מגיפת COVID-19 שיבשה את החיים כפי שאנו מכירים אותם, ואילצה אנשים רבים להסתגל לשגרה חדשה. שינוי מרכזי אחד שיצא מהמגיפה הוא המעבר לעבודה מרחוק. האימוץ הנרחב של עבודה מרחוק היה מענה

לצורך ההתרחקות חברתית ולצורך לשטח את עקומת התפשטות הנגיף. כתוצאה מכך, אנשים רבים נאלצו להסתגל לעבודה מהבית, וסיטואציה זו הוכיחה שניתן לבצע כל משימה מכל מקום.

לפני המגיפה, נהוג היה להאמין שמשימות מסוימות יכולות להיעשות רק בסביבה משרדית. עם זאת, המעבר לעבודה מרחוק הראה שאין זה בהכרח כך. עם השימוש בטכנולוגיה, כגון ועידת וידאו, כלים לניהול פרויקטים ופלטפורמות תקשורת מקוונות, זה הפך לאפשרי עבור אנשים לשתף פעולה ולהשלים משימות מרחוק.

עבודה מרחוק אפשרה גם גמישות רבה יותר מבחינת לוח זמנים ומיקום עבודה. אנשים רבים הצליחו לנצל את הגמישות הזו כדי לעבוד ממקומות שונים, כגון בתי קפה או חללי עבודה משותפים, או להתאים את לוח הזמנים לעבודה שלהם כך שיתאים לצרכים האישיים שלהם. זה עזר לשבור את לוח שעות העבודה המסורתי של 9 עד 5 ואפשר לאנשים לעבוד בצורה שתתאים לאורח החיים שלהם.

אחד החששות העיקריים בעבודה מרחוק הוא הפוטנציאל לירידה בפריון. עם זאת, מחקרים הראו שזה לא בהכרח כך. למעשה, אנשים מסוימים עשויים אפילו לראות עלייה בפריון בעבודה מרחוק, שכן הם מסוגלים לבטל הסחות דעת וליצור סביבת עבודה המותאמת לצרכיהם.

מעבר לעבודה מרחוק הייתה גם השפעה חיובית על הסביבה. עם פחות אנשים שנוסעים למשרד, חלה ירידה בפליטת הפחמן ובעומס התנועה. זה עזר להפחית את ההשפעה השלילית של העבודה על הסביבה.

בעוד שהמעבר לעבודה מרחוק נחל הצלחה עבור אנשים רבים, הוא גם הדגיש את הצורך בקישוריות אמינה ומהירה לאינטרנט. עבור אנשים רבים, עבודה מהבית אינה אופציה אם אין להם גישה לחיבור אינטרנט יציב. זה הוביל לפער דיגיטלי, כאשר חלק מהאנשים לא יכולים לנצל את היתרונות של עבודה מרחוק בגלל תשתית אינטרנט לא מספקת.

כדי לטפל בבעיה זו, ממשלות רבות יישמו תוכניות לשיפור קישוריות האינטרנט באזורים כפריים ובאזורים מוחלשים. בנוסף, חברות וארגונים מילאו תפקיד גם בטיפול בפער הדיגיטלי על ידי מתן משאבים ותמיכה כדי לעזור לעובדים בגישה לאינטרנט.

המעבר לעבודה מרחוק גם העלה לאור את החשיבות של איזון עבודה-חיים ואת הצורך של חברות לתמוך ברווחת העובדים שלהן. עבודה מהבית יכולה להיות מבודדת וחשוב לחברות לספק משאבים ותמיכה כדי לעזור לעובדים לשמור על איזון בריא בין עבודה לשגרת חיים. זה עשוי לכלול מתן גישה למשאבי בריאות הנפש או מתן לוחות זמנים גמישים לעבודה כדי לאפשר זמן לטפל בצרכים האישיים.

לסיכום, מגיפת COVID-19 הוכיחה שניתן לבצע כל משימה מכל מקום, אך השינוי הזה הדגיש גם את הצורך בתקשורת אמינה לאינטרנט ואת החשיבות של איזון בין עבודה לחיים. ממשלות וחברות חייבות לעבוד יחד כדי להתמודד עם הפער הדיגיטלי ולהבטיח שלכולם תהיה גישה למשאבים ולתמיכה שהם צריכים כדי להצליח בסביבת עבודה מרוחקת. סביר להניח שעבודה מרחוק תמשיך להיות חלק מהנורמל החדש, וחשוב מאוד ליחידים וגם לארגונים להסתגל ולמצוא דרכים לשגשג בדרך עבודה חדשה זו.

עבודה מהבית מהווה חלק מהסדרי עבודה גמישים לפיהם העובד רשאי לבצע את עבודתו שלא באתר העבודה המרכזי, לרוב בשעות עבודה גמישות. עבודה מהבית בפרט, ועבודה מרחוק בכלל, מתאפשרת הודות לפיתוח האמצעים הטכנולוגיים – מחשבים אישיים, מחשבים ניידים, טלפון חכם, טבלטים, מצלמות ומיקרופונים זעירים, אינטרנט, פקס , תוכנות שיתוף קבצים וכלים שיתופיים נוספים. כלים אלה מאפשרים לעובדים לקיים שגרות של עבודת צוות עם עמיתים הנמצאים במקומות מרוחקים, ואף עם עמיתים הנמצאים במדינות אחרות. ההוזלה המתמשכת בעלויות מוצרי המחשוב והתקשורת, וזמינותם של אלו בבתים רבים לשם שימוש ביתי, הופכים את העבודה מהבית למשתלמת וכדאית לארגונים, כמו גם
לפרטים המעוניינים לעבוד מהבית. לעבודה מהבית יתרונות רבים הן לעובדים והן למעסיקים, וכן יתרונות לסביבה. אפשרות עבודה מרחוק מרחיבה את הזדמנויות התעסוקה למגוון מגזרים – להורים לילדים קטנים, אנשים עם מוגבלויות אשר הניידות קשה להם, ולאנשים הגרים במקומות מרוחקים ממרכזי תעסוקה. האפשרות לעבוד מכל מקום מרחיבה גם את פוטנציאל הגלובליזציה של ארגונים, בשל האפשרות להיות זמין ללקוחות וספקים על פני טווח זמנים נרחב יותר. עבודה מרחוק מזמנת לעובדים אפשרויות לגמישות תעסוקתית, מקלה על קונפליקטים של הורים עובדים, תורמת להעלאת פריון העבודה ומפחיתה היעדרויות. עבודה מהבית מאפשרת השתלבות במעגל העבודה למגזרי עובדים אשר מסיבות שונות נדרשים להיות שעות רבות יותר בסביבת ביתם (טיפול בהורים קשישים, טיפול בבני משפחה מוגבלים, הורים לילדים קטנים, ועוד). כמו כן עבודה מהבית מאפשרת לעובד לתכנן ולעצב את סביבת העבודה כך שתהיה מותאמת לצרכיו, היא חוסכת לעובד את משך הזמן הנדרש לנסיעה לעבודה וחזרה ממנה, וכן מאפשרת לעובדים לגור בפריפריה מבלי לחשוש שלא יוכלו למצוא עבודה. כלומר, העבודה מהבית מרחיבה אפשרויות תעסוקתיות, כיוון שהעובד יכול לעבוד גם עבור ארגון המרוחק פיסית ממקום מגוריו. להורים לילדים רכים היא מאפשרת נוכחות הורית רבה יותר, גמישות בתכנון סדר היום בהתאם לצורכי המשפחה, וכן חיסכון בעלויות טיפול בילדים.
מעסיקים המנהלים תכניות תעסוקה גמישה הכוללת עבודה מהבית, נהנים מחיסכון ניכר במשאבי נדל"ן, דבר המשפיע גם על צמצום תקורות נוספות כגון שירותי אחזקה, ביטחון, ניקיון, מטבחונים, שטחי חנייה, שטחים משותפים ועוד. חיסכון משמעותי נוסף מצטבר מצמצום השימוש ברכבי חברה והוצאות על נסיעות
ודלק. שביעות רצון מוגברת של עובדים משפיעה על יעילות בעבודה ועל רמת פריון גבוהה יותר. המעסיקים נהנים מכלי יעיל להעלאת נאמנות עובדים והפחתת שיעורי עזיבה, שיפור יכולות הגיוס, טיפוח תכניות קיימות ארגונית, ותרומה ניכרת של הארגון לאיכות הסביבה. אפשרותם של מעסיקים להישען פחות על דיווחי שעון הנוכחות לטובת דיווחי ביצועים של העובדים (תכניות מדידה על פי יעדים המותאמים להגדרת התפקיד של העובד), עשויות לתרום להפחתת התשלום עבור שעות נוספות, ומדידה איכותית יותר של תפוקות העובד. עבודה מהבית יעילה גם ככלי לשימור הסביבה- היא מפחיתה באופן ניכר את זיהום האוויר באמצעות צמצום היקפי התעבורה בכבישים.
כבר בשלבים המוקדמים של התפרצות הקורונה הכריזו חברות ההייטק הגדולות על מעבר לעבודה מרחוק, כאשר חלקן מצהירות על הכוונות שלהן לימים שלאחר הקורונה. פייסבוק לדוגמה, הכריזה כי תוך עשור חצי מכוח העבודה שלה יעבוד מרחוק, טוויטר הודיעה כי תאפשר לעובדיה לעבוד מהבית ללא הגבלה, אמזון פרסמה משרות לעבודה מהבית בלב
גם חברות ישראליות כמו לייבפרסון ומטריקס הכריזו על בחינת מודל העבודה ההיברדי מהבית.
מודל העבודה מהבית מאפשר לעובד גמישות ובחירה באלו שעות לעבוד בבית ומתי להגיע למשרד. לפי Upwork עד שנת 2028 כ- 75% מהארגונים יעסיקו עובדים מרחוק בעוד ש-33% יעבדו מרחוק באופן מלא.

האם אנחנו באמת יותר פרודוקטיביים בעבודה מהבית?

כאשר פייסבוק הכריזה על תוכניות להציע גמישות מוגברת לעובדים, הסביר צוקרברג כי יעבוד מרחוק לפחות חצי שנה.

"עבודה מרחוק נתנה לי יותר מקום לחשיבה ארוכת טווח ועזרה לי לבלות יותר זמן עם המשפחה שלי, מה שגרם לי להיות מאושר ופרודוקטיבי יותר בעבודה", כתב צוקרברג. הוא גם אמר שהוא מצפה שכמחצית מעובדי פייסבוק יעבדו מהבית בעשור הקרוב.

מגיפת הקורונה ממשיכה להשתולל במדינות רבות, אבל בחלקים מסוימים של העולם, כולל ארצות הברית, אנשים נואשים לחזור לשגרה – בכל מקום מלבד המשרד. לאחר יותר משנה בבית, חלק מהעובדים מעוניינים לחזור למקומות העבודה ולעמיתיהם. רבים אחרים פחות להוטים לעשות זאת, אפילו עוזבים את עבודתם כדי להימנע מלחזור. איפשהו בין חדרי השינה והמטבחים שלהם, הם הקימו מודלים חדשים של איזון בין עבודה לחיים שעליהם הם לא מוותרים.

מאפיין מרכזי זה של חיי המגיפה האיץ ויכוח ארוך טווח: מה מעסיקים ועובדים מפסידים ומרוויחים באמצעות עבודה מרחוק? באיזו סביבה – המשרד או הבית – העובדים פרודוקטיביים יותר? מחקרים מסוימים מצביעים על כך שעבודה מהבית יכולה להגביר את הפרודוקטיביות ושחברות המציעות יותר גמישות יהיו ממוקמות בצורה הטובה ביותר להצלחה. אבל הניסוי הענק והמאולץ הזה רק התחיל.

Tags :
Share This :