מגיפת הקורונה העניקה לכמה מעסיקים, שאולי לא שקלו לעבוד מהבית אפשרות לצוות, תובנה מעשית כיצד זה

משפיע על העסק והעובדים שלהם. זה אפשר למעסיקים להתנסות ממקור ראשון ביתרונות והחסרונות של עבודה ביתית. ניסיון זה יכול להועיל מאוד בסיוע למעסיקים לקבוע את הכיוון העתידי של שיטות העבודה שיועילו לעסק שלהם.

גישת עבודה היברידית
מעבר לעבודה ביתית לא אומר שהעובדים צריכים לעבוד רק בבית. לעתים קרובות פיצול זמן בין הבית, או מקומות מרוחקים אחרים למקום העבודה הוא הפתרון היצרני ביותר. ייתכן שתרצה שהצוות שלך יספק משוב על חוויית העבודה מהבית שלהם כדי לגרום להם להיות מעורבים בתהליך של פיתוח מדיניות עבודה היברידית

עבודה מהבית הפכה לנוהג נפוץ בשנים האחרונות, מכיוון שהטכנולוגיה אפשרה לאנשים לתקשר ולשתף פעולה מרחוק. האפשרות לעבוד מהבית מציגה יתרונות רבים, כמו גמישות מוגברת, איזון טוב יותר בין עבודה לחיים וחיסכון בעלויות הן לעובדים והן למעסיקים. עם זאת, הוא גם מציב אתגרים משלו וחסרונות פוטנציאליים.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של עבודה מהבית הוא הגמישות המוגברת שהיא מציעה. ללא צורך לנסוע למשרד, לעובדים יש את החופש ליצור את לוח הזמנים שלהם ולעבוד בזמנים הנוחים להם ביותר. זה יכול להיות מועיל במיוחד עבור אלה עם אחריות משפחתית או מחויבויות אחרות שהופכות את זה למאתגר לשמור על לוח זמנים מסורתי של 9 עד 5. בנוסף, עבודה מהבית יכולה לאפשר לאנשים לגור במיקום שאולי לא היו יכולים להרשות לעצמם אם הם היו צריכים לנסוע למשרד כל יום.

יתרון נוסף בעבודה מהבית הוא האיזון המשופר בין עבודה לחיים שהיא יכולה לספק. ללא הסחות הדעת וההפרעות של סביבה משרדית, עובדים לרוב מסוגלים להתרכז ביתר קלות בעבודתם, מה שמוביל לפרודוקטיביות גבוהה יותר ולפחות מתח. ההזדמנות לעבוד מהבית יכולה גם לעזור להפחית את הסיכון לשחיקה, שכן לעובדים יש יותר שליטה על האיזון בין העבודה לחיים שלהם והם יכולים לקחת הפסקות קבועות. יתר על כן, סביבת עבודה רגועה יותר יכולה לגרום לחוויית עבודה נוחה יותר ופחות מלחיצה, ולאפשר לעובדים להיות יצירתיים וחדשניים יותר.

בנוסף להטבות אלו, עבודה מהבית יכולה להיות חסכונית גם לעובדים וגם למעסיקים. עבור העובדים, היכולת לעבוד מהבית יכולה לחסוך כסף על תחבורה, ביגוד והוצאות אחרות הקשורות בנסיעה למשרד. עבור מעסיקים, החיסכון בעלויות יכול לבוא בצורה של הוצאות תקורה מופחתות, כגון שכר דירה ושירותים. זה יכול להיות מועיל במיוחד לעסקים קטנים שאולי אין להם את המשאבים לשמור על שטח משרדי פיזי.

למרות היתרונות הללו, עבודה מהבית אינה חפה מאתגרים. אחד החסרונות העיקריים הוא הפוטנציאל לבידוד חברתי. ללא האינטראקציות הקבועות והאחווה של סביבה משרדית, העובדים עלולים להרגיש מנותקים מעמיתיהם ומהחברה כולה. זה יכול להוביל לחוסר מוטיבציה, תחושת בידוד ואפילו דיכאון. כדי למתן את האתגר הזה, חברות צריכות להשקיע בפלטפורמות תקשורת דיגיטלית המאפשרות לעובדים לתקשר ולשתף פעולה עם עמיתיהם, וכן לשקול לארגן פעילויות ואירועים וירטואליים לבניית צוות.

חיסרון פוטנציאלי נוסף של עבודה מהבית הוא הסיכון המוגבר לטשטוש חיי העבודה. ללא ההפרדה הפיזית בין העבודה לבית, עלול להיות קשה לעובדים "לכבות" ולהתנתק מהעבודה בסוף היום. זה יכול להוביל לשעות עבודה ארוכות יותר ולסיכון מוגבר לשחיקה. כדי להימנע מכך, חשוב לעובדים להקים גבולות ברורים בין העבודה לחיים האישיים שלהם, ליצור מרחב עבודה ייעודי ולעמוד בלוח זמנים קבוע.

יתר על כן, עבודה מהבית יכולה גם להוביל לחוסר מבנה, מה שיכול להפוך את זה לאתגר עבור אנשים מסוימים להישאר ממוקדים ומוטיבציה. כדי להתמודד עם זה, על העובדים להגדיר יעדים ומועדים ברורים, ליצור לוח זמנים יומי, ולהשתמש בכלים ומשאבים כדי לעזור להם להישאר מאורגנים ופרודוקטיביים. חברות צריכות גם לשקול לספק לעובדיהן את ההכשרה והתמיכה הדרושים כדי לעזור להם להסתגל לסביבת עבודה מרוחקת.

לסיכום, לעבודה מהבית יש מערך יתרונות ואתגרים משלה. הוא אמנם מציע גמישות מוגברת, שיפור באיזון בין עבודה לחיים וחיסכון בעלויות הן לעובדים והן למעסיקים, אך הוא גם מהווה פוטנציאל לבידוד חברתי, טשטוש חיי עבודה וחוסר מבנה. עם הגישה הנכונה והשימוש בטכנולוגיה, ניתן לצמצם את האתגרים הללו ולממש את היתרונות של עבודה מהבית במלואה. חברות צריכות גם לשקול לספק לעובדיהן את ההכשרה והתמיכה הדרושים

עבודה מהבית, המכונה גם עבודה מרחוק, הפכה בשנים האחרונות ליותר ויותר פופולרית ברחבי העולם. עם התקדמות הטכנולוגיה והאינטרנט, עבודה מהבית הפכה לאפשרות ריאלית עבור חברות ועובדים רבים. עם זאת, חשוב לציין שחווית העבודה מהבית יכולה להשתנות מאוד בהתאם למדינה ולתרבות.

במדינות כמו ארצות הברית, העבודה מהבית הפכה לטרנד פופולרי, כאשר חברות רבות מציעות סידורי עבודה גמישים, כולל אפשרות לעבוד מהבית בהתנדבות. בסקר שנערך על ידי, Buffer 99% מהעובדים המרוחקים בארה"ב אמרו שהם רוצים לעבוד מרחוק לפחות חלק מהזמן למשך שארית הקריירה שלהם. בנוסף, מחקר של FlexJobs מצא שהעבודה מרחוק עלתה ב-159% בארה"ב מאז 2005.

לעומת זאת, במדינות כמו יפן, עבודה מהבית אינה שכיחה כל כך. על פי מחקר של משרד הבריאות, העבודה והרווחה, רק 5.8% מהעובדים היפנים עבדו מהבית בשנת 2019. הדבר נובע בעיקר מהעובדה שהתרבות היפנית שמה דגש חזק על אינטראקציה פנים אל פנים ועבודת צוות , ולחברות רבות אין את התשתית או הטכנולוגיה לתמוך בעבודה מרחוק.

באירופה המצב מגוון יותר. במדינות כמו בריטניה וגרמניה, העבודה מהבית הפכה ליותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות, כאשר חברות מציעות סידורי עבודה גמישים יותר. עם זאת, במדינות כמו צרפת ואיטליה, עבודה מהבית אינה שכיחה, והתרבות שמה דגש חזק על אינטראקציה פנים אל פנים ועבודת צוות.

גם באסיה המצב מגוון. במדינות כמו סין ודרום קוריאה, עבודה מהבית אינה שכיחה, והתרבות שמה דגש חזק על אינטראקציה פנים אל פנים ועבודת צוות. עם זאת, במדינות כמו סינגפור ומלזיה, העבודה מהבית הפכה ליותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות, כאשר חברות מציעות סידורי עבודה גמישים יותר.

במדינות כמו איחוד האמירויות וסעודיה, עבודה מהבית אינה שכיחה. בנוסף, ייתכן שהתשתית והטכנולוגיה לתמיכה בעבודה מרחוק אינן מפותחות במדינות אללו. עם זאת, במדינות כמו דרום אפריקה ומצרים, העבודה מהבית הפכה פופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר חברות מציעות סידורי עבודה גמישים יותר.

היבט חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון כשמדובר בעבודה מהבית ברחבי העולם הוא ההשפעה על האיזון בין העבודה לחיים. במדינות כמו ארצות הברית ובריטניה, עבודה מהבית יכולה להוביל לאיזון טוב יותר בין עבודה לחיים, שכן העובדים מסוגלים לדאוג למשימות אישיות במהלך יום העבודה. עם זאת, במדינות כמו יפן ודרום קוריאה, בהן התרבות שמה דגש חזק על עבודה של פנים אל פנים, עבודה מהבית עלולה להוביל לעבודת יתר ושחיקה.

בנוסף, חשוב לציין שלא לכל העובדים יש את אותו ניסיון בכל הנוגע לעבודה מהבית, וחשוב להבין את ההקשר התרבותי. לדוגמה, בתרבויות מסוימות, זה עשוי להיחשב גס לדחות שיחת וידאו או הזמנה לפגישה, בעוד שבתרבויות אחרות זה עשוי להיחשב מקובל לחלוטין.

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון כשמדובר בעבודה מהבית ברחבי העולם הוא ההשפעה על הכלכלה. לעבודה מרחוק יכולה להיות השפעה חיובית על הכלכלה על ידי הפחתת עלויות הכרוכות בנסיעות, שטחי משרדים והוצאות אחרות. בנוסף, עבודה מהבית יכולה להוביל להגברת הפרודוקטיביות, שכן העובדים מסוגלים לעבוד בסביבה נוחה ומותאמת אישית לצרכיהם.

שיקול חשוב נוסף הוא ההשפעה על הבריאות הנפשית והפיזית של העובדים. לעבודה מרחוק יכולה להיות השפעה חיובית על הבריאות הנפשית והפיזית על ידי הפחתת הלחץ הקשור בנסיעה לעבודה ומתן איזון טוב יותר בין עבודה לחיים. עם זאת, זה יכול להוביל גם לתחושות של בידוד וניתוק מעמיתים, מה שיכול להשפיע לרעה על הבריאות הנפשית. בנוסף, עבודה מהבית יכולה להוביל לעלייה בזמן ישיבה ממושך, אשר יכולה להשפיע לרעה על הבריאות הגופנית.

לסיכום, עבודה מהבית הפכה לטרנד יותר ויותר פופולרי ברחבי העולם, והיא יכולה להשפיע לטובה על העובדים בתנאי שיאזנו אותה עם חייהם בצורה טובה.

[22:15, 22.1.2023] ⁦+972 50-298-4442⁩: אני אתחיל בסיפור אישי, הסתובבתי בחנויות במתחם קניות, ונכנסתי לחנויות והתחלתי למדוד בגדים, חולצה, ג'קט מחויט ופתאום הבנתי שאני לא צריכה את זה כי אני לא יוצאת לעבוד מחוץ לבית. וכל הבגדים עלו המון כסף בסביבות 300 שקל רק מסיבוב קצר שהייתי יכולה לצאת עם 2 חולצות . הבנתי כמה אני חוסכת בעובדה שאני עובדת מהבית. בהמשך חשבתי על הדלק שהייתי מוציאה על נסיעות לעבודה הלוך וחזור או על הכאבי ראש להצטרף למישהי לעבודה וכל היום להיות נחמד אליה כי הייתי אמורה לחזור, פשוט הקלה גם בנושא של הרכב. ההבנה והפנמה גם חיסכון אני חוסכת בדברים הקטנים גורמים לרצות יותר ויותר לוותר על העבודה מחוץ לבית ולהישאר בבית.
העבודה מחוץ לבית , בלי שנשים לב נוגסת במשכורת הכוללת שאנחנו עמלים בשבילה. בואו נפרט את ההוצאות הפשוטות והבסיסיות שאנחנו מוציאים רק כדי להגיע לעבודה- בגדים- הכי בסיסים שיש אנחנו מוציאים מידי שבוע, מחדשים, ובנוסף להוצאת כסף על קניית בגדים, תלוי את הדרישה מהעבודה באיזה לבוש להגיע בין אם זה מלצרות או דיילת בסופר פארם שצריכה להתלבש טוב כדי למכור. אז הבזבוז הראשוני הינו בגדים. אחרי שבחרנו בגדים אנחנו צריכים להגיע אל מקום העבודה, בין אם בחרנו עבודה רחוקה מהבית בחצי שעה או בשעה , בין אם הנסיעה שלנו היא עמידה בפקקים או פשוט נסיעה ארוכה עד למקום העבודה. האוטו- ביטוח, דלק, תיקונים, בלאי ועוד.. והזמן שאנחנו בדרך לעבודה שאנחנו לא מקבלים עליו תשלום, פשוט זמן מיותר ומבוזבז לעשיית כסף. יש מקומות עבודה שלא מכבדים את העובדים ולא משלמים להם על הדלק שהם ביזבזו כדי להגיע לעבודה, ומשלמים להם סכום קטן על הנסיעות( סכום של נסיעה באוטובוס, שלרוב אנשים לא נוסעים באוטובוס לעבודה, לרוב יש רכב פרטי). ואם אין רכב, ההמתנה לאוטובוס בחורף בקיץ שממש לא נעים לחכות בתחנת אוטובוס.
הגענו לעבודה, יש עבודות שיש וועד עובדים, או אם יש קליקה בין אנשים בעבודה אז יש ימי הולדת שצריך לקנות מתנה, לצאת לבלות וכל זה בגלל שאנחנו עובדים יחד, לא מהרצון שלי להיות חבר או חברה שלך. אז זה בגדול בזמן העבודה.
אנחנו נמצאים בעבודה בין 8-9 שעות בממוצע, ארוחת צהריים וקפה של הבוקר אנחנו מוציאים כסף כדי לאכול. גם אם לא כל יום אבל לפחות 3 פעמיים בשבוע מוציאים על ארוחת צהריים. וזה סכום מאוד גדול בהשוואה למי שעובד מהבית ומבשל לו וגם למשפחה שלו על הדרך, ככה זה חוסך עלות כפולה של אוכל ביום יום. וגם אם אנחנו מתכננים לאכול בריא, לאכול בריא במסעדות זה יקר, ואם אתה מבשל בבית עם אותו סכום אתה מבשל כמות גדולה יותר ובריאה יותר.

Tags :
Share This :