מאמר – 5 – עבודה מהבית – הדחייה

דחייה זה הדבר הכי קשה לעבור בחיים בכל תחום בחיינו. זה גורם לנו להטיל ספק ביכולות שלנו, לחשוב שאנחנו מוזרים, לקבל הרגשה נחותה.
אפשר כל היום לחשוב למה? הרבה פעמים אנחנו לא מקבלים הסבר בכלל, אפילו שהשקענו את כל כולנו בניסיון להתקבל לעבודה חדשה.
לדחות מישהו זה לא פשוט בכלל, אפשר להבין את זה, ופה נוצר הבעיה כי אנחנו לא יודעים בכלל למה דוחים אותנו, כל מה שאנחנו כנראה יודעים בוודאות זה שזה כנראה לא הסיבה שאומרים לנו.
החובה המאוד החשובה זה לקום מזה ליום חדש, זה יכול וצריך לקחת זמן, כן צריך לנסות לחשוב מה הסיבה לדחייה ולחשוב על זה לעומק עם הסברים הגיוניים ולא סתם להגיד משהו ללא בסיס. ואז להתרומם מזה למצב יותר טוב ממה שהיית לפני זה.
לפעמים צריך פשוט הפסקה מהחיים ולפעמים צריך לעבוד קשה כדי להשתפר, בכל מקרה החובה היא לקום מזה, כי אין לנו ברירה אחרת. מכל דבר צריך להפיק את המירב, ממש למנף את זה למשהו טוב.
דחיות מעבודה או עבודה מהבית הם אותו הדבר ועצם העובדה שאתה רוצה לעבוד מהבית יכול להוביל לדחייה, אפילו יכול להיות שהתת מודע שלך עושה את זה ומכשיל אותך בתהליך קבלת עבודה אם היא לא עבודה מהבית.
אם אתה באמת צריך לעבוד אתה צריך לקחת בחשבון שאתה אולי לא תעבוד מהבית, במיוחד בתחילת הדרך שבו צריך להכיר לך את העבודה ולהכשיר אותך. אם זה עבודה שצריכה הכשרה תחשוב על כל המשאבים המושקעים בך ואז תבין למה מעדיפים שתגיע למשרד, כי בסופו של דבר זה הנורמה, ולא עבודה מהבית.
אם אתה רוצה להיות מחוץ לנורמה אז באמת תצטרך לחשוב מחוץ לקופסא כי הצעות לא יושבות לנו במייל לרוב האנשים. שיום אחד תגיע למצב כזה אז אתה תוכל לדרוש עבודה מהבית ובכלל אני מאחל לכל אחד שיגיע למצב שבו הוא יכול לעלות דרישות.
ביינתיים כמו שאמרתי, אלא אם כן זה עבודה שתואמת מיידית לכישורים שלך תהיה מוכן לעבוד במשרד ותקווה שבהמשך תוכל לפתח איזשהו מתכונת היברידית בתור התחלה, שבו אתה מגיע פעמיים שלוש בשבוע. נכון שיש המון יתרונות בזה גם למעסיק אבל יש פה גם סיכון, במיוחד שלא מכירים אותך או שיש אין לך שם בתעשייה המיועדת.
חבל שבגלל שאתה גותב לעבוד מהבית תספוג דחייה מהמעסיק הפוטנציאלי שלך ותמנע מעצמך הצלחה.
עבודה מהבית זה משהו שמגיע לאחר זמן מה בחברה בדרך כלל, יש עבודות שמייד מעסיקים מהבית ויש מלא, אבל אלה בדרך כלל תפקידם מאוד מוגדרים ולא קשים במיוחד. תפקיד שאפשר להכשיר אותך דרך הטלפון או האיטרנט. 
אסור לבוא בגישה שאתה רוצה לעבוד מהבית להסתיר את זה כי ככה או שיעלו עלייך או שתהיה מאוכזב, צריך פשוט לשנות את הגישה לאולי יום אחד שאתקדם בחברה ואכיר את התפקיד לעומק אוכל לעבוד מהבית.
אחרת מישהו יהיה מאוכזב בסוף.
בכלל, בכל התקופה האחרונה שהתאפשר ליותר ויותר אנשים לעבוד מהבית, הגיע גם גל ענק של התפטריות. אני תוהה האם זה קשור? האם עצם ההגעה למשרד גורמת לנו להישאר באותו מקום זמן רב ואנחנו שמים לב שאם כבר אנחנו עובדים מהבית, אפשר לעבוד בכל מקום.

עבודה מהבית – מאמר מספר 2 – עוד יתרונות בעבודה מהבית
במאמר הקודם התייחסתי לחלק מן היתרונות שיש בעבודה מהבית לעומת עבודה משרדית, במאמר הזה אנסה לעמוד על עוד כמה יתרונות שיש בעבודה מהבית:

  1. חיסכון.
    עבודה משרדית או בכלל עבודה מחוץ לבית כוללת בד"כ הרבה הוצאות, פרוטה ועוד פרוטה נערמת ולבסוף מגיעים לסכום גדול של כסף שהיה יכול להישאר אצלכם אם רק הייתם עובדים מהבית. הנה רק כמה דוגמאות של הוצאות שסביר להניח שתשלמו בעבודה בחוץ:
    א. דלק/ תחב"צ.
    בין אם אתם נוסעים במכונית שלכם לעבודה ובין אם אתם נוסעים בתחב"צ בסופו של דבר תצטרכו לשלם הרבה כסף כל הדלק והנסיעות, ובכלל כל מה שמתלווה לאחזקת הרכב. סכום לא מבוטל שגם לאחרונה עולה עוד יותר בגלל התנודות הכלכליות האחרונות בארץ ובעולם. אם רק תעבדו מהבית כל זה לא רלוונטי, והכסף נשאר אצלכם.
Tags :
Share This :