מה הקשר בין עבודה מהבית לבין התפתחות הטכנולוגיה?

התפתחות הטכנולוגיה במאה הנוכחית פתחה את האפשרות לעבודה מסוג אחר, שילוב עבודה מהבית בשוק העבודה. לא הרבה מיהרו להמיר את מקום עבודתם במשרדים בעבודה מהבית על אותו תקן, המעבר ממקומות עבודה במתחם משותף לאותה עבודה מהבית היה איטי ביחס לציפיות. אולם, עם התפרצות מגפת הקורונה העולמית, דברים השתנו מן הקצה אל הקצה. כיום יותר ויותר עובדים ומעסיקים מוצאים, כי העבודה מהבית היא אפקטיבית מאד ויתרונותיה רבים לאין שיעור.

עבודה מהבית – קורונה

כתוצאה מהתפרצות מחלת הקורונה, החלו מוחות יצירתיים לחפש ולמצוא פתרונות להמשך תקין, ככל שניתן, לעבודה במסגרת המצב הקיים. אחד הפתרונות הבולטים ביותר הוא עבודה מהבית. כך נוצר מצב אשר בו אנשים ממשיכים לעבוד, בלי להיפגש אחד עם השני. סכנת ההידבקות כתוצאה מהתקהלות במקומות עבודה פחתה, והעבודה ממשיכה כמעט כרגיל. סטטוס זה נצפה במיוחד במקומות בהם העבודה היא עבודה משרדית, שנשענת ברובה על בסיס טכנולוגיה ומחשבים. אמנם הקורונה הכניסה את האנושות לבידוד חברתי. מצד שני היא גרמה להאצה מוגברת של מעבר לשיטת של העבודה מהבית. מעבר זה ממקומות עבודה הומי אדם לעבודה מהבית הוא חלק חשוב במאבק לבלימת התפשטות הקורונה, דבר שמוכיח את עצמו כיעיל, וחשיבותו גדולה לאין ערוך.

עבודה מהבית – יתרונות

עבודה מהבית הינה עבודה בעלת יתרונות רבים. מאז תחילת משבר הקורונה, והאילוצים שנלוו למשבר זה, רבים גילו את היתרונות הגלומים בעבודה מהבית. כיום, גם כשניתן לחזור לעבוד במתחמים משותפים, הרבה עובדים ומעסיקים ממשיכים בסידור של העסקה ותעסוקה מהבית. אז מהם היתרונות בעבודה מהבית? להלן חלקם –

v בריאות. כשנמצאים בסביבת עבודה בה נמצאים מספר אנשים, תמיד קיימת סכנה גדולה יותר להידבקות בכל מיני מחלות, מישהו מקורר, משתעל, מנוזל או עם דלקת בגרון. במיוחד כעת, בתקופת הקורונה, כשאנו עומדים מול משהו לא מובן. ישנה חשיבות רבה ביותר לשמירה על בריאות ומניעת הדבקות מיותרות. לכן, האופציה של העבודה מהבית מבורכת.

v חסכון בהוצאות משרדיות. עבור מעסיק, כשחלק גדול מאד מעובדיו עובד מהבית, נחסכות ממנו הוצאות משרדיות רבות. צריכת החשמל פוחתת, כמו גם צריכת המים. צריכת הקפה, החלב והנשנושים בהפסקות קטנה יותר. כמו כן נחסכות מהמעסיק הוצאות נסיעה של העובדים שלו. אחד ממרכיבי תלוש השכר הוא סעיף החזר הוצאות נסיעה, ומי שעובד מהבית לא מקבל החזר על הוצאות שאינן.

v חסכון בזמן. לא מעט עובדים צריכים להגיע למקום עבודתם בתחבורה ציבורית או ברכבם הפרטי. כאשר עובדים מהבית, אפשר לקום בשעה מאוחרת יותר, להנות מהקפה של הבוקר בלי לחץ ולהתחיל לעבוד רגועים יותר. לא קיימת כאן התמודדות עם פקקים, זמני נסיעות ארוכים ובזבוז זמן על נסיעות הלוך וחזור.

v נוחות ושקט. העבודה מהבית מאפשרת לעבוד באזור הנוחות הגדול ביותר שקיים. ניתן לבחור באיזה חלק של הבית עובדים, אפשר לעבוד בפיג'מה או בשורט וגופיה, הסחות דעת כמעט ואינן קיימות והספק העבודה גבוה במקרים רבים מאשר בעבודה בקבוצה.

עבודה מהבית – הכנסה נוספת

אנשים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם קשיים כלכליים רבים, למרות העובדה שהם עובדים בעבודה מסודרת. במקרים רבים, שכר העבודה אינו מספיק לכל הוצאות הבית, יוקר המחיה, כלכלה ותשלומים שוטפים. לא תמיד ניתן לעבוד שעות נוספות, כדי להגדיל את תלוש המשכורת, הדבר תלוי בדרישות המעסיק ופעמים רבות אין צורך להישאר שעות נוספות. במצב כזה, ניתן לשלב בשעות הפנאי עבודה מהבית כהכנסה נוספת בעבודה מול מחשב. קיים מגוון רחב של עבודות שאפשר לעשות אותן מול מחשב, כגון, קידום אתרים, צפייה בפרסומות, טלמרקטינג ומילוי סקרים. כמעט בכל בית יש מחשב וחיבור לאינטרנט, ומספיק להקדיש שעות ספורות ביום לשם כך כדי להגדיל את ההכנסה.

Tags :
Share This :