מגפת הקורונה חייבה את כולנו לעמוד מול מציאות שבה כל אחד חייב לדאוג לעצמו לאפיק פרנסה בטוח ויציב

, עובדים רבים מצאו את עצמם יוצאים לחל"ת ללא ידיעה ברורה מתי הם יחזרו לעבודה, מעסיקים רבים סגרו את העסקים שלהם לאחר קריסה כלכלית מהדהדת, והמדינה…. לא תמיד היא עומדת לצד העסקים הקטנים, בפרט שזה מחייב אותה להוציא כסף והרבה כסף מהארנק ולחלק אותם לבעלי העסקים.

גם השהות הארוכה בבית נתנה לנו את האפשרות לחשוב שוב פעם על תנאי העסקה… ופתאום גילינו שהפכנו להיות כמעט עבדים, אנחנו עובדים המון שעות, והשכר… די קרוב לשכר המינימום, מה שכמובן מחייב אותנו לעשות מחשבה נוספת.

אז זהו, שיש את האפשרות לעבוד מהבית ולהרוויח לא מעט כסף, כמובן שזה לא מתאים לכל אחת, אבל האפשרות הזו קיימת, וזה נקרא להרוויח כסף מהאינטרנט.

כל עסק חייב להשקיע בפרסום ומיתוג, כח הצלחת העסק תלוי לא מעט בפרסום שבו הוא משקיע, ולכן כל עסק קלאסי משקיע קרוב ל-1/3 מכלל ההוצאות של העסק עבור פרסום, עולם הפרסום מגלגל בכל שנה מיליארדי שקלים, מדובר בסכומים אסטרונומיים.

אמנם עולם הפרסום עובר בשנים האחרונות שינוי מהותי, בעבר הפרסום היה מתמקד בעיקר בלוחות מודעות ברחוב או במסכי פלזמה ענקיים המוצבים במקומות אסטרטגיים בעיר, או על גבי העיתון, כיום עם התקדמות הטכנולוגיה, וכניסת האינטרנט לכל חלק בחיינו, עולם הפרסום עבר מהרחוב לתוככי האינטרנט, כמעט בכל אתר שאתה נכנס, או בכל חיפוש פשוט בגוגל אתה תראה מודעות פרסום לאין ספור.

וכאן נכנס הכח שלך כאדם פרטי, הפרסום אינו נגמר רק בגוגל או באתרים, עסקים רבים מעוניינים לפרסם את העסקים שלהם גם ברשתות החברתיות, כח הפרסום ברשתות החברתיות שונה מאוד מהפרסום הרגיל, בעוד שבפרסומות הרגילות אנחנו רואים ידוען/ית שממליצים על מוצר כזה או אחר, ברשתות החברתיות הפרסום נעשה בעיקר על סמך דעה של אדם קרוב או המלצה של חבר, פרסום בצורה הזו הוא אפקטיבי יותר, מאחר ולא מדובר בפרסום אישי של החברה, אלא בהבעת דעה של אדם פרטי שבאופן עקרוני הוא חסר נטיה, והוא מביע דעת חופשית.

הדרך להביע את הדעה האישית עוברת דרך הרשתות החברתיות, מחקרים רבים מראים כי 82% מכלל האוכלוסייה המשתמשת באינטרנט פעילה ברמה כזו או אחרת ברשתות החברתיות, כלומר מדובר על 1.2 מיליארד בני אדם שמשתמשים ברשתות החברתיות.

עיקר הכח של הרשתות החברתיות הוא בכך שהם מזמינות כל גולש לייצר בעצמו תוכן ולשתף אותו עם גולשים אחרים, בדרך כלל הגולשים האחרים לא נשארים פאסיביים, אלא הם משתתפים ומביעים דעה כזו או אחרת על דברי הגולש.

בעלי עסקים רבים הבינו את הפוטנציאל העצום שטמון ברשתות החברתיות, והם מסכימים לשלם כסף רב לגולשים על מנת שייצרו שיח על המוצר או השירות שאותו הם רוצים לשווק, כמובן שככל שהחשבון האישי שלך ברשת החברתית מבוקש יותר, ויש בו יותר עוקבים, הסכום שקבל עבור פרסום של מוצר כזה או אחר יגדל בהתאם.

אך גם במידה והחשבון האישי שלך אינו עמוס בעוקבים, עדיין עסקים רבים ישלמו לך על מנת שתעלי דיונים בכל מיני פורמים בהם חברים עשרות ומאות ולפעמים אף אלפי אנשים, שדיונים אלו יגרמו באופן עקיף לפרסום עבור החברה.

כי אם אנחנו לא קובעים לעצמו כללים אז קל מאוד לאבד כיוון, וכשאף אחד גם לא יושב לנו על הראש, ואין לנו בוס מעלינו חוץ מאת עצמינו, יש אנשים שהחופש הזה יכול לעשות להם הרבה יותר נזק מאיזשהי תועלת.
ולכן צריך להגדיר את חוקי המשחק בצורה כזאת שיהיה ברור מה הם הקווים שיכולים להנחות אותנו לעבוד מהבית בצורה יעילה, מוצלחת, ולא פחות חשוב מזה, גם מהנה.
אז קודם כל נתחיל מזה, שמאוד חשוב להגדיר לעצמנו זמנים של משמרת וגם לעמוד בהם.
הכוונה אם החלטנו שאנחנו מתחילים לעבוד ב9 בבוקר או אפילו החלטנו להתפנק ולהתחיל לעבוד ב12, מה שחשוב הוא להתחיל בזמן שקבענו ולא למרוח את תחילת העבודה עוד ועוד.
כך גם לגבי סיום העבודה, אם קבענו שאנחנו עובדים 4 שעות ללא הפסקה, אז זה מה שחייבים לעשות, ולא צריכים לוותר לעצמנו גם אם נהיה מעט קשה אחרי שעתיים.
הדבר הזה למעשה נועד לבסס את המשמעת העצמית שלנו, כדי שנבין שגם אם אנחנו עובדים מהבית, זאת בכל זאת עבודה ולא איזה משחק שיכולים לעשות מה שרוצים, ואם נדע להציב, ולהגדיר לעצמנו גבולות, כך גם נוכל להתמיד יותר, ולהצליח יותר בעבודה מהבית שבחרנו.
וכאן נכנס הנושא הנוסף של לבחור את העבודה מהבית שתתאים לכם, תחום שבאמת יכול לעניין אתכם ויכול לדבר אליכם בצורה כזאת שיהיה לכם רצון מסוים לעשות אותו או לפחות שלא תהיה לכם סלידה. לדוגמא מי ששונא מכירות, ימצא את עצמו מאוד מתוסכל בעבודה מהבית כנציג מכירות ושיווק טלפוני, וללא ההווי המשרדי והתמיכה החברתית שיש במקומות עבודה רגילים, יהיה אפילו הרבה יותר קשה להתמיד, והעבודה מהבית תהפוך להיות עבורכם לא מה שהיא אמורה להיות בכלל.
ולכן תחשבו טוב טוב לפני שאתם בוחרים תחום מסוים ומדמיינת את עצמכם עובדים בכל יום בתחום הזה וגם האם מעניין אתכם להתקדם בו וללמוד עוד דברים חדשים, או שאתם עושים את זה רק כי זה נראה לכם כסף קל.
אם בחרתם בשני, אז כדאי מאוד שתעשו חישוב מסלול מחדש ותבחרו לכם תחום שבו אתם תתרגשו לקום בבוקר. וכן יש מספיק תחומים שונים ומגוון מאוד מאוד רחב של ענפים שאפשר לעבוד בהם היום מהבית, ובכל יום שעובר, מעסיקים נוספים מצטרפים לשינוי ומאפשרים לעוד ועוד אנשים לעבוד בתחומים שאי אפשר היה לעבוד בהם פעם מהבית, וגם בכלל לא דמיינו שזה אפשרי, אבל היום בשנת 2022 אפשר להגיד שמה בחינה הזאת הכל אפשרי, במיוחד בעבודה מהבית.

Tags :
Share This :