הקורונה הוכיחה לנו שלשם העתיד התעסוקתי הולך ויפה להבין זאת שעה אחת קודם

אם יש משהו אחד חיובי שיצא מכל הסיפור הזה של הקורונה, זאת ההבנה חוצת הסקטורים של מעסיקים שהבינו שאפשר להשיג תוצאות מצוינות גם עם עבודה מהבית.

בהתחלה זה נעשה בכפייה, הגבלות הסגר שחלו במדינת ישראל מחודש פברואר 2020 אילצו המון מעסיקים לחשב מסלול מחדש, ואם היו תחומים (מאוד מועטים יש לציין) שגם לפני פרוץ המגפה היו יכולים לעבוד מהבית, המצב החדש גרם לשינוי חשיבה מאסיבי בכלל המקצועות. מבנקים, חברות ביטוח, ואפילו חברות התקשורת, שלא לדבר על ההייטק.

ועכשיו כמעט שנתיים אחר כך, שוק התעסוקה הישראלי השתנה לאין היכר.

מודל העבודה מהבית עזר לחברות רבות לקצץ בהוצאות השכירות שלהם, ומשרדים יוקרתיים בערים מרכזיות נשארו ריקים.

לעבודה מהבית יש יתרונות רבים, גם למעסיק עצמו וכמובן גם לעובדים.

בין היתרונות העיקריים לעובדים זה בעיקר עיניין הנוחות. היום גם אם אתה עובד באותה העיר שאתה גר בה, נסיעה בשעות העומס יכולה לקחת כפול אם לא פי 3 מהזמן שזה היה לוקח בכביש ריק, ואף אחד מאיתנו לא נהנה לעמוד בפקקים ואם אפשר להרוויח על הדרך עוד כמה דקות שינה אז בכלל מדהים.

מלבד עיניין הנוחות מחקרים בעולם מראים שגם התפוקה של רוב העובדים שעובדים מהבית עולה, אולי מהסיבה שהם לא צריכים לחשוב מתי הם יגיעו הביתה, כי הם כבר בבית, וכל מה שנותר להם לעשות הוא רק להתמקד בעבודתם.

כמובן שהקושי מתחיל כשלמעשה העובד צריך לדאוג לעצמו לחלל עבודה מתאים ולא לכל אדם יש פריבילגייה לפנות בבית חדר לצורך הקמת משרד ולכן כאן האחריות למעשה לבניית חלל עבודה מתאים עוברת לעובד.

כאשר אתה מתחיל לעבוד במקום מסוים, המעסיק חייב לבנות ולתכנן את המקום בצורה כזאת, שהמקום יהיה נוח ומתאים לצורכי העבודה, אך כשאנחנו עובדים מהבית, האחריות לפעמים הלא פשוטה בכלל של למצוא אזור שקט בבית לדבר בו בטלפון נופלת עלינו.

הדבר המרכזי ששנוי במחלוקת בנושא העבודה מהבית זה העיניין החברתי.

אנחנו בתור ישראלים מאוד אוהבים אנשים, וחיי חברה, ואם עובדים רק מהבית, גם בתאגיד של אלפיי אנשים יכולים להרגיש מאוד לבד.

מלבד זאת הוכח מדעית שהביצועים שלנו כבני אדם יכולים לגדול הרבה יותר בסביבת אנשים שיניעו אותנו לפעולה.

כמובן שיש גם יוצאים מהכלל, אבל גם הם זקוקים באופן נואש לחיים גם ברגעים שבין לבין.

בעבר ההתנגדות הכי גדולה מצד המעסיקים לעבודה מהבית היתה, החשש לחוסר יעילות וחוסר אפשרות לעקוב אחר ביצוע העבודה, וכתוצאה מכך גם להרבה בטלנות מצד העובדים.

כל זה השתנה, בעידן הטכנולוגיה אפשר לעקוב ולבדוק הכל גם מהצד השני של הגלובוס, ויש גם תוכנות מיוחדות שעוצבו ונבנו במיוחד כדי לנטר תוצאות של אנשים שעובדים מהבית.

לכל אדם ולכל חברה יש צרכים שונים, ולכן העבודה מהבית לא חייבת להחליף באופן מיידי את כלל העבודות במשק, להפך.

צריך להמשיך ולפתח את המקצועות הפרונטליים שכל כך חשובים לנו לפיתוח היכולות הקוגנטיביות הבין אישיות שלנו, במיוחד בעולם שבו ילדים לומדים לתקשר קודם דרך הווטסאפ ולא פנים מול פנים.

אבל היא אכן כלי חשוב והכרחי בארגז הכלים של המשק העולמי, ומעסיקים רבים עדיין לא הבינו איך להשתמש בו לטובתם.

האם זה חוסר הנגישות הטכנולוגית? תפיסות עולם מיושנות? זה לא משנה.

עלינו לתת לאנשים את האפשרות לפחות לבחור את מה שיותר מתאים להם, או לכל הפחות, להתנסות בשתי הדרכים.

Tags :
Share This :