודה מסוימת, כך אוכל להגיע רחוק יותר עם שאיפות גדולות יותר. אך עם זאת צריך להיזהר ולהישמר כיוון שלפעמים דווקא ציפיות גבוהות או דרישות גבוהות יכולות להיתקל ללא מענה או בסירוב, וכך בעצם ניכנס למעגל מסובך של איך אני רואה את עצמי ואת הדרישות והציפיות שלי מול איך האחרים רואים אותי, את מה שאני מייצג, ואת האמונה שלי בדרישות ובציפיות הגבוהות שאני דורש אפילו מעצמי. האם עדיף לי עבודות מהבית על פני עבודות אחרות ? לכל אחד יש את התשובה, אך התשובה צריכה להגיע רק אחרי שאנחנו יודעים מהן הדרישות והציפיות שאנחנו קובעים לנו, ובאיזו דרך אנחנו נפעל על מנת להשיג את אותן ציפיות ודרישות.

Tags :
Share This :